X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Скаутська організація “Пласт”

Завантажити презентацію

Скаутська організація “Пласт”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Скаутська організація “Пласт”

Слайд 2

Зміст 1. Походження назви 2. Символіка 2.1 Герб Пласту 2.2 Гімн Пласту 3. Історія 3.1 1-й етап: Початок (1911—1920 рр.) 3.2 2-й етап: Віднова Пласту (1920—1930 рр.) 3.3 3-й етап: Боротьба за свою націю (1930—1944 рр.) 3.4 4-й етап: Друга віднова Пласту (1945—1950 рр.) 3.5 5-й етап: Розквіт Пласту на нових місцях поселення (1950—1989 рр.) 3.6 6-й етап: Відродження Пласту (з 1990 р.) 4. Сучасний Пласт 5. Пластові улади 6. Пластовий закон 7. Пластова присяга 8. Пластовий однострій 9. Пластове гасло і привітання 10. Пластові символи 11.Три головні обов'язки пластуна 12. Опікун Пласту 13. Пластові курені 13.1 Старшопластунські та сеньйорські курені 13.2 Юнацькі курені 14. Пластові нагороди 15. Видатні пластуни

Слайд 3

Скаут – член дитячої чи юнацької організації військово-спортивного характеру. Скаутизм – рух скаутів. Система позашкільного виховання молодих громадян у віці 7-21років через пізнання природи, ремесел та гри.

Слайд 4

Походження назви “Пласт” Слово Пласт взято як відповідник англійського Scouting (розвідка). Назва взята за прикладом козаків-розвідників, котрих так і називали пластунами.

Слайд 5

Символи Гербом, або емблемою Пласту є український тризуб і біла трилиста лілея, символ скаутського руху, сплетені в одну гармонійну цілісність. Цей герб став символом ідейної єдності цілого пластового руху — на рідних землях та поза їх межами. Три лілеї також символізують Три головні обов'язки пластуна, а тризуб вказує на те, що Пласт — це українська організація. Пластуни, що склали Пластову присягу, носять його як відзнаку приналежності до Пласту. Окрім того, трилиста лілея — це відзнака скаутів у всьому світі, що у різних країнах по-різному поєднана із іншими символами. Гімном Пласту є «Цвіт України», перший стовпчик якого склав Олександр Тисовський, а інші два — Петро Франко.

Слайд 6

Герб

Слайд 7

Історія 1-й етап: Початок (1911—1920 рр.) В 1911 р. студенти Петро Франко та Іван Чмола засновують перші пластові гуртки. Офіційною датою заснування Пласту вважається день першої присяги пластового гуртка при Академічній Гімназії у Львові 12 квітня 1912. Гурток цей заснував доктор Олександр Тисовський. В 1913 р. відбувся перший з'їзд представників пластових гуртків у Львові, на якому створено Організаційний Пластовий Комітет. В цьому році проведено і перший мандрівний табір Пласту. В 1914 р. почалася І світова війна, і багато пластунів стають у ряди Січових Стрільців. Перший після ІІ світової війни великий збір пластунів — 1947, Міттенвальд, Німеччина В 1918 р. Пласт пожвавлює діяльність, яку поширює на центральній та східній частині України.

Слайд 8

2-й етап: Віднова Пласту (1920—1930 рр.) Після занепаду Української Держави, Пласт відновлює діяльність, спершу в Західній Україні, а згодом серед української еміграційної молоді в країнах Західної Європи. В Пласті масово гуртується українська шкільна, селянська та робітнича молодь. Починає виходити ряд пластових публікацій, зокрема офіційний пластовий орган Молоде життя. Виходить в світ книжка Олександра Тисовського Життя в Пласті. До розбудови Пласту в цей приклався і митрополит Шептицький, подарувавши пластунам площу на горі Сокіл у Карпатах. 1928 р. заборонена легальна діяльність Пласту на Волині, а в 1930 в Галичині.

Слайд 9

3-й етап: Боротьба за свою націю (1930—1944 рр.) В цей період Пласт в Галичині працює нелегально під проводом конспіративного Пластового Центру. Праця ведеться через Комісію Виховних Осель, «Рідну Школу» та публікацію журналу Вогні. Польська влада карає всі прояви праці Пласту арештами та висилкою до концентраційного табору. В 1939 р. вибухає ІІ Світова війна, і Пласт пробує відновити діяльність в Україні. Проте німецька окупаційна влада не дозволяє існування пластової організації, і пластуни змушені продовжувати діяльність нелегально.

Слайд 10

4-й етап: Друга віднова Пласту (1945—1950 рр.) Після останньої війни велике число українців залишилося поза межами України. Організуються пластові гуртки в багатьох місцевостях з Головною Пластовою Старшиною та Радою в Мюнхені. Пласт діє в країнах Північної та Південної Америки, Австралії, Англії, Австрії, Франції, Німеччині тощо. Вимарш пластунів у Львові з нагоди 94-ї річниці заснування Пласту

Слайд 11

Вимарш пластунів у Львові з нагоди 94-ї річниці заснування Пласту

Слайд 12

5-й етап: Розквіт Пласту на нових місцях поселення (1950—1989 рр.) З 1950 року український Пласт розвинув активну діяльність на нових місцях поселення: Австралія, Аргентина, Канада, Великобританія, Німеччина, США. Проводяться пластові заняття, вишколи, виховні та спеціалізаційні табори. Видаються для виховників журнали «Вогонь Орлиної Ради», «В дорогу з юнацтвом», для новацтва видається місячник «Готуйсь», для юнацтва «Юнак», а для старшопластунів і пластунів-сеньйорів — «Пластовий Шлях».

Слайд 13

6-й етап: Відродження Пласту (з 1990 р.) Наприкінці 80-років XX ст. у Радянському Союзі змінилася політична ситуація: уряд злагіднив контроль над словом і закордонними контактами. Постали організації, які сприяли національному відродженню. Завдяки праці окремих осіб та підтримці деяких нових організацій виникли пластові групи в різних середовищах і в різних місцевостях. Уже в 1990 році вони були в Луцьку, Києві, Донецьку, але найширше Пласт розвинув свою діяльність на теренах Львівщини та Львова зокрема, де Міська рада 22 лютого 1990 року затвердила Статут пластового товариства.

Слайд 14

Сучасний Пласт Зараз Пласт — це потужна скаутська організація, учасниками якої є приблизно 10 тисяч осіб з усієї Україні. Пласт організовує численні табори, кожен з яких має свою спеціалізацію (летунський, морський, військовий, спортивний, мандрівний, виховно-вишкільний та ін.). Окрім таборів, відбуваються акції різного спрямування — спортивні змагання спартакіади, змагання з пішого мандрівництва «Стежками героїв» та «Осінній рейд», Фестиваль пластової творчості «День пластуна», міжнародний захід «Вифлеємський Вогонь Миру», інтелектуальні змагання «ПлаЗма» і «Орликіада» та інші.

Слайд 15

Пластовий мандрівний табір «Говерла» (серпень, 2006, хребет Ґорґани)

Слайд 16

Президент України Віктор Ющенко разом з пластунками після відкриття монументу «Тризуб» на горі Говерла 18липня 2008року.

Слайд 17

Пластуни йдуть колоною на Святі Героїв з портретами провідників українського народу XX століття. Більшість із зображених осіб були пластунами (Львів, травень 2007)

Слайд 18

Здача звіту на пластовому вишкільному таборі «Лісова Школа»

Слайд 19

Пластові улади Пластуни поділяються за віком на улади: новаки — діти від 6 до 11 років, об'єднуються в Уладі Пластового Новацтва (УПН); юнаки — 12-17 років, Улад Пластового Юнацтва (УПЮ); старші пластуни — 18-35 років, Улад Старших Пластунів (УСП); пластуни-сеньйори — старші за 35 років, Улад Пластунів Сеньйорів (УПС).

Слайд 20

Пластовий закон Пластун словний; Пластун сумлінний; Пластун точний; Пластун ощадний; Пластун справедливий; Пластун увічливий; Пластун братерський і доброзичливий; Пластун зрівноважений; Пластун корисний; Пластун слухняний пластовій старшині; Пластун пильний; Пластун дбає про своє здоров'я; Пластун любить красу і дбає про неї; Пластун завжди доброї гадки.

Слайд 21

Пластова присяга Присягаюся своєю честю, що робитиму все що в моїх силах щоб: бути вірним Богові і Україні, допомагати іншим, слухатись пластового проводу і жити за Пластовим Законом.

Слайд 22

Пластовий одноустрій Пластуни носять однострій під час пластових занять: на сходинах, збірках, святах тощо. Пластовим однострій вважається тоді, коли включає всі передбачені відповідним правильником частини: накриття голови (скаутський капелюх, беретка); хустка (у формі прямокутного трикутника відповідної барви); обручик до хустки (плетений з трьох барв); штани (зеленої барви, короткі до колін, зимою-довгі); пояс (шкіряний чи плетений); взуття (чорні чи коричневі шнуровані черевики); підколінки (барви однострою, взимку-шкарпетки); шнурок до свистка (зелений для юнаків або коричневий для юначок, для виховника — білий). Відповідно до жіночої статі в однострої є певні відмінності: сорочка піскової барви; спідничка — коричнева Також на однострої носять різного роду пластові відзнаки: пластовий герб, відзнаки приналежності (до Пласту, пластових з'єднань), відзнаки пластових ступенів, відзнаки пластових вишколів (ігрових комплексів, вмілостей, таборів, фізичних вправностей, спеціалізаційних вишколів), відзнаки пластових діловодств, відзнаки пластових виховників та їхніх вишколів, відзнаки пластових відзначень, відзнаки з різних нагод.

Слайд 23

Пластовий однострій однострій пластунки однострій пластуна

Слайд 24

Пластове гасло і привітання В повсякденному житті пластуни вітаються, подаючи ліву руку. Вітання лівою рукою — вияв приналежності до світового скаутського руху. Ліва рука ближча до серця, і вітання нею означає довіру до людини, з якою вітаються. Вітаючись на урочистостях, пластуни промовляють один другому: «СКОБ» та підносять при цьому догори праву руку із випростаними трома пальцями — символом трьох головних обов'язків пластуна. Слово «СКОБ» означає назву породи орла — скоба білохвостого. Пластуни прийняли його як свій символ. Гасло «СКОБ» є початком слів Сильно Красно Обережно Бистро, які повинні бути характерними рисами усіх пластунів.

Слайд 25

Пластові символи Сильно — Дуб Красно — Калина Обережно — Мухомор “Бистро” — Блискавка

Слайд 26

Символ Трьох Головних Обов'язків пластуна і пластунки Бути вірним Богові і Україні; Допомагати іншим; Слухатися пластового проводу і жити за Пластовим Законом.

Слайд 27

Опікун Пласту Святий Юрій — Патрон Пласту Своїм опікуном пластуни обрали святого Юрія. Легенда стверджує, що він жив наприкінці ІІІ століття та був легіонером римського війська за часів імператора Діоклетіана. Юрій був дуже хорошим вояком, проте християнином, чого не допускав імператор. За те, що Юрій не зрікся своєї віри, його було замучено на смерть, хоч як цього не намагались уникнути інші вояки, що любили та поважали Юрія. Слава про Юрія тоді розійшлась по цілому християнському світі. В легендах переказували, що Юрій забив змія, котрий вимагав людських жертв. Таким чином про Юрія усі знали як про оборонця правди та добра, а змій виступив символом зла. Впродовж усіх часів різні організації обирали собі за патрона св. Юрія як історичну постать, гідну наслідування. За патрона св. Юрія обирають і більшість скаутських організацій. Для пластунів св. Юрій став зразком непохитності віри, доброти та відважності.

Слайд 28

Опікун Пластунів

Слайд 29

Пластові курені Всього існує кілька десятків куренів для пластунів віком 18-35 та понад 35 років. Лісові Чорти Вовкулаки Червона калина Чорноморці Спартанки

Слайд 30

Юнацькі курені Юнацьких куренів в Пласті зараз є близько 95. Традиційно кожен курінь отримує число, після виконання певних умов. Існують три види куренів: хлопчачі, дівочі, мішані. Традиційно для хлопчачих куренів визначають непарні числа (починаючи з 1-ого), для дівочих — парні (з 2-ого), а для мішаних числа вище ста (з 101-ого).

Слайд 31

Пластові нагороди Пластові відзначення та нагороди — це кількаступенева система заохочень та подяк, прийнята у Пласті. Нагороди надаються відповідно до вікової приналежності пластуна чи пластунки до певного Уладу (об'єднання). Винятки становлять «Бронзовий хрест за геройський чин» та «Залізний Пластовий Хрест», котрі за визначенням надаються незалежно від віку. Пластові відзначення та нагороди носяться виключно на пластовому однострої, причеплені над лівою кишенею (чи в аналогічному місці для новаків, котрі носять безрукавки).

Слайд 32

Орден Вічного Вогню в золоті

Слайд 33

Видатні пластуни Бандера Степан Андрійович Гавдида Іван Михайлович Гузар Любомир Ґудзяк Борис Колесса Микола Філаретович Кук Василь Стефанишин-Пайпер Гайдемарі Тисовський Олександр Фіґоль Атанас Франко Петро Іванович Шухевич Роман Чмола Іван

Слайд 34

Учасники ІІ заїзду табору Патріот

Слайд 35

Слайд 36

Вчимося в’язати вузли

Слайд 37

До зустрічі!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Туризм