X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Визначення та надання статусу дитині-сироті та дитині, позбавленої батьківського піклування

Завантажити презентацію

Визначення та надання статусу дитині-сироті та дитині, позбавленої батьківського піклування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Визначення та надання статусу дитині-сироті та дитині, позбавленої батьківського піклування. Законодавство + практика = захист дитини.

Слайд 2

Нормативно-правові акти, які регулюють питання захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування Закони України: Конституція України Сімейний Кодекс України Цивільний Кодекс України Закон України «Про охорону дитинства» Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Закон України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей»

Слайд 3

Нормативно-правові акти, які регулюють питання захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування Укази Президента України Указ від 11.07.2005 № 1086/2005 «Про першочергові заходи щодо захисту прав дітей» Указ від 04 травня 2007 р. № 376/2007 «Про додаткові заходи щодо захисту прав та законних інтересів дитини»

Слайд 4

Нормативно-правові акти, які регулюють питання захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування Постанови Кабінету Міністрів України: Постанова від 28 серпня 2003 р. N 1377 «Про затвердження Порядку ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення» Постанова від 26.04.2002 р. № 564 «Про затвердження Положення про дитячий будинок сімейного типу» Постанова від 26.04.2002 р. № 565 «Про затвердження Положення про прийомну сім’ю» Постанова від 28.01.2004 р. № 87 «Про затвердження Типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей»

Слайд 5

Нормативно-правові акти, які регулюють питання захисту прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування Відомчі нормативні акти: Наказ Державного комітету України у справах сім’ї та молоді, Міністерства освіти України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства праці та соціальної політики України N 34/166/131/88 від 26.05.1999 р. «Про затвердження Правил опіки та піклування» Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 28.04.2007 р. № 1386 «Про ведення Єдиного електронного банку даних дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та Єдиного електронного банку даних дітей, які опинились у складних життєвих обставинах» Наказ Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді від 14.04.2004 р. № 15 «Про затвердження Порядку виявлення та ведення обліку дітей службами у справах неповнолітніх» Наказ Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства внутрішніх справ України від 17.03.2004 р. № 142/275 «Про затвердження форми акту про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовились забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкції про порядок його заповнення» Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2001 р. № 549 «Про затвердження Типового Положення про дитячий будинок-інтернат» Наказ Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді від 21.09.2004 р. № 747/460 «Про затвердження Положення про дитячі будинки і загальноосвітні школи-інтернати для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» Наказ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 28.02.2007 № 588 «Про затвердження Порядку взаємодії центрів соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і служб у справах неповнолітніх у процесі створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу»

Слайд 6

Цивільний кодекс Стаття 56. Органи, на які покладено здійснення опіки та піклування, їх права та обов’язки щодо забезпечення прав та інтересів фізичних осіб, які потребують опіки та піклування, встановлюються законом та іншими нормативно-правовими актами. Закон України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування” Стаття 11. Органами опіки та піклування є державні адміністрації районів, районів міст Києва і Севастополя, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад.

Слайд 7

Держава Область Район/місто Орган опіки Районна державна і піклування адміністрація (усиновлення, опіка, ПС, ДБСТ, інтернат) Село/селище Орган опіки Сільська/селищна рада і піклування (опіка, первинні документи для усиновлення)

Слайд 8

Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Стаття 1 Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, – визначене відповідно до законодавства становище дитини, яке надає їй право на повне державне забезпечення і отримання передбачених законодавством пільг та яке підтверджується комплектом документів, що засвідчують обставини, через які дитина не має батьківського піклування.

Слайд 9

України «Про забезпечення організаційно-правових умов Закон соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Стаття 1 Діти-сироти, це діти, батьки яких загинули або померли. Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти: батьки яких позбавлені батьківських прав; батьки яких визнані недієздатними; батьки яких відбувають покарання; батьки яких перебувають під вартою на час слідства; батьки яких знаходяться в розшуку їх органами внутрішніх справ, пов’язаним з ухиленням від сплати аліментів та відсутністю відомостей про їх місцезнаходження; батьки яких, у зв’язку із хворобою, не можуть виконувати свої батьківські обов’язки; підкинуті чи знайдені; покинуті у пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі; батьки яких невідомі; безпритульні.

Слайд 10

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування Діти-сироти – це діти батьки яких померли або загинули. Документ – свідоцтво про смерть кожного із батьків. Якщо дитину виховувала одинока матір, яка померла або загинула, додається довідка з органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини щодо запису відомостей про батька дитини у Книзі реєстрації народжень за вказівкою матері відповідно до ст. 135 Сімейного кодексу України. Якщо свідоцтво про смерть батька, матері втрачене, служба у справах дітей за місцем походження дитини має право звернутися до органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації смерті батька, матері про видачу повторного свідоцтва про смерть.

Слайд 11

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, батьки яких позбавлені батьківських прав. Документ – рішення суду. Позов подається за місцем проживання матері, батька дитини. Якщо місце проживання матері, батька дитини невідоме - за місцезнаходженням їх майна чи за місцем їх останнього перебування або за останнім відомим місцем проживання чи постійного заняття (роботи). Право на звернення до суду мають один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, районні державні адміністрації, виконавчі органи міських чи районних у містах, сільських, селищних рад, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років. Якщо у позові є вимога про стягнення аліментів, він може бути поданий за місцем проживання (місцезнаходженням) особи, яка подає позов. Особи, що мають право на звернення до суду звільняються від сплати державного мита (п. 10 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.1993 р. № 7-93 «Про державне мито»).

Слайд 12

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, відібрані у батьків без позбавлення батьківських прав. Документ – рішення суду. Позов подається за місцем проживання матері, батька дитини. У виняткових випадках, при безпосередній загрозі життю або здоров’ю дитини, орган опіки та піклування або прокурор мають право постановити рішення про негайне відібрання дитини від батьків. Якщо рішення про негайне відібрання дитини постановив орган опіки та піклування, він зобов’язаний негайно повідомити прокурора та у семиденний строк звернутися до суду з позовом про позбавлення батьків чи одного з них батьківських прав або про відібрання дитини від матері, батька без позбавлення їх батьківських прав. Крім органу опіки і піклування з позовом до суду про відібрання дитини має право звернутися прокурор. Стан відібрання без позбавлення не може тривати безкінечно.

Слайд 13

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, батьки яких визнані безвісно відсутніми. Документ – рішення суду. Заява про визнання батька/ матері дитини безвісно відсутньою подається до суду за місцем проживання (місцезнаходженням) особи, що подає заяву, або за останнім відомим місцем проживання (перебування) батька/ матері або за місцем знаходження його/її майна, якщо у місці їх постійного проживання немає відомостей про місце їх перебування протягом року. Заінтересованою особою у справах про визнання батька, матері безвісно відсутніми може виступати орган опіки та піклування, служба у справах дітей, родичі дитини, та інші заінтересовані особи.

Слайд 14

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, батьки яких оголошені померлими Документи – рішення суду та свідоцтво про смерть, видане органами реєстрації актів цивільного стану на підставі рішення суду. Заява про оголошення батька, матері дитини померлими подається заінтересованою особою до суду, якщо у місці їх постійного проживання немає відомостей про місце їх перебування протягом трьох років, а якщо вони пропали безвісти за обставин, що загрожували їм смертю або дають підставу припускати їх загибель від певного нещасного випадку, – протягом шести місяців. Заінтересованою особою у справах про визнання батька, матері померлими може виступати орган опіки та піклування, служба у справах дітей, родичі дитини, та інші заінтересовані особи.

Слайд 15

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, батьки яких визнані недієздатними. Документ – рішення суду. Заява про визнання батька/ матері дитини недієздатним подається до суду за місцем їх проживання, а якщо батько/ мати перебувають на лікуванні у наркологічному або психіатричному закладі, - за місцезнаходженням цього закладу. Заява про визнання батька, матері дитини недієздатною може бути подана до суду членами їх сім’ї, близькими родичами, незалежно від їх спільного проживання, органом опіки та піклування, психіатричним закладом.

Слайд 16

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, батьки яких відбувають покарання (документ – вирок суду); батьки яких перебувають під вартою на час слідства (документ -ухвала суду про оголошення в розшук та довідка органів внутрішніх справ про розшук батьків і відсутність відомостей про їх місцезнаходження).

Слайд 17

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, тривала хвороба батьків яких, перешкоджає виконувати батьківські обов’язки Документ - висновок органу охорони здоров’я про наявність у батька, матері дитини хвороби, що перешкоджає виконанню батьківських обов’язків, виданим у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я України

Слайд 18

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це діти, підкинуті чи знайдені діти, батьки яких невідомі, діти, покинуті в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати з них батьки, інші родичі Документи - акт про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину, складеним за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством внутрішніх справ України (Наказ від 17.03.2004 р. №142/275), довідка з органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини про запис батьків у Книзі реєстрації народжень. Якщо запис про батьків дитини зроблено за їх заявою або в Книзі реєстрації народжень зазначене місце їх проживання, до комплекту документів дитини додаються відповідні довідки органів внутрішніх справ щодо встановлення особи батьків та їх розшуку. До цієї ж категорії дітей, позбавлених батьківського піклування належать діти, від яких відмовились батьки до набуття чинності Сімейним кодексом України, що підтверджується заявою матері, батька, завіреною головним лікарем пологового будинку або іншого закладу охорони здоров’я.

Слайд 19

Статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування (продовження) Діти, позбавлені батьківського піклування, це безпритульні діти, тобто діти, які вимушені були або самі залишили сім’ю чи дитячі заклади, де вони виховувались, і не мають певного місця проживання. Після негайного влаштування безпритульної дитини у притулок служба у справах дітей за місцем знаходження дитини та притулок вживають заходів для встановлення особи дитини, її родинних зв’язків, отримання документів тощо. Після встановлення або підготовки належних документів безпритульна дитина набуває статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування на підставі документів, зазначених вище.

Слайд 20

Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Стаття 1 Місце походження дитини-сироти і дитини, позбавленої батьківського піклування, - місце проживання або перебування її біологічних батьків на момент їх смерті або виникнення обставин, що призвели до позбавлення дитини батьківського піклування. У разі, якщо батьки та місце їх постійного проживання невідомі, місцем походження дитини визначається місце, де дитину знайшли, або місце розташування медичного закладу, де дитину залишили.

Слайд 21

Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» Стаття 1 Місце проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - місцезнаходження закладу для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, жиле приміщення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, опікунів або піклувальників, житло, в якому дитина проживає, інше житло.

Слайд 22

Концепція Державної програми реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування Затверджена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 р. № 263-р Реформування системи закладів проводиться шляхом переведення дітей, що в них виховуються, до закладів нового типу, утворених місцевими органами виконавчої влади за місцем походження дітей, з урахуванням їх віку та соціального статусу.

Слайд 23

Цивільний Кодекс України Стаття 58 Опіка встановлюється над малолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування Стаття 58 Піклування встановлюється над неповнолітніми особами, які позбавлені батьківського піклування

Слайд 24

Сприяння розвитку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу Діти, які мають право на усиновлення, можуть бути влаштовані в усі форми Діти, які не мають такого права, можуть бути влаштованими тільки: під опіку; в прийомні сім'ї; дитячі будинки сімейного типу; інтернатні заклади

Слайд 25

Закон України “Про охорону дитиниства” Стаття 1. Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

Слайд 26

Закон України “Про охорону дитиниства” Стаття 1. Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, якастворюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка неперебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживанняне менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківськогопіклування.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне