Лабораторна робота
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Пригадаймо!Що таке сила струму? Від чого вона залежить? Від чого залежить напруга? Від чого залежить опір? Чи маєте на столі пристрій опір якого можна змінювати? Яким способом в реостата змінюється опір? Яким способом можна визначити опір реостата в певному положенні?
Лабораторна робота №4Обладнання: гальванічний елемент на 4,5В, реостат, дротяний резистор, амперметр, вольтметр, з’єднувальні провідники, ключ.
Правила безпекиРоботу починати за вказівками або з дозволу вчителя.При роботі руки повинні бути сухі.Амперметр і вольтметр підключати «+» до «+», «-» до «-».Не допускати відхилення стрілки вимірювального приладу на максимальне значення.Не ставити прилади на край столу, уникати їх ударів та падіння.
Вольт-амперна характеристикаВольт-амперна характеристика показує як, за яким законом залежить сила струму в даному провіднику від напруги.
Інструкція виконання роботиРоботу виконувати згідно вказівок.Результати вимірів та обрахунків занести до таблиці.Порівняти значення обрахованого опору та значення зазначені на резисторі.
Підсумок роботиКонтрольні запитання.Чи залежить опір резистора від напруги та сили струму?Навіщо покази приладів знімали при найближчому положенні їх стрілок до поділок?Додаткове завдання. Які будуть покази амперметра при напрузі на резисторі 4,5В?
Підсумок урокуНавчилися визначати опір резистора?Опір резистора залежить від напруги?А від сили струму?
Схожі презентації
Категорії