X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ДРАМА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ «ПО ДОРОЗІ В КАЗКУ». ТРАГІЧНА СУПЕРЕЧНІСТЬ МІЖ ДУХОВНІСТЮ, МРІЄЮ Й ЖОРСТОКІСТЮ

Завантажити презентацію

ДРАМА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ «ПО ДОРОЗІ В КАЗКУ». ТРАГІЧНА СУПЕРЕЧНІСТЬ МІЖ ДУХОВНІСТЮ, МРІЄЮ Й ЖОРСТОКІСТЮ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДРАМА ОЛЕКСАНДРА ОЛЕСЯ «ПО ДОРОЗІ В КАЗКУ». ТРАГІЧНА СУПЕРЕЧНІСТЬ МІЖ ДУХОВНІСТЮ, МРІЄЮ Й ЖОРСТОКІСТЮ

Слайд 2

Актуальна в наш час тема: лідер і народ.

Слайд 3

«По дорозі в Казку» (1910), драматичні поеми «Над Дніпром» («Весняна казка», 1911), «Трагедія серця» (1911), «Злотна нитка» (1912), «Тихого вечора» (1912), віршована «дума-п’єса» «Хвесько Андибер» (1916), драматична поема «Ніч на полонині» (1941, надр. 1943–1944). Олесь створює низку драматичних етюдів

Слайд 4

людей, як її характеризує автор у ремарці. Що їх турбує найбільше?На початку твору ми бачимо юрбу Окресліть коло їх інтересів. У яких умовах живуть люди? Чи можемо ми цих людей назвати народом?Обґрунтуйте. Чому юрба людей бере на сміх юнака? Колективна робота над змістом твору

Слайд 5

Чому люди не намагаються знайти дорогу з лісу? Як натовп реагує на першу спробу головного героя знайти дорогу? Чи одразу натовп повірив юнакові, що переконало його в тому, що Він знайшов шлях? Якою описує Він країну Казку?

Слайд 6

1-ша група Завдання. Виписати цитати до образу головного героя. Скласти його образну характеристику. Цитатний план до характеристики: 1. «Куди йому питать ведмедя? Він борсука злякався вчора». 2. «Я не боюсь небес! Мої відкриті груди». 3. «Так, так… Боротись я не вмію, і не дало життя мені у руки зброї. Я слабкий».

Слайд 7

2-га група Завдання. Виписати цитати до образу юрби. Охарактеризувати натовп. 1. «Дарма! Привикнуть до всього можна». 1. «Смійтесь! Ваш сміх мене минає». 2. «Твій швець не був ніколи в небі, твій швець нікого не здіймав з землі угору, нікого не кликав». 3. «Та ти кажи: ми й лежачи почуєм».

Слайд 8

3-тя група Завдання. Дослідити композицію, проблематику й жанр твору. Розкрити значення образів-символів: образи лісу, маку, тернового вінка, дороги в Казку, країна Казки.

Слайд 9

4-та група Завдання. Зробити порівняльний аналіз драматичного етюда «По дорозі в Казку» й поеми І. Франка «Мойсей».

Слайд 10

Лідер — духовна сила — особистість — благородство вчинків — альтруїзм — самопожертва… Юрба — маса — безформенна — інстинкти — стадо — злість — злорадство — жорстокість — …

Слайд 11

Навести приклади з історії, життя про благородні вчинки, що здійнювалися заради щастя людей. Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література