І. Я. ФРАНКО. «ЛЕГЕНДА ПРО ВІЧНЕ ЖИТТЯ». ВІРШ-ЗАКЛИК «РОЗВИВАЙСЯ ТИ, ВИСОКИЙ ДУБЕ» — ВІРА В МАЙБУТНЄ СВОЄЇ НАЦІЇ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
І. Я. ФРАНКО. «ЛЕГЕНДА ПРО ВІЧНЕ ЖИТТЯ». ВІРШ-ЗАКЛИК «РОЗВИВАЙСЯ ТИ, ВИСОКИЙ ДУБЕ» — ВІРА В МАЙБУТНЄ СВОЄЇ НАЦІЇ
«…Хоч знаєш, знаєш, добре знаєш, Як я люблю тебе без тями, Як мучусь довгими ночами» («Чого являєшся мені у сні?»)
«Неси ж мене, коню, по чистому полю, Як вихор, що тутка гуляє». («Безмежнеє поле в сніжному завою»)
«Чом твої очі сяють тим чарам, Що то запалює серце пожаром» («Ой ти, дівчино, з горіха зерня»)
Протягом багатьох століть у бездержавній українській культурі Біблія давала той ідеал і духовну підтримку, яких митці часом не знаходили в реальному житті.
І. Франко, гармонійно поєднуючи міфи, апокрифи, біблійні легенди із власним світобаченням, творчою уявою, неперевершеною поетичною майстерністю, створює оригінальні твори, суттєво відмінні від джерел, з яких вони брали витоки.
«Легенда про вічне життя» І. Франка — це поетичний роздум про смисл буття людини — для чого вона живе, що є для неї найцінніше.
золотистий горіх, що дарував вічне життя. Подарований Олександру Македонському (356–323 рр. до н. е.), прозванному за життя Великим.
Якою логічною силою був наділений золотистий горіх? Кому подарував античний мудрець горіх? Чи скористався подарунком Олександр Македонський?
Що символізує образ дуба? (Образ дуба — це паралель до образу народу, могутні народні сили, які не можуть вільно розвиватись, бо сковані путами неволі)
1. Знайти фольклорні елементи у творі «Розвивайся ти, високий дубе». 2. Вивчити напам’ять одну із поезій. Домашнє завдання
Схожі презентації
Категорії