X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ірина Жиленко “Жар - птиця”

Завантажити презентацію

Ірина Жиленко “Жар - птиця”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація уроку української літератури 6 клас

Слайд 2

Тема. Ірина Жиленко “Жар - птиця”

Слайд 3

Мета: ознайомити учнів із життєвим і творчим шляхом Ірини Жиленко; вчити аналізувати поезію, вміти коментувати зміст, знаходити і пояснювати художні засоби; висловлювати власні роздуми про щастя і шлях до нього, про цінності, які потрібно берегти в сучасному світі; розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, спостережливість, уміння творчо мислити, робити власні висновки; виховувати почуття дружби, вміння бачити красу навколо, цінувати доброту, прищеплювати повагу до творчості Ірини Жиленко, інтерес до наслідків власної праці.

Слайд 4

Теорія літератури Казка - це фольклорний розповідний твір про вигадані, а часом і фантастичні події.

Слайд 5

Теорія літератури Види казок за змістом: казки про тварин; побутові казки; фантастичні казки.

Слайд 6

Теорія літератури Побудова казки: зачин основна частина кінцівка

Слайд 7

Людина створена для щастя, Як птах для польоту. В.Короленко

Слайд 8

Іри на Володи мирівна Жиле нко

Слайд 9

Ірина Жиленко Автор близько двадцяти книг: “Соло на сольфі”, “Автопортрет у червоному”, “Вікно у сад”, “Дім під каштаном”, “Ярмарок чудес”, “Пори року”. Вибрані твори для дітей: “Достигають колосочки”, “Вуличка мого дитинства”, “Двічі по два дорівнює кульбабці”, “Казки про буфетного гнома”…

Слайд 10

В і д з н а к и Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка; премії імені Володимира Сосюри.

Слайд 11

ЗБІРКА “Казки буфетного гнома” Віршики: “Сніг”, “Лист до Діда Мороза”, “Жар – птиця”, “Кіт – воркіт”, “Давайте дружити”, “Підкова”, “Ягуари”, “Гном у буфеті”, “Нічна казочка”

Слайд 12

Слайд 13

«Жар – птиця» Дитинство - найкращий час у нашому житті. Це пора відкриттів, мрій, фантазій, чарівних пригод. І хочеться побути в дитинстві якнайдовше. У силах поезії зберегти ці таємничі миті, повертаючи нас до них кожного разу знову й знову. Яскравий світ дитячих мрій виразно постає в творах Ірини Жиленко. Завдяки багатій уяві авторки по столиці літає чарівна казкова Жар-птиця, у буфеті живе гном, а сніг світиться усіма кольорами.

Слайд 14

Поетеса Ірина Жиленко не мислить свого життя без польоту мрій. Вона знає, що діти, її улюблені читачі, часто літають «на кульках, планерах і зміях», а тому вона вирішила випустити в повітря і свою чарівну Жар-птицю, щоб було чим захоплюватись, щоб було чому радіти, щоб посвітліли лиця у всіх, хто побачить це диво. Проте екзотична пташка, не звична до співів, захворіла і тепер лікується вдома. Вона п'є молоко, їсть родзинки, читає журнали, щоб подарувати новорічну радість дітям своїм новим польотом. Не всі, однак, раді Жар-птиці — стара кульгава ґава, яка вважала себе Павою, знайшла чарівну пташку занадто яскравою, її думку підтримали ворони. Та добре, що у Жар-птиці більше прихильників, ніж ворогів, тому її завжди чекають із нетерпінням діти і дорослі. Про цю історію Ірина Жиленко повідала у вірші «Жар-птиця».

Слайд 15

У поезії «Жар-птиця» чарівниця годує прекрасну пташку родзинками й випадково випускає з клітки. Жар-птиця освітлює своєю красою всю столицю, цьому радіють навіть дорослі. Людям подобається казкова незвичайна птиця, що приносить щастя й радість: «Як хороше жити під сонцем Жар-птиці!»

Слайд 16

Фрагменти:

Слайд 17

Тема: зображення жар – птиці, яка, перебуваючи у клітці, а потім, покинувши її, освітила все довкола у столиці і принесла людям радість і щастя.

Слайд 18

Ідея: возвеличення краси екзотичного птаха, який робить всіх радісними, веселими; засудження заздрості.

Слайд 19

Із бабусиної скрині Без сокири і без рук, а дім будує.

Слайд 20

Із бабусиної скрині Прилетіли гості, Сіли на помості, Без сокири, без лопати Поробили собі хати.

Слайд 21

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література