X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Тенденції віртуалізації загальної середньої освіти

Завантажити презентацію

Тенденції віртуалізації загальної середньої освіти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Литвинова Світлана Григорівна Тенденції віртуалізації загальної середньої освіти

Слайд 2

Актуальність Учні які знаходяться на індивідуальному навчанні: по-перше, такі школярі мають менші можливостей щодо живого спілкування з викладачами і однолітками – відсутнє відповідне комп’ютерно-орієнтовне навчальне середовище; по-друге, кількість навчальних годин для вивчення базових предметів за індивідуальною формою навчання значно менше, ніж для звичайних учнів; по-третє знання таких учнів все ще поступається якості знань їх однолітків.

Слайд 3

«…необхідна така форма занять, яка б синтезувала у собі переваги поурочного навчання, яке відрізняється високою організованістю кожного заняття, високою мотивацією пізнавальної діяльності дітей, своєчасною і дієвою допомогою кожному, хто потребує її, і переваги інформаційно-комунікаційних технологій навчання…» М.І.Фокєєв (Росія)

Слайд 4

11.04.2011

Слайд 5

11.04.2011

Слайд 6

Плюси віртуального навчання учень працює у власному темпі; він має гнучкий розклад (за домовленістю); в ході уроку учень уникає відволікань однолітками, а тому зосереджується лише на навчанні; більшість учнів розглядає віртуальне навчання, як спосіб розвитку своєї самобутності, оскільки відсутній соціальний тиск традиційних шкіл; Джейм Літтлфілд (США)

Слайд 7

Плюси віртуального навчання учневі не доводиться долати певні психологічні бар’єри, примирюючись з "поганим впливом" чи хуліганами; завжди є можливість спеціалізації вивчення предметів, які цікаві; дехто з дітей має змогу закінчити школу у два рази швидше, ніж його однолітки. Джейм Літтлфілд (США)

Слайд 8

Мінуси віртуального навчання складність у вивченні окремих предметів, завжди існує можливість того, що частина учасників такого віртуального процесу навчання залишиться поза суспільством, тобто буде ізольованою від нього.

Слайд 9

10 причин росту популярності Online - навчання Вибір. Дозволяє студентам вибирати з широкого спектру шкіл і програм, які не завжди є доступними через певні географічні, фінансові та інші проблеми. Гнучкість. Пропонує гнучкий графік для учнів, що мають інші зобов'язання, окрім навчання. Мережні можливості. Учні, що навчаються, спілкуються в Інтернет-мережі з однолітками з різних країн. Джейм Літтлфілд (США)

Слайд 10

10 причин росту популярності Online - навчання Стимул. Багато Інтернет-освітніх програм дозволяють учням працювати у власному темпі. Відкрите планування. Інтернет - освіти дозволяє фахівцям продовжити свою кар'єру, працюючи в напрямку зростання, чи отримання наукового ступеня. Економія. Програми зазвичай коштують менше, ніж відповідні програми традиційних шкіл.

Слайд 11

Відсутність. Студенти, які вибирають Online освіту, заощаджують час на поїздки. З'єднання. Деякі Інтернет-освітні програми дають можливість зв'язку студентів із першокласними професорами і запрошеними лекторами з різних країн світу. Навчання та тестування. Різні рівні Online - програми освіти означають, що студенти мають змогу вибрати спосіб навчання та оцінку результатів у тому форматі, який працює для них. Ефективність. Дослідження Департаменту освіти 2009 року свідчать, що студенти Online - курсів мають кращий рівень підготовки, ніж їх колеги, що навчаються у традиційних класах.

Слайд 12

Чотири основні причини переходу до віртуалізації: Активізація пізнавальної діяльності учнів, оцінка компетентності, яка базується на комп’ютерно-орієнтованій педагогіці. Різноманітність зворотних зв'язків, індивідуальний темп навчання. Бажання навчатися рідною мовою у тісному зв’язку із досвідом і культурою попередніх поколінь свого народу, але при цьому мати змогу інтеграції в сучасний навчальний процес, навчатися у кращих викладачів в певній галузі незалежно від того, в якій країні вони проживають. Потреба більшої гнучкості. Martin Valcke (Університет Гент Департаменту освіти, Бельгія)

Слайд 13

11.04.2011

Слайд 14

Віртуальний клас комп”ютерно-орієнтованеого навчального середовища ЗНЗ В основу покладена теорія ознак структури комп’ютерно-- орієнтованого навчального середовища Жук Ю.О. , Соколюк О.М.

Слайд 15

Віртуальний класу Комп’ютерні програми Програми навчального призначення Відео і аудіо навчальні курси Електронні підручники Навчальні веб-сайти Розклад уроків, чат, сайт школи E-mail школи ІНТЕРНЕТ Електронний щоденник ВЧИТЕЛЬ ПК ПК ІНФОРМАЦІЙНЕ СЕРЕДОВИЩЕ УЧЕНЬ СЕРВІС

Слайд 16

Тиффи Д. і Раджасінгам Л. «Віртуальний клас — це місце, де можуть зустрічатися члени одного віртуального співтовариства, об'єднаних спільністю інтересів стосовно певного навчального предмета». Тиффи Д. і Раджасінгам Л. Велінгтонський Універсттет

Слайд 17

Биков В.Ю. “ віртуальний клас - це деяке штучне електронне відтворення звичайного класу, в якому, окрім іншого, зникає необхідність для учнів і вчителів фізично збиратися разом для навчання, при цьому також зменшується і необхідність суворого дозування знань у часі та за обсягом”

Слайд 18

Технологія віртуального класу Віртуальний клас – це комп’ютерно – орієнтоване навчальне середовище у якому навчання здійснюється у реальному часі, реалізується взаємодія «педагог-учень» засобами конференцзв’язку через Інтернет та веб-додатків і об’єднує спільними освітніми цілями і задачами учнів і педагога.

Слайд 19

Характерні ознаки віртуального класу: Основна форма навчання: Online; Характерні ознаки: Online контакт між усіма учасниками навчально-виховного процессу, які беруть участь у всіх подіях візуально, аудіально, кінестетично; можливість індивідуального спілкування учня з вчителем Online; можливість презентувати якісні різноманітні навчальні матеріали Online; можливість індивідуальної роботи учня з навчальним матеріалами (за потребою).

Слайд 20

Основна діяльність учителя за умов роботи у віртуальному класі полягає у: oрганізації і управлінні навчально-виховним процесом Online. При всіх своїх явних перевагах, таке навчання, зрозуміло, має і свої недоліки, серед яких найголовнішою є неможливість реалізації при відсутності Інтернет; можливості апаратних, програмних і мережних збоїв ІКТ.

Слайд 21

Тенденції зарубіжного досвіду 74% планують упроваджувати більш ефективну модель змішаного навчання; 71% планують підвищити використання віртуальних класів Bersin & Asosiates, грудень 2008

Слайд 22

11.04.2011

Слайд 23

11.04.2011

Слайд 24

11.04.2011

Слайд 25

Компетентності вчителів 1 рівень – “має уявлення” 2 рівень – “мінімальний базовий” 3 рівень – “базовий” 4 рівень – “поглиблений” 5 рівень –“дослідницький” 6 рівень – “експерт”

Слайд 26

МАЄТЕ УЯВЛЕННЯ ПРО ІКТ Застосування: власних сил і бажання для підтримки інноваційного розвитку школи та упровадження ІКТ у навчально-виховний процес Використання: історичних фактів для розуміння ролі та значення ІКТ для здійснення педагогічної діяльності Створення: моделі навчального процесу з використанням ІКТ Здійснення: залучення учнів до вирішення реальних проблем і задач за допомогою ІКТ Розробка: і реалізація заходів для підвищення власного рівня ІКТ

Слайд 27

МІНІМАЛЬНІ БАЗОВІ ЗНАННЯ Застосування: технологій для активізації пізнавальної діяльності учнів з використанням ІКТ Використання: у конкретній предметній області комп’ютерних програм та пакетів прикладних програм Створення: банку методичного забезпечення діяльності вчителя з використанням ІКТ дійснення: презентації уроків, шкільних заходів за допомогою ІКТ на мінімальному базовому рівні Розробка: опису потреб в ІКТ для організації власного робочого місця.

Слайд 28

БАЗОВІ ЗНАННЯ Застосування: передового педагогічного досвіду використання ІКТ у своїй педагогічній практиці Використання: ІК технологій і різноманітних стилів навчання для розвитку здібностей і індивідуалізації навчання учнів Створення: власного банку педагогічної майстерності для ефективного просування ІКТ у предметну область Здійснення: активної співпраці з батьківським комітетом і демонстрації вільного володіння технологічними системами передачі інформації Розробка: і впровадження технологічно насиченого навчального середовища

Слайд 29

ПОГЛИБЛЕНИЙ РІВЕНЬ ІКТ Застосування: сучасних інноваційних технологій необхідних для цифрового суспільства Використання: ІКТ для розв’язання нестандартних, інноваційних професійних задач теоретичного й практичного характеру, демонстрація власного стилю використання ІКТ Створення: умов для активної співпраці з колегами, батьками, учнями засобами ІКТ Здійснення: оцінювання, аналізу і узагальнення навчальних досягнень учнів, впровадження різних навчальних і тестових програм засобами ІКТ Розробка: заходів і стратегії для налагодження взаємодії з вчителями- новаторами засобами Інтернет-ресурсів

Слайд 30

ДОСЛІДНИЦЬКИЙ РІВЕНЬ ІКТ Застосування: сучасник технологій для організації Онлайн, дистанційного навчання учнів з особливими потребами Використання: у своїй роботі технологій взаємодії вчителів і учнів в Інтернет – проектах Створення: умов для впровадження проектної методики навчання, участь у конкурсах педагогічної майстерності з використанням ІКТ Здійснення: популяризації власного педагогічного досвіду з використання ІКТ у певній предметній області і відображення результатів у засобах масової інформації Розробка: технологій удосконалення використання ІКТ у певній предметній області

Слайд 31

РІВЕНЬ ЕКСПЕРТА Застосування: знань, умінь для демонстрації лідерства в питаннях інтеграції технологій у предметну область Використання: використання сучасних ІКТ для популяризації педагогічного досвіду, оновленню професії вчителя, постійного підвищення професійного рівня ІКТ Створення: умов для розвитку особистості обдарованих учнів засобами ІКТ, презентація результатів діяльності на наукових конференціях Здійснення: наукових досліджень з питань використання ІКТ, підтримка власного професійного розвитку і дотримання принципу «освіта упродовж життя» Розробка: методичних і дидактичних матеріалів з використання ІКТ у певній предметній області, участь у проведенні експертизи сучасних ІКТ для удосконалення навчально-виховного процесу

Слайд 32

Визначення рівня ІКТ компетентності від 1 до 40 балів – 1 рівень від 41 до 50 балів – 2 рівень від 51 до 60 балів – 3 рівень від 61 до 70 балів – 4 рівень від 71 до 80 балів – 5 рівень від 81 до 90 балів – 6 рівень

Слайд 33

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне