X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історичний колорит і романтика пригод у романі Вальтера Скотта «Айвенго»

Завантажити презентацію

Історичний колорит і романтика пригод у романі Вальтера Скотта «Айвенго»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Історичний колорит і романтика пригод у романі Вальтера Скотта «Айвенго» “У романі художніми засобами мистецтво може перемогти те, що не в змозі здолати Історія” (В.Скотт)

Слайд 2

Завдання: Згадайте, які історичні події покладені в основу роману «Айвенго»?   У творі зображено кінець довготривалої боротьби між саксами та норманами, яскраво змальовано бурхливу картину минулого Англії за перших часів феодалізму.

Слайд 3

Завдання: Визначте головну тему роману Головна тема роману: ворожнеча між саксами та норманами в середньовічній Англії.  

Слайд 4

КРОСВОРД “НАЗВИ ГЕРОЯ” 1. Нащадок древнього королівського саксонського роду. 2. Як звали вихованку Седріка Ротервудського? 3. Ім’я лицаря-нормана, який примушував леді Ровену вийти за нього заміж. 4. Як звали людину, яка дала Гуртові гаманець із ста цехінами? 5. Ім’я прибічника принца Джона, який готував змову проти короля Річарда. 6. Ім’я переможця на турнірі лучників. 7. Ім’я людини, в якої принц хотів дістати дві тисячі крон. 8. Як звали гайового Мальвуазена, що змагався у турнірі лучників? 9. Ім’я брата короля Річарда І. 10.Ім’я лицаря-храмовника. А Т Е Л Ь С Т А Н Р О В Е Н А Б Р е Д А С І К А Е Б Е Р І Ф Ц - У Р С Л О К С Л І С І А А К Т Р Е Б У Г О Ж Д Н Н А І Р Б

Слайд 5

Історичний колорит - наявність у творі, сцені чи описі, а також у мові персонажів прикмет історичного минулого. Це імена історичних героїв, описи старовинних звичаїв, згадки про історичні події тощо.

Слайд 6

Лексичні засоби Архаїзми – застарілі слова, словосполучення, граматичні чи синтаксичні форми,які вийшли із широкого вжитку й перейшли до так званого пасивного запасу лексики Історизми – слова, застарілі через те, що вийшли з ужитку предмети або явища, які вони позначають. Екзотизми – слова, що передають назви реалій із життя інших народів і не мають точних відповідників у мові, до якої вони потрапили Варваризми – слова іншомовного походження, які вживаються поряд із своїми відповідниками у тій чи іншій мові, але остаточно не засвоюються нею.

Слайд 7

Мода Англії ХІІ століття

Слайд 8

Середньовічна Англія була феодальною державою, яка складалася з багатьох феодальних володінь “манорів”. В центрі такого володіння знаходився замок феодала, що був справжньою фортецею. Це було не тільки житло, а й захист від ворогів. Один із замків описує В.Скотт в ІІІ розділі роману “Айвенго”

Слайд 9

Середньовічні замки Донжо н - головна вежа в європейських феодальних замках.

Слайд 10

Цитадель  — внутрішнє укріплення замку, що мало самостійну оборону. Слугувала останнім опорним пунктом для гарнізону фортеці у випадку падіння основних її укріплень. Цитадель повинна бути досить великою, щоб весь гарнізон міг у ній поміститись, і мати всі необхідні запаси.

Слайд 11

ЛИЦАРІ - бути сміливим, хоробрим і великодушним; - бути вірним своєму сюзерану; - захищати віру і церкву; - заступатися за бідних і знедолених; - поважати і захищати жінок; - брати участь у лицарських турнірах. Кодекс честі лицаря:

Слайд 12

1997, США, Великобританія Режисер: Стюарт Орм 1952р, США Режисер: Річард Торп 1982, Великобританія Режисер: Дуглас Кэмфілд 1983 р, СРСР, Режисер: Сергій Тарасов

Слайд 13

Літературний диктант Історичний; Англію ХІІ ст; протистояння англосаксів і норманів; нормани, англосакси, євреї; принц Джон; Айвенго; Ровену; «Позбавлений спадщини»; Ісаак; Ребекка; Ульріка; простити сина

Слайд 14

Домашнє завдання: Зробити художній переклад уривку: The roof, composed of beams and rafters, had nothing to divide the apartment from the sky; there was a huge fireplace at either end of the hall. The other appointments of the mansion partook of the rude simplicity of the Saxon period. The floor was composed of earth mixed with lime. The walls of the upper end of the hall, were covered with hangings or curtains, and upon the floor there was a carpet.

Слайд 15

На уроці я дізнався про... Особливо цікавим для мене було... Мені сподобалось виконувати... На наступний урок я ...

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література