X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Гендерні ролі і стереотипи"

Завантажити презентацію

"Гендерні ролі і стереотипи"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гендерні ролі і стереотипи

Слайд 2

ВІД НАРОДЖЕННЯ БАТЬКИ ВИХОВУЮТЬ ДИТИНУ ВІДПОВІДНО ДО ЇЇ СТАТІ. З ЦЬОГО ПРИВОДУ В УСІХ КРАЇНАХ ІСНУЄ ЧИМАЛО ТРАДИЦІЙ. Наприклад: дівчаткам купують одяг рожевого кольору, а хлопчикам – блакитного; дівчаткам дарують ляльки, а хлопчикам – машинки.

Слайд 3

Гендер - одна з базових характеристик особистості, що обумовлюють психологічний і соціальний розвиток людини.

Слайд 4

Багатокомпонентна структура гендера визначається чотирма групами характеристик: біологічна основа; гендерні стереотипи; гендерні норми; гендерна ідентичність.

Слайд 5

РІЗНИЦЯ МІЖ БІОЛОГІЧНИМИ І ГЕНДЕРНИМИ РОЛЯМИ Приклад біологічної ролі - тільки жінка може народжувати дитину. Приклад гендерної ролі - піклування про немовлят (тому що і чоловік, і жінка мають біологічну можливість виконувати цю роль)

Слайд 6

Якщо чоловіка заохочувати піклуватися про немовля або маля, він швидко може помітити, яку користь це приносить для нього, для дитини та для його стосунків із сім’єю.

Слайд 7

Гендерні ролі усвідомлюються в процесі виховання та навчання; різні в різних культурах та часових рамках; змінюються з плином часу; змінюються відповідно до соціального та економічного рівнів розвитку.

Слайд 8

Cпрощені уявлення про те, як мають поводитися люди різної статі, який одяг мають носити і чим займатися, називають гендерними стереотипами.

Слайд 9

Більшість гендерних стереотипів допомагають хлопчикам і дівчаткам підготуватися до соціальних ролей, які вони виконуватимуть у дорослому житті – матері чи батька, чоловіка чи дружини.

Слайд 10

Також важливо пам’ятати, що гендерні стереотипи відображають те, що є характерним для більшості людей тієї чи іншої статі, і не враховують індивідуальних особливостей.

Слайд 11

Наприклад, емоційність вважається характерною жіночою рисою, а стриманість – чоловічою. Однак є чимало емоційних чоловіків і стриманих жінок.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія