Романтика подорожей і пригод у романі Стівенсона «Острів скарбів»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Романтика подорожей і пригод у романі Стівенсона «Острів скарбів» Бренгач Людмила Олександрівна ЗНВК № 109
Роман – великий за обсягом і складний за будовою твір зі значною кількістю осіб, у якому детально зображуються життєві події та явища. Пригодницький роман – твір, наповнений великою кількістю пригод та надзвичайних подій. Словникова робота
Вперше роман побачив світ у 1881р.. Реакція читачів була більш ніж несподіваною – автора буквально закидали листами з проханням назвати точні координати острова, адже там залишилися скарби. Із історії створення роману
«Містеру Л.О» «Смак і фантазія» Л.О. допомогли авторові в написанні роману» Ллойд Осборн – пасинок Стівенсона
Кожного дня родина збиралася за одним столом, щоб послухати нові розділи книги. Слухачі допомагали вигадувати нові пригоди, підказували імена героїв та назви місцевості. Батько письменника склав список речей, що знаходилися в скрині «морського вовка»
Свій роман Стівенсон назвав «Корабельний кухар», але видавництву ця назва не сподобалась, і її замінили на «Острів скарбів»
Записи у морському щоденнику Бак – носова частина верхньої палуби корабля. Боцман – на судні: особа молодшого складу, якому підпорядковується судова команда для господарчих робіт. Ватерлінія – лінія борту,до якої судно спускають у воду. Камбуз – кухня на судні. Каюта – невелика окрема кімната на судні. Киль – подовжній брус, що проходить по всій довжині судна у середині днища. Рубка – надбудова на палубі судна для управління. Трюм – внутрішнє приміщення корабля для механізмів та вантажів. Фут – старовинна англійська міра довжини, яка дорівнює 30,48см. Шлюпка – човен із широким корпусом.
Головоломка «Острова скарбів» Если «Остров Сокровищ» - детское чтение, то почему английский премьер-министр Уильям Гладстон (1809-1898), парламентский тигр и мастер красноречия, забыл о государственных делах и всю ночь напролёт «глотал» роман Стивенсона?
Схожі презентації
Категорії