Євген Гуцало “ Сім’я дикої качки” – твір про людину і світ крізь призму морально-етичних проблем
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тема: Євген Гуцало “ Сім’я дикої качки” – твір про людину і світ крізь призму морально-етичних проблем
Мета: поглибити знання учнів про життєвий і творчий шлях Є.Гуцала, ознайомитися з його твором “Сім’я дикої качки”; усвідомити проблематику твору, його сюжет і композицію, ідейно-художні особливості; розвивати навички виразного читання, творчу уяву, логічне мислення, увагу, спостережливість, уміння робити висновки; сприяти вихованню любові до природи, навколишнього світу, критично ставитися до власних вчинків, дій.
Прозаїк, поет, кіносценарист. Народився у селі Старому Животові на Вінниччині в учительській сім’ї.
Дитинство майбутнього письменника було обпалене війною. Коли хлопчикові було чотири роки, почалася війна. Ця тема згодом знайшла своє відображення в багатьох творах письменника.
Закінчив Ніжинський педінститут імені Гоголя. Багато років працював у редакціях обласних газет, “Літературній Україні”, видавництві “Радянський письменник”.
Є.Гуцало багато писав для дітей та юнацтва (“Олень Август”, “ Пролетіли коні”, “ З горіха зерна”, “ Дениско”, “За обручем”).
Посмертно видані його твори у п’яти томах. Лауреат премії імені Ю.Яновського та Державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка.
Читаючи твори Є.Гуцала, ми відчуваємо справжню музику мистецтва слова, притаманну цьому письменникові.
Робота над твором Є.Гуцала “ Сім’я дикої качки” Яку красу дарує нам природа! Кожний бачить в ній щось особливе, чарівне. Є.Гуцало в оповіданні “Сім’я дикої качки” відтворив ставлення дітей до пташиного світу – дикої качки.
Сюжет Експозиція: опис дубового лісу вранці, радісного настрою Юрка, який іде на риболовлю. Зав’язка: Юрко і Тося повертаються з риболовлі. Хлопець бачить качку з каченятами і забирає каченят.
Розвиток дії: Юрко намагається нагодувати, напоїти диких каченят, але вони відмовляються; втрачає інтерес і кидає їх, іде до хлопців гратися. Тося згадує про пташенят, забирає їх і несе до річки.
Конкурс “Мудрий не вагається, сміливий не боїться” 1.Бліц-опитування. 2. “Усне малювання”. 3. Робота з текстом твору.
ЛЮДИНА Доброта, милосердя, співчуття, чуйність Морально-етичні проблеми Жорстокість, злість, байдужість СВІТ
Словникова робота Мораль - система поглядів і уявлень, норм і оцінок, що регулюють поведінку людей. Етика - наука, що вивчає мораль; норми поведінки, сукупність моральних правил певної соціальної групи.
Ідея: засудження жорстокості, байдужості, прагнення піднестися за рахунок хвалькуватості, брехні (Юрко); возвеличення доброти, чуйності, милосердя ( Тося).
Проблеми: охорона й збереження дикої природи; проблема дружби; активного захисту добра; совісті й сорому та ін.
Словникова робота Добро - почуття й усвідомлення людиною своєї здатності творити благо. Зло - це почуття й усвідомлення людиною своєї здатності чинити шкоду.
"Незакінчене речення“ - Я ніколи не буду... - Я буду старатися... - Мені хочеться вірити, що...
Домашнє завдання (на вибір): 1. Скласти план до характеристики образів Тосі та Юрка, дібрати цитати. 2. Намалювати ілюстрацію до тієї частини тексту, яка найбільше сподобалася чи схвилювала вас, або дібрати прислів'я, приказки, висловлювання видатних людей про природу. 3. Написати твір-роздум на одну з тем: “ Людина – природи вершина”, “Земля буде такою, якими будуть люди”, “Добрі вчинки моїх товаришів”.
Схожі презентації
Категорії