X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цікавий світ навколо тебе

Завантажити презентацію

Цікавий світ навколо тебе

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цікавий світ навколо тебе В. Сухомлинський. “По волосинці” Презентацію підготувала вчитель початкових класів НВО №32 м. Кіровограда Крамаренко О.О.

Слайд 2

Мовна розминка Гра «Спіймай спільний звук» Мама, мак, місто, рама, сом, марка. Молоко, морозиво, комір, омар, волосся. Рідний народ, родина, народився, брат. ([м]) ([o]) ([р])

Слайд 3

Чистомовка Ат-ат-ат — мама, тато, брат. Ра-ра-ра — я й мала сестра. М'я-м'я-м'я — це моя сім'я. Ся-ся-ся — а якщо бабуся Усь-усь-усь — і старий дідусь, Ки-ки-ки — дядьки і тітки, На-на-на — то це — родина.

Слайд 4

Літературна вікторина ☻ Яринка сплеснула руками від подиву: А чи довго ж я була маленька? ☻ Вона не сказала ні слова, а взяла кошеня й понесла додому.

Слайд 5

Василь Олександрович Сухомлинський 1918-1970

Слайд 6

Повідомлення теми і мети уроку Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте? Прочитайте назву розділу. Оповідання — … це розповідний, прозовий твір про різні випадки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповіданні не римуються.

Слайд 7

Опрацювання оповідання В. Сухомлинського "По волосинці" Словникова робота. Читання слів. сама дала нести пляшку вузлик волосинці пошепки ледаченький хвилювання першокласник

Слайд 8

Прослуховування тексту (аудіозапис)

Слайд 9

Тестування 1) Першокласник Петрик був ... а) працьовитим хлопчиком; б) ледаченьким хлопчиком. 2) Петрикові вузлик здався дуже ... а) важким; б) легким. 3) В кущах Петрик побачив ... а) велику лисячу нору; б) велике волосяне гніздо.

Слайд 10

Самостійне читання тексту учнями з наступним тестуванням 4. Пташка щоразу приносила до гнізда ... а) по гілочці; б) по волосинці. 5. Петрик стояв ... а) задуманий; б) усміхнений. 6. Бабусю, я нестиму з лісу ... а) ваш кошик; б) ваше пальто. Відповіді: 1) б, 2) а, 3) б, 4) б, 5) а, 6) б.

Слайд 11

Повторне читання оповідання вголос, аналіз змісту Коли відбуваються події, описані автором? Чому Петрик не ніс вузлик з їжею? Чи справді цей вузлик був таким важким? Прочитайте, що цікавого побачив Петрик у лісі. Що вразило хлопчика? Чому? Прочитайте, які почуття охопили його. Чому він хвилювався? А що його здивувало? Чому хлопчик стояв задуманий? Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку. Як пташка будувала своє житло? Прочитайте.

Слайд 12

Вправи на розвиток читацьких навичок Гра "Чи є в оповіданні такі речення?" Бабуся Марія з онуком гуляли в парку. (Ні). Вони побачили, як до куща прилетіла маленька пташка. (Є). В дзьобику вона принесла волосинку. (Є). Пташка швидко полетіла геть. (Ні). Петрик стояв заплаканий. (Ні).

Слайд 13

Гра «Доведи, що ... » (Речення з тексту) ... що дія оповідання відбувається навесні. ... що Петрик не допомагав бабусі. ... що Петрик вперше побачив, як пташка звиває гніздо. ... що це його дуже вразило. ... що Петрик зрозумів, що треба працювати, а не лінуватись.

Слайд 14

Розвиток зв'язного мовлення Продовжити текст кількома реченнями: "Петрик стояв задуманий. Він думав про те, що ...".

Слайд 15

Робота над аналізом змісту оповідання з елементами вибіркового читання Хто пішов до лісу? Скільки років було Петрикові? Що дала бабуся нести Петрикові? Чому він не захотів нести вузлик? Чи справді він був дуже важким? Про що це свідчить? Що зробила бабуся з онуком, прийшовши до лісу? Що вони побачили? Яке було гніздо? Прочитайте. Що так вразило хлопчика? Чому він замислився? Яка головна думка оповідання?

Слайд 16

Підсумок уроку Гра «Розвідники» Скільки разів у тексті зустрічається слово? І група: бабуся; II група: Петрик. Чи сподобалося вам оповідання? Що вас найбільше вразило?

Слайд 17

Домашня робота Переказувати оповідання. Намалювати ілюстрацію

Слайд 18

Презентацію створено з використанням ресурсів Інтернет

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання