X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Характеристика образу Марисі

Завантажити презентацію

Характеристика образу Марисі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мартин Боруля Іван Карпенко-Карий Характеристика образу Марисі Виконала: Учениця 10 класу Козлова Олександра

Слайд 2

Слайд 3

Мартин боруля (1886) Літературний рід: драма. Жанр: трагікомедія. Тема: дворянство як міф про краще життя. Головні ідеї: викриття бюрократизму й судової системи, заснованої на хабарництві; засудження підміни особистісних цінностей становою належністю.

Слайд 4

Марися Боруля

Слайд 5

Марися Дочка Мартина Борулі. Юна працювита, розумна дівчина, шанує народні звичаї і традиції. Вона не прагнула стати дворянинкою, вона хотіла просто жити так як всі мати свою сімю. Батько казав їй нічого не робити і поводити себе як дворянка, називати батька “папашею”, але Марися не може бути дворянкою в неї тече селянська кров. Марися вправна хазяйка, не може сидіти без роботи.

Слайд 6

Марися закохана у сина багатого чиновника – Миколу. Вони планують одружитися але основною перепоною між їхніми стосунками був батько ( Мартин Боруля), яки й перешкоджав стосункам з Миколою не тільки дочки, а й Степана. Причиною цього було всього лиш не дворянське походження Миколи, він просто був не рівня такій дворянській сім’ї, як Борулі, на думку батька.

Слайд 7

Марися із Миколою

Слайд 8

Степан із Миколою

Слайд 9

Більш гідним Марисі Боруля вважав Націєвського, який займав посаду регістратора у ратуші. Навіть те що Марисі він зовсім не подобався, та ще до чарки не байдужий був, Мартина зовсім не зупиняло, вони з Палажкою навіть майбутнім дітям хрещених обирати почали, але самі й злякали такого ідеального дворянина.

Слайд 10

Марися із Націєвським

Слайд 11

Зважаючи на все це можна зробити висновок що саме Марися справжній приклад незламного українського духа і волі. Людини, яка так просто змиритися не зможе і завжди свого доб'ється

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література