X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ігор Калинець. Цікавий епізод із його життя. «Писанки». Образ найдорожчої людини - мами

Завантажити презентацію

Ігор Калинець. Цікавий епізод із його життя. «Писанки». Образ найдорожчої людини - мами

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Ігор Калинець. Цікавий епізод із його життя. «Писанки». Образ найдорожчої людини - мами

Слайд 2

м. Ходорів

Слайд 3

Львівський національний університет імені І. Франка

Слайд 4

Богдан - Ігор Антонич - вчитель - наставник

Слайд 5

Доробок становить 17 збірок, що згруповані у двох книгах: «Пробуджена Муза» (1962—1972) та «Невольнича Муза» (1973—1981).

Слайд 6

Слайд 7

1991 рік : вийшли друком чотири книжки: «Тринадцять алогій» (Київ), «Книжечка для Дзвінки» (Київ), «Пробуджена Муза» (Варшава), «Невольнича Муза» (Балтимор — Торонто), з’явилося чимало журнальних публікацій, а за кордоном — перекладів.

Слайд 8

Лауреат літературної премії імені Івана Франка, премії імені Василя Стуса та Національної премії України імені Тараса Шевченка. Живе і працює у Львові.

Слайд 9

ПИСАНКИ Виводить мама дивним писачком по білому яйці воскові взори. Мандрує писанка по мисочках із цибулиним золотим узваром, з настоями на травах і корі, на веснянім і на осіннім зіллі — і писанка оранжево горить у філіграннім сплеті ліній.

Слайд 10

То вже вона, як дивовижний світ, то вже дзвенить, як згусток сонця, буяють буйно квіти у росі, олені бродять в березневім соці. І стилізовані сплітаються сади у маєві густих обрамлень,

Слайд 11

мереживом найтоншим мерехтить геометричний космацький орнамент. І я поплив у світ дитячих мрій на білі колискові оболоні... Котились писанками із гори ясні сонця у мамині долоні.

Слайд 12

Найбільше вражає образ матері. З її рук у "Писанці" виходять народжені її талантом "згустки сонця". Мати - це початок усього на землі. Вона народжує людину, запалює в ній чистий вогонь духовності і краси.

Слайд 13

Домашнє завдання: виписати 5 прислів'їв про маму; аналізувати поезію “Писанки”, намалювати ілюстрації. Підсумки уроку: “ Мікрофон” 1) Що мені подобається у вірші «Писанки». 2) Моя улюблена писанка. 1

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література