X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історичний коментар до повісті І.Франка "Захар Беркут"

Завантажити презентацію

Історичний коментар до повісті І.Франка "Захар Беркут"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичний коментар до повісті І.Франка "Захар Беркут" МУЛЬТИМЕДІЙНА ПРЕЗЕНТАЦІЯ з української літератури АВТОР – Г.П.Сорока Вугледарська ЗОШ №3 м.Вугледар 2008

Слайд 2

Історичний коментар до повісті І.Франка "Захар Беркут" Дела давно минувших дней, Преданья старины далёкой… А.С.Пушкин

Слайд 3

Галицько-Волинське князівство (кінець ХІІст.)

Слайд 4

"Стародавнє село Тухля – се була велика гірська оселя з двома чи трьома чималими присілками, всього коло півтори тисячі душ".

Слайд 5

"Село й присілки лежали не там, де лежить теперішня Тухля, але геть вище серед гір, у просторій подовжній долині, що тепер поросла лісом…"

Слайд 6

Село Тухля, про яке писав І.Франко, справді існує, розташоване в мальовничій, порослій густими лісами місцевості недалеко від міста Стрия на Львівщині.

Слайд 7

с.Тухля

Слайд 8

"… глухо шептались при дворі князя Данила, немов-то Тугар Вовк у битві над Калкою зрадив Русь монголам, виявивши їм наперед цілий план битви, уложений руськими князями".

Слайд 9

31 травня 1223 р. на берегах р.Калки (сучасна назва Кальчик, притока р.Кальміус) відбулася битва між монгольським військом і об’єднаними силами руських князів та половців під проводом князя Мстислава Романовича.

Слайд 10

Внаслідок неузгодженості дій князів руське військо зазнало жахливої поразки. Додому повернувся лише кожен десятий воїн.

Слайд 11

Сучасний вигляд річки Кальчик (Донецька область)

Слайд 12

р. Кальчик

Слайд 13

"…вчора прибіг княжий посланець, який оповістив про новий напад страшних монголів на нашу країну, про те, що вони по довгім опорі заняли Київ і зруйнували його дотла і тепер величезною хмарою тягнуть на наші червоноруські землі".

Слайд 14

Герб Червоної Русі 1555 р. Nuernberg (репринт Muenchen. 1882). Черво на Русь — історична назва Галичини, вживана в писемних джерелах, переважно польських, у XVI — XVIII століттях для визначення колишнього Галицького князівства

Слайд 15

"Страшний начальник монгольський Батухан, прозваний Батиєм, ішов на чолі своєї стотисячної армії".

Слайд 16

Слайд 17

"Володар Червоної Русі, князь Данило Романович…" Данило Романович (1201—1264) — князь галицько-волинський і великий князь київський (1240), перший король Русі (1253). Син князя Романа Мстиславича з династії Рюриковичів.

Слайд 18

"Володар Червоної Русі, князь Данило Романович…" Справжнім бойовим хрещенням стала для князя битва на річці Калці (1223р.), де Русь зазнала катастрофічної поразки при першому зіткненні з ордами Чингісхана, а Данило в ході запеклої боротьби дістав поранення у груди.

Слайд 19

Винятково здібний правитель, Данило Галицький об'єднав на певний час західноукраїнські землі, реформував військо, приборкав боярство. Він проводив активну західну політику, побудував ряд нових міст (Холм, Львів та ін.)

Слайд 20

Час князювання Данила Романовича був періодом найбільшого економічного, культурного піднесення і політичного посилення Галицько-Волинської держави.

Слайд 21

"Захар Беркут пізнав світ, був і в Галичі, і в Києві"

Слайд 22

ГАЛИЧ… Столиця могутньої Галицько-Волинської держави. Свого часу це було найбільше місто Європи, територія якого простягалася на 8,5 кілометра з півночі на південь і на 11 кілометрів із заходу на схід.

Слайд 23

Ця міська агломерація, з центром у княжому Крилосі й знана як Великий Галич, за своєю площею значно перевищувала такі міста давнього світу як Вавилон, Рим, Константинополь…

Слайд 24

Місто князя Данила Галицького. Воно дало назву цілому регіонові України. Власне тут був один із наймогутніших осередків нашої державності. Галич…

Слайд 25

Центр Галича знаходився на високій горі на місці сучасного с. Крилос, він був укріплений двома рядами валів і ровів.

Слайд 26

Під час походу Батия 1241 р. Галич був поруйнований і втратив значення столиці.

Слайд 27

Галич

Слайд 28

"Друга (орда) під проводом Пети відділилася від головної орди в землі Волинській і поперек Червоної Русі, через Пліснесько, змагалася до верхів'я Дністра".

Слайд 29

Околиці Підгорець здавна приваблювали людей. Вже у VII—XIV століттях тут на одній із гір на вигідному для оборони місці існувало давньоруське укріплене поселення Пліснесько. Під різними назвами воно згадується у літописах за 1188 і 1233 роки та в «Слові о полку Ігоревім».

Слайд 30

с. Підгірці

Слайд 31

Збереглись рештки стародавнього міста — городище, площею близько 160 га, оточене системою земляних валів та ровів, загальна довжина яких становить приблизно 7 км.

Слайд 32

На місці укріплень стародавнього міста Пліснеська протягом 1635-1640рр. було збудовано Підгорецький замок, який разом із замками Золочева та Олеська творить так звану Золоту Підкову України.

Слайд 33

Використані матеріали http://som.fio.ru http:// www.ostu.ru http://krol.com.ua/exkg.html http://www.dnister.net http://serg-klymenko.narod.ru http://leto.flamber.ru http://www.photosight.ru http://io.ua Історія України: Підруч. Для 7 кл. загальноосвіт. Навч. закл. / В.А.Смолій, В.С.Степанков. – К.:Генеза,2007. – 224с.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література