X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Виробництво, використання та передача електроенергії»

Завантажити презентацію

«Виробництво, використання та передача електроенергії»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему «Виробництво, використання та передача електроенергії» Виконала учениця 11-А класу Сьомушкіна Маргарита

Слайд 2

Енергія є основою життя людського суспільства, і його прогресивний розвиток пов'язаний з безпосереднім зростанням енергоспоживання. Це споживання зросло протягом XX ст. більш ніж у 100 разів.

Слайд 3

Виробництво електроенергії здійснюється на електростанціях шляхом перетворення з інших видів енергії.

Слайд 4

До традиційних станцій належать: ТЕС, ТЕЦ – теплоелектростанції, теплоелектроцентралі ГЕС – гідроелектростанції АЕС – атомні електростанції

Слайд 5

В основі роботи ТЕС лежить перетворення енергії хімічного палива на енергію перегрітої пари та механічну енергію турбіни, зв’язаної з генератором електричного струму.

Слайд 6

Переваги і недоліки ТЕС + Низька вартість спорудження Використання різноманітного палива Відсутність прив’язки до певних природних умов і ресурсів - Забруднення атмосфери Перегрів водойм скидовими водами Використання невідновлюваних ресурсів

Слайд 7

В основі роботи ГЕС лежить перетворення енергії води в механічну енергію гідротурбін, пов’язаних з генератором.

Слайд 8

Переваги і недоліки ГЕС + Використання відновлюваних джерел енергії Відсутність забруднення атмосфери Мала собівартість електроенергії - Затоплення великих площ Зміна кліматичних умов регіону Велика вартість будівництва

Слайд 9

В основі роботи АЕС лежить перетворення теплової енергії радіоактивних елементів у енергію водяної пари, а потім у механічну енергію турбіни, пов’язаної з генератором.

Слайд 10

Переваги і недоліки АЕС + Використання енергомісткого пального Паливо може використовуватись двічі - Висока небезпека забруднення оточуючого середовища Висока вартість спорудження Залежність тільки від одного виду палива

Слайд 11

Багато європейських країн, на відміну від України, сьогодні швидкими темпами розвивають енергетику на відновлюваних і невичерпних джерелах. Мова йде про енергію, для одержання якої не потрібно викопне паливо - це енергія вітру, сонця, води.

Слайд 12

Зараз існують такі типи альтернативних електростанцій: СЕС – сонячні електростанції, ВЕС – вітрові електростанції, ГТЕС – геотермальні електростанції, ППЕС –припливні електростанції.

Слайд 13

В основі роботи СЕС колекторного типу лежить перетворення сонячної радіації в енергію перегрітої пари, що обертає лопаті турбіни, пов’язані з електрогенератором. В основі роботи СЕС прямої дії лежить пряме перетворення енергії сонячних променів в електричний струм на основі використання напівпровідникових елементів.

Слайд 14

Переваги та недоліки СЕС + Використання відновлюваного джерела енергії Екологічна чистота - Висока вартість вироблення електроенергії Низький ККД станції

Слайд 15

В основі роботи вітрової електростанції лежить перетворення енергії повітряних мас в механічну енергію лопатей гвинта, пов’язаного з генератором.

Слайд 16

Переваги та недоліки ВЕС + Використання відновлюваних ресурсів Екологічна безпека - Необхідність функціонування кількох ВЕС у комплексі Великий рівень шуму Мала питома потужність

Слайд 17

В основі роботи геотермальної станції лежить перетворення енергії перегрітої пари, утвореної від контакту води з геотермальними зонами у механічну роботу турбіни, пов’язаної з генератором.

Слайд 18

Переваги та недоліки ГТЕС + Використання відновлюваного джерела енергії Сприяння стабілізації тектонічних процесів - Жорстке районування розміщення Мала загальна потужність

Слайд 19

В основі припливної електростанції лежить перетворення енергії припливів у механічну енергію гідротурбін, пов’язаних з генератором.

Слайд 20

Переваги та недоліки ППЕС + Використання відновлюваних джерел енергії Мобільність - Мала потужність Строге районування розміщення

Слайд 21

Споживачі електроенергії існують всюди. Виробляється ж вона переважно в районах, близьких до джерел паливних і гідроресурсів. Тому виникає необхідність передачі електроенергії на відстані, що досягають іноді сотень кілометрів.

Слайд 22

Але передача електроенергії на великі відстані зв'язана з помітними втратами. Справа в тому, що, проходячи по лініях електропередачі, струм нагріває їх. Відповідно до закону Джоуля — Ленца, енергія, що витрачається на нагрівання проводів лінії, визначається за формулою: Q=I2Rt де R — опір лінії При великій довжині лінії передача енергії може стати взагалі економічно невигідною. 

Слайд 23

Для зменшення втрат можна, звичайно, йти по шляху зменшення опору R лінії за допомогою збільшення площі поперечного перерізу проводів. Але для зменшення R, приміром, у 100 разів потрібно збільшити масу проводу також у 100 разів. Зрозуміло, що не можна допустити такої великої витрати дорогого кольорового металу, не говорячи вже про труднощів закріплення важких проводів на високих щоглах і т.д. 

Слайд 24

Тому втрати енергії в лінії знижують іншим шляхом: зменшенням струму в лінії. Наприклад, зменшення сили струму в 10 разів зменшує кількість тепла, виділеного у провідниках, у 100 разів, тобто досягається той же ефект, що і від сторазового обваження проводу.

Слайд 25

Для цього на великих електростанціях ставлять підвищувальні трансформатори. Трансформатор збільшує напругу в лінії в стільки ж раз, у скільки зменшує силу струму. Втрати потужності при цьому невеликі.

Слайд 26

Електричні станції ряду областей країни з'єднані високовольтними лініями передач, утворюють загальну електромережу, до якої приєднані споживачі. Таке об'єднання називається енергосистемою. Енергосистема забезпечує безперебійність подачі енергії споживачам не залежно від їхнього місця розташування.

Слайд 27

Проблема раціонального використання електроенергії постала у сучасному суспільстві як ніколи гостро. Особливо це стосується нашої країни, де втрати електроенергії досягають десятки відсотків і відбуваються в усіх сферах життя: на побутовому рівні, у промисловості, в паливно-енергетичному комплексі.

Слайд 28

Зараз попит на енергоресурси постійно зростає, підвищуються тарифи на них, а також відбувається погіршення екологічної ситуації, стрімко скорочуються запаси корисних копалин (нафти, вугілля, газу) - в цій ситуації заходи з енергозбереження та енергозберігаючі технології важливі як ніколи.

Слайд 29

Корисні поради з раціонального використання електроенергії: Виходячи з кімнати завжди вимикайте світло. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі. Вони не тільки економлять електрику, а й служать в 5-8 разів довше. Не кип'ятіть води більше, ніж потрібно - заощадите електроенергію, воду та час. Купуйте побутову техніку класу А, А+, А++. Вимикайте електроприлади з мережі, а не залишайте їх у режимі stand-by. У масштабі країни це може привести до економії енергії виробленої однієї електростанцією. Додайте світильники у всіх ключових місцях квартири. Точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення з однієї точки.

Слайд 30

В середньому з усієї споживаної в побуті енергії левова частка - 79% йде на опалення приміщень, 15% енергії витрачається на теплові процеси (нагрівання води, приготування їжі тощо ), 5% енергії споживає електрична побутова техніка і 1% енергії витрачається на освітлення, радіо і телевізійну техніку.

Слайд 31

Вам буде потрібно 1 кВтг енергії для того, щоб: 50 год слухати радіо 110 год голитися електробритвою на 17 год залишити горіти лампу потужністю 60 Вт 12 год дивитися кольоровий телевізор 2 год пилососити прийняти 5 - хвилинний душ нагріти на 6 градусів повну ванну води (150 л)

Слайд 32

Наш добробут, наше здоров`я повністю залежить від природних умов навколишнього середовища та від природних ресурсів, за доп. яких людство забезпечує свої потреби, а також від здатності природи самоочищуватись і самовідновлюватись. Кожен з нас може зробити посильний внесок у заощадження енергоресурсів, і таким чином зберегти довкілля, наше здоров`я і майбутнє для наших нащадків.

Слайд 33

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне