X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гендерні ролі і стереотипи

Завантажити презентацію

Гендерні ролі і стереотипи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Гендерні ролі і стереотипи”.

Слайд 2

Мета : дати визначення та характеристику поняттю гендерного стереотипу в контексті різних соціологічних теорій; висвітлити проблеми його формування та становлення як важливого аспекту життєдіяльності людей сучасного суспільства.

Слайд 3

Від народження батьки виховують дитину відповідно до її статі. З цього приводу в усіх країнах існує чимало традицій. Наприклад: дівчаткам купують одяг рожевого кольору, а хлопчикам – блакитного; дівчаткам дарують ляльки, а хлопчикам – машинки.

Слайд 4

Гендер - одна з базових характеристик особистості, що обумовлюють психологічний і соціальний розвиток людини.

Слайд 5

Багатокомпонентна структура гендера визначається чотирма групами характеристик: біологічна основа; гендерні стереотипи; гендерні норми; гендерна ідентичність.

Слайд 6

Різниця між біологічними і гендерними ролями Приклад біологічної ролі - тільки жінка може народжувати дитину. Приклад гендерної ролі - піклування про немовлят (тому що і чоловік, і жінка мають біологічну можливість виконувати цю роль)

Слайд 7

Різниця між біологічними і гендерними ролями Якщо чоловіка заохочувати піклуватися про немовля або маля, він швидко може помітити, яку користь це приносить для нього, для дитини та для його стосунків із сім’єю.

Слайд 8

Гендерні ролі: усвідомлюються в процесі виховання та навчання; різні в різних культурах та часових рамках; змінюються з плином часу; змінюються відповідно до соціального та економічного рівнів розвитку.

Слайд 9

Cпрощені уявлення про те, як мають поводитися люди різної статі, який одяг мають носити і чим займатися, називають гендерними стереотипами.

Слайд 10

Більшість гендерних стереотипів допомагають хлопчикам і дівчаткам підготуватися до соціальних ролей, які вони виконуватимуть у дорослому житті – матері си батька, чоловіка чи дружини.

Слайд 11

Також важливо памятати, що гендерні стереотипи відображають те, що є характерним для більшості людей тієї чи іншої статі, і не враховують індивідуальних особливостей.

Слайд 12

Наприклад, емоційність вважається характерною жіночою рисою, а стриманість – чоловічою. Однак є чимало емоційних чоловіків і стриманих жінок.

Слайд 13

Використана література: Барц Э. Игра в глубокое: Введение в юнгианскую психодраму. Берн Ш. Гендерная психология. Вейнингер О. Пол и характер: Принципиальное исследование. Говорун Т. В., Кікінежді О.М. Стать та сексуальність: Психологічний ракурс. Горностай П. П. Социализация личности и психологические роли // Теоретические и прикладные вопросы психологии Джонсон Р. А. Он. Глубинные аспекты мужской психологии.Джонсон Р. А. Она. Глубинные аспекты женской психологии.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Соціологія