Характеристика образу Марисі
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Мартин Боруля Іван Карпенко-Карий Характеристика образу Марисі Виконала: Учениця 10 класу Козлова Олександра
Мартин боруля (1886) Літературний рід: драма. Жанр: трагікомедія. Тема: дворянство як міф про краще життя. Головні ідеї: викриття бюрократизму й судової системи, заснованої на хабарництві; засудження підміни особистісних цінностей становою належністю.
Марися Дочка Мартина Борулі. Юна працювита, розумна дівчина, шанує народні звичаї і традиції. Вона не прагнула стати дворянинкою, вона хотіла просто жити так як всі мати свою сімю. Батько казав їй нічого не робити і поводити себе як дворянка, називати батька “папашею”, але Марися не може бути дворянкою в неї тече селянська кров. Марися вправна хазяйка, не може сидіти без роботи.
Марися закохана у сина багатого чиновника – Миколу. Вони планують одружитися але основною перепоною між їхніми стосунками був батько ( Мартин Боруля), яки й перешкоджав стосункам з Миколою не тільки дочки, а й Степана. Причиною цього було всього лиш не дворянське походження Миколи, він просто був не рівня такій дворянській сім’ї, як Борулі, на думку батька.
Більш гідним Марисі Боруля вважав Націєвського, який займав посаду регістратора у ратуші. Навіть те що Марисі він зовсім не подобався, та ще до чарки не байдужий був, Мартина зовсім не зупиняло, вони з Палажкою навіть майбутнім дітям хрещених обирати почали, але самі й злякали такого ідеального дворянина.
Зважаючи на все це можна зробити висновок що саме Марися справжній приклад незламного українського духа і волі. Людини, яка так просто змиритися не зможе і завжди свого доб'ється
Схожі презентації
Категорії