Євген Гуцало - «Сім’я дикої качки»
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Євген Гуцало “ Сім’я дикої качки”. Людська доброта і жорстокість, милосердя і справжня турбота про природу.
Доброта асоціюється з любов’ю, щирістю,чуйністю. Зло – жорстокістю, жадністю, бездуховністю.
Щоб краще зорієнтуватися в цих поняттях, читачеві надається можливість оцінити вчинки, поведінку героїв.
Саме таким є оповідання Є.Гуцала “Сім’я дикої качки”, де ми засуджуємо Юрка, захоплюємося Тосею, співчуваємо качці та її дітям.
Риси характеру Юрка: брехливий і жорстокий; грубий у ставленні до Тосі; байдужий до страждань качки-матері та її дітей; хвалькуватий та підступний. Юрко – уособлення людської жорстокості.
“ Він радів, що сьогодні таки проснувся вчасно, що не очікував ні на батька, ні на матір, а подався сам до річки, щоб порибалити”
“ Знову долинув крик сірої качки, але він нітрохи не схвилював Юрка” “ Він уявляв, як повезе каченят у місто, як показуватиме своїм товаришам, як вони заздритимуть. Він ішов і пританцьовував”.
“ Юрко вже не товаришував із сільськими хлопцями. Чи то вони не приймали його до свого гурту, чи то, як казав Юрко, він не захотів більше з ними знатися”.
Риси характеру Тосі: чемна і порядна; чуйна і добра; здатна до співпереживання; вміє прощати образи Юрка; любить природу турбується про неї. Тося – уособлення людської доброти, милосердя.
“ Тося з першого дня прив’язалася до Юрка, весь час намагалася бути в його товаристві,не спускала з нього очей”. “ Випусти…бо вони помирають без води”.
“ Вона хотіла податися разом із Юрком, щоб слухати його розповіді про місто, про те, чого їй ніколи не випадало бачити”.
“ Вона сама ладна була стати тією качкою, сама ладна була попливти з ним, тільки якби, вони пливли… - Пливіть рідні, пливіть, ненаглядні!.. Що то вона їх посилає на воду, а вони вже не пливуть”.
Схожі презентації
Категорії