Дослідницька робота з української літератури
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Коли дух у людині веселий, думки спокійні, серце мирне, тоді все світле, щасливе, блаженне. Це і є філософія. Григорій Сковорода
Філософські вислови Сковороди “Істиною людини є серце в людині, глибоке ж серце - одному лише Богу досяжне, як думок наших безодня, просто сказати душа…”, - говорив Сковорода. Він ототожнював серце з душею, спираючись на Біблію, яка визнавала серце душею і духом, шляхом до вищої істини. “Любов - початок, середина і кінець” - ось палке переконання філософа. Любов, як він вважав, є першоосновою світу, всеохоп - ним і багатогранним почуттям.
Ідея про дві натури Основною проблемою філософії Сковороди є проблема людини, її щастя і шляхів його досягнення. Ця проблема органічно випливає з учення про дві натури і три світи. “ Всі світи складаються з двох природ: злої і доброї ”,- стверджував філософ.
Другим основоположним принципом філософської системи Скороводи є поділ усього сущого на три світи. Ідея про три світи
Великий світ - макрокосмос - це Всесвіт, весь світ речей. На думку філософа, великий світ складається з багатьох світів, і кількість світів нескінченна. Малий світ - мікрокосмос – це людина. Сковорода пояснює сутність людини, спираючись на вчення про два світи. Отже, в людині,як і в усьому, що існує,є видиме і не видиме. Світ символів – це Біблія. Цей світ символів формується двома натурами: внутрішньою духовною і зовнішньою матеріальною.
Сирена – погибель душі Бобер – праведність,самопожертва Слон – сила, розум Рись - гострозорість, миттєвість Черепаха – повільність, флегматизм Соловей – розквіт життя, пробудження Горлиця – вірність у коханні Голуб – мир і покій Джерело – суть, першопочаток Змій – зло, гріх ; мудрість, вічність Сонце – життєва енергія Ворона – тупість Орел – мудрість Олень - божественність Символи у філософії Сковороди
Праця приносить радість тоді, коли є “сродною”, тобто відповідає індивідуальним природним нахилам людини. Щоб бути щасливим, треба пізнати себе, свої здібності, відповідно до них вибрати вид суспільно корисної праці. Отже, праця - це не засіб існування, а найбільша життєва потреба й насолода.
Висновок: Минуло понад два століття, як філософ Сковорода ходив по землі, Але його твори вивчаються і сьогодні .А філософські погляди дуже актуальні, особливо для нас, бо ми стоїмо саме зараз перед вибором подальшого шляху і дуже хотілося б вибрати собі, як говорив Сковорода, «сродну працю».
Посібник з української літератури – 9 клас (В. В. Паращич) Бібліотечка “Дивослова” (методичний журнал з української літератури) Підручник для 9 класу з української літератури ( О. Міщенко ) Відкриті уроки з української мови і літератури Використана література
Над проектом працювали група “ Філософи ” : - Сілаєва Наталія - Воротнікова Анастасія - Шевченко Владлена
Схожі презентації
Категорії