X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
І. Жиленко

Завантажити презентацію

І. Жиленко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Вірші мої, недосяжні для тьми, будуть відлунювать сонце!..»(Ірина Жиленко) Вчитель: Губська Ольга Володимирівна

Слайд 2

Ми – це дихання тисячі щасть. Ми – це ніжність небес на щоці. Ми – це ти, і ось той, і ось та – невичерпна безсмертна спільність. Ми – це щедрість і доброта. І.Жиленко

Слайд 3

…Стою, легка і світла, як роса. І ріки тиші по землі проходять. Хай буде мудрість і спокійна врода, Хай буде згода й сонячна яса! Кругом чола струмує світло синє. Лице моє: як сад. І білосніжні після дощу осипалися вишні. Автопортрет у білому. Ірина… «Автопортрет»

Слайд 4

Так поетеса звістила нам про себе. Народилася вона 28 квітня 1941 року в Києві.

Слайд 5

Іринка – дитя війни. Вона залишилася сиротою ще в зовсім маленькому віці й знайшла підтримку в іншій родині. Тому, мабуть, вірила в людське добро, у чудеса, в казкове перетворення світу. Перший віршик написала у восьмирічному віці.

Слайд 6

Київські палісади — розкоші бідноти. Айстри і виногради, сальвії і коти. Теплі балкони в квітах — затишок простолюддя. В тихому сонці літа спить на балконі пудель.

Слайд 7

Кажуть, за творами І. Жиленко можна вивчати побут киян: дізнатися, де який магазин чи базар, куди яка вулиця повертає, де розташований потрібний парк.

Слайд 8

Світогляд поетеси надзвичайно оптимістичний. Навіть свої мемуари вона назвала "Нomo feriens" – «людина святкуюча». «О затишок старих київських дворів із лавами і голубниками, з дерев’яними верандами, мансардами, зі сходинками між кімнатами, з галереями і драбинами «чорних ходів»! О густі палісади – як продовження осель, ледь прикриті липами і бузками, а тому – такі таємні і затишні! Столи з самоварами, гамаки, табуретки, іграшки, швейні машинки «зінґер», керогази, жаріючі вугіллям праски. Зараз, коли цей світ в моїй пам’яті вже розмивається туманцем забуття, – він особливо прекрасний».

Слайд 9

Слайд 10

Ірина закінчила Київський державний університет імені Тараса Шевченка. Працювала вихователькою у дитячому садку, в редакціях газет і журналів. Стала дружиною письменника Володимира Дрозда. Разом виховали двох дітей: Орисю та Павла. Дочка Ірини Володимирівни (Орися), яку офіційно звуть Іриною (1966 р.н.), кандидат богослов’я. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка та премії імені Володимира Сосюри

Слайд 11

Ірина Жиленко – автор близько двадцяти книг «Соло на сольфі», «Автопортрет у червоному», «Вікно у сад», «Концерт для скрипки, дощу і цвіркуна», «Дім під каштаном», «Ярмарок чудес», «Останній вуличний шарманщик», «Вечірка у старій винарні», «Пори року», «Євангеліє від ластівки:Вибрані твори»; для дітей – «Достигають колосочки», «Вуличка мого дитинства», «Двічі по два дорівнює кульбабці», «Казки про буфетного гнома», «Новорічна історія про двері, яких нема, і про те, як корисно іноді помилятися номером».

Слайд 12

Ірину Жиленко вважають найбагатшою на кольори поетесою. Навіть підраховано, що в її збірках назви кольорів ужито 1059 разів. А ще поетеса дуже любить рослини, особливо квіти, і щедро описує їх у своїх віршах. На честь фіалок (своїх улюблених квітів) вона навіть створила літературний жанр „фіалки-вірші”.

Слайд 13

Ірина Жиленко йшла по життю як людина, що вірить у прийдешнє свято, в оновлену Україну. В уяві поетеси, що гордо й весело дивилася на світ, виникають казкові образи чарівниці і Діда Мороза, Жар-птиці і маленького гнома, що оселився в старому буфеті. Поетеса час від часу повертається у світ дитинства, багато своїх творів вона присвячує маленьким читачам.

Слайд 14

Люблю я жить! І клопіт свій люблю. Злочинний вечір той, що без утоми. Я все із насолодою роблю: Пишу поеми, і город полю, І квітники плекаю коло дому…

Слайд 15

Ірина Жиленко зберігала в собі якусь дивовижну дитинність. Вона, як маленька дівчинка, дивувалася світу. Шукала краси. Вірила в чесність. Я сіла в крісло до вікна лицем. І милостиво осені кивнула, мовляв, я вже готова. Я вернулась. Розпочинай класичний свій концерт. …І жінка з мирним іменем Ірина прокинеться і пригадає рими.

Слайд 16

Ірина Володимирівна володіла абсолютним слухом, і її поезія промовляє крізь час. У поезії є музика барв, «Євангеліє від ластівки» — самобутньої, іронічної, живої, дотепної, надзвичайно точної в кожній фразі і в кожному образі. Загалом із нею асоціюється образ метелика, чарівного гнома, який допомагає нам потрапити в казку.

Слайд 17

Інфанта рано пішла з цього сірого світу. Здавалося, знайшлися нові сили, щоб писати. Але 3 серпня 2013 року письменниця помандрувала до свого лицаря… Там, за осінньою горою, розкрились сонячні врата. Я крізь життя пройшла, мов промінь, — пора у сонце повертать. Цей світ без мене проживе. Хоча й не так, як жив зі мною. Назад до себе не позве мене майбутньою весною.

Слайд 18

Вона, як і її чоловік, письменник Володимир Дрозд, якого Ірина пережила на десять років і за яким тяжко сумувала, не боялася смерті й сповідувала принцип Володимира Григоровича: “За будь-яких умов бути мужніми. Мислити — ось єдине, що нам залишається в житті, це стрибок у безсмертя, стрибок без крил, але з надією на вічність”. "Світ Ірини Жиленко твориться за принципом інакшості, іншості, несхожості зі світом реальним. У тому, іншому, інакшому світі — світі художньої реальності — вона вільна, нічим і ніким не скута…” "Та, що молиться Богові віршами". (Микола Жулинський)

Слайд 19

Поезія «Жар-птиця»

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Поезія «Підкова»

Слайд 28

1. Вікно у сад Ірини Жиленко.Українська літературна газета: www.litgazeta.com.ua/node/5115. 4.НОВОРІЧНА ІСТОРІЯ ПРО ДВЕРІ…” - Читанка: chytanka.com.ua/static/633.ukr.html. 2.Крізь життя пройшла як промінь. Слово Просвіти: slovoprosvity.org. 3.Картинки. Google. Використані джерела

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література