X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
франко

Завантажити презентацію

франко

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ФРАНКО ІВАН ЯКОВИЧ 1856-1916 Солін Саша, 5-Б клас

Слайд 2

Іван Якович Франко - видатний український письменник, поет, публіцист, перекладач, учений, громадський і політичний діяч. Доктор філософії, член Наукового товариства імені Шевченка, почесний доктор Харківського університету.

Слайд 3

Іван Якович Франко народився 27 серпня 1856р. у підгірському виселку Нагуєвичі Дрогобицького повіту в родині сільського коваля. Вчився він у сільській школі, спочатку в Нагуєвичах, а потім у Ясениці Сільній, у Губичах; з 1864 по 1867 рік — у Дрогобицькій школі василіян, а далі у гімназії, яку закінчив 1875р.

Слайд 4

Він ріс сиротою. У 1865 р. помер його батько Яків Іванович– Іванові було лише близько одинадцяти років. Саме про смерть батька Франко написав свій перший вірш. Та невдовзі у молодого гімназиста померла і мати (1872 року), яку він дуже любив і присвятив їй свої згадки у вірші "Пісня і праця" (1883р.), у поемі "Гадки на межі" (1881p.). Вітчим добре поставився до свого пасинка і допомагав йому продовжувати навчання. 26 липня 1875 року Іван Франко закінчує Дрогобицьку гімназію і одержує атестат зрілості.

Слайд 5

Навчаючись у гімназії, Франко розкрив свої талановиті здібності: міг майже дослівно повторити інформацію, глибоко засвоював зміст прочитаних книжок та дуже багато читав. Інтенсивній самоосвіті гімназиста сприяла зібрана ним бібліотека, в якій нараховувалося близько 500 книжок українською та іншими європейськими мовами. Вже з дитячих років "Кобзар" Т. Шевченка став його улюбленою книгою.

Слайд 6

Майбутній письменник навчався у Львівському університеті, а потім у Чернівецькому, де й здобув вищу освіту. Згодом захистив дисертацію у Віденському університеті (Австрія), діставши науковий ступінь доктора філософії. Особливе місце у поетичній творчості Франка займає вірш «Каменяр». Поет усвідомлював, що за кращу долю треба боротись і до боротьби закликають його вірші.

Слайд 7

У 1886 році Іван Франко одружився. Його дружиною стала Ольга Хоружинська. Була високоосвіченою людиною, добре володіла багатьма мовами. Познайомившись із Франком вирішила стати його дружиною й помічницею, та присвятити своє життя чоловікові. Разом подружжя виховало чотирьох дітей – Андрія, Тараса, Петра, Анну. Подружнє життя Франків не було щасливим. Матеріальні проблеми, хатні злидні, щоденні турботи, психічний розлад - все це зломило жінку. Вона померла 17 липня 1941 року і похована на Личаківському цвинтарі біля свого чоловіка.

Слайд 8

За життя Франком написано понад 6 тисяч художніх творів та наукових праць. Це означає, що протягом 40 років письменник у середньому за кожні три дні писав один твір. Не випадково Івана Франка називають велетнем, титаном думки і праці.

Слайд 9

У 1915 році здоров'я письменника різко погіршало. Весною 1916 року хворий письменник переїхав до свого будинку у Львові.   28 травня 1916 року Іван Якович Франко закрив навіки свої світлі стомлені очі. 

Слайд 10

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література