Видатні математикита фізики
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Василь Петрович Єрмаков В.П.Єрмаков народився в сім’ї учителя у селі Терюха (зараз Гомельська область, Білорусь). Середню освіту він здобув у Гомельській, а потім у Чернігівській гімназіях. У 1864 році В.П.Єрмаков вступив до Київського університету і вже у студентські роки займався науковою роботою. Він зробив вагомий науковий внесок урізні галузі математики.
В.П.Єрмаков опублікував чимало педагогічних і науково-популярних статей, написав ряд публіцистичних, написав ряд підручників для вищої школи. Список його друкованих робіт нараховує понад 180 найменувань.Заснував “Журнал елемен- тарної математики”. Феофан Прокопович Про дитячі роки відомо дуже мало. Його батьки померли рано, і сиротою опікувався дядько, який був ректором Києво-Могилянського колегіуму. Юнак успішно закінчив колегіум, незважаючи на труднощі, пов'язані зі смертю дядька.
Жага до знань у молодого Прокоповича була настільки великою, що він прийняв нову віру – католицизм і став учнем колегіуму св. Афанасія в Римі. На здібного учня звернули увагу викладачі та начальники колегіуму, і він використав всі можливості для одержання належної освіти. У 1702 р. Ф.Прокопович утік з колегіуму і через деякий час повернувся до Києва. З 1704 року він працює в Київській академії, у 1707 році Феофана
Прокоповича обирають префектом і йому доручають читати курс філософії. Але він прочитав не тільки філософію, а й два математичні курси – математику й геометрію, створивши оригінальні підручники з цих предметів. Пізніше Ф.Прокопович був обраний ректором Київської академії та професором богослов’я. У 1715 році його викликають до Петербурга, де в 1721 він стає віце-президентом Синоду.
Створив університет в Петербурзі та Російської академії наук. Ф.Прокопович зробив значний вне- сок у розвиток науки та освіти в Україні. Фредерік Жоліо-Кюрі (1900-1958) Видатний французький вчений. Разом з дружиною Ірен відкрив у році штучну радіоактивність. Праці подружжя Кюрі з дослідження випромінювання Берилію під дією альфа-частинок мали велике значення для відкриття нейтронів.
Разом із співробітниками у 1939 році вчений визначив кількість нейтронів, які вилітають під час поділу ядра Урану, і показав принципову можливість ланцюгової ядерної реакції.
Схожі презентації
Категорії