X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вимірювання та вимірювальні прилади Лабораторна робота. "Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу"

Завантажити презентацію

Вимірювання та вимірювальні прилади Лабораторна робота. "Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вимірювання та вимірювальні прилади Лабораторна робота. "Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу" Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Перевірка домашнього завдання 1. Чим досліди відрізняються від спостережень? 2. Що ви знаєте про фізичні величини? 3. Що значить виміряти будь-яку величину? 4. Що спільного є в усіх вимірювальних приладах? 5. Які вимірювальні прилади ви вже знаєте?

Слайд 3

Приклади вимірювальних приладів: Лінійки Хронометр (секундомір) Рулетка

Слайд 4

Приклади вимірювальних приладів: Термометр Динамометр

Слайд 5

Приклади еталонів фізичних величин Еталон метра Еталон кілограма

Слайд 6

Шкала приладу являє собою сукупність штрихів, поділок і чисел. Штрихи - це риски, нанесені на шкалі. Поділки - це відстані між двома найближчими штрихами.

Слайд 7

Ціна поділки - це значення найменшої поділки шкали вимірювального приладу. Щоб визначити ціну поділки, треба знайти два найближчих штрихи шкали, біля яких написані значення величини. Потім з більшого значення відняти менше й отримане число розділити на число поділок, що знаходяться між ними.

Слайд 8

Таблиця фізичних величин Назва Позначення Одиниці Прилад для вимірювання Температура T, t °С Термометр Об’єм T, t м3 Мензурка

Слайд 9

Чи можна отримати точне значення фізичної величини? Від чого залежить точність вимірювань? При знятті показань із приладів необхідно вказати не тільки наближене значення вимірюваної величини, але й ті найбільші похибки, що можуть бути допущені при вимірюваннях. Вимірювання бувають прямі й непрямі. Пряме вимірювання - визначення значення фізичної величини безпосередньо за допомогою засобів вимірювання. Щоб визначити площу прямокутника, можна виміряти його довжину та ширину, а потім перемножити. Це - приклад непрямого вимірювання.

Слайд 10

Лабораторна робота №2 “Ознайомлення з вимірювальними приладами. Визначення ціни поділки приладу”

Слайд 11

Заповнити таблицю Назва засобу вимірювання Лінійка Мензурка Термометр Для вимірювання якої величини призначений Одиниці Нижня межа вимірювання Верхня межа вимірювання Ціна поділки Похибка вимірювання

Слайд 12

Чи правильно прикладена лінійка до зошита для вимірювання його довжини у випадках а, б, в, г? Де та які помилки допущені? Як правильно зробити відлік довжини зошита у випадку в? Накресліть шкалу лінійки з ціною поділки 2 мм.

Слайд 13

У якому випадку вимірювання об’єму рідини за допомогою мензурки виконують правильно? Які помилки допущені в інших випадках? У якому випадку вимірювання будуть точнішими: якщо ціна поділки більша чи якщо вона менша?

Слайд 14

Домашнє завдання Прочитати матеріал за підручником; вивчити за конспектом; закінчити лабораторну роботу; задачі 2.21, 2.29.

Слайд 15

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2010 Джерела: 1. Усі уроки фізики. 7 клас / Гельфгат І. М., Петракова М. О. — Х.: Вид. група. «Основа», 2007.— 144 с. 2. Уроки фізики в питаннях і завданнях. 7 клас / Мовчан А. О. — Х.: Вид. група «Основа», 2008.— 144 с. — (Б-ка журн. «Фізика в школах України». Вип. 8 (56)). 3. Сайти: evroins.ru; maracana.it; eurolab.ru; elfimed.ru; mymark.narod.ru; sostav.ru.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика