X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Сучасний поглад на простір і час"

Завантажити презентацію

"Сучасний поглад на простір і час"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учитель: Роїк Леся Василівна Виконала: учениця 10-А класу Збаранська Софія Сучасний поглад на простір і час

Слайд 2

Сучасна фізика Сучасна фізика ґрунтується переважно на двох теоретичних узагальненнях:

Слайд 3

СТВ Спеціальна теорія відносності переглянула насамперед спрощені класичні уявлення про простір і час. Вона дала більш глибоке, узагальнене їх тлумачення, об'єднавши в єдиний континуум — простір—час. Завдяки цьому в СТВ інакше характеризується одночасність події: дві події, що відбуваються в різних точках простору і є одночасними в одній системі відліку, не будуть одночасними в інших. 

Слайд 4

Простір і час Буття матерії характеризується системністю, рухом та формами її існування - простором і часом. У чому ж суть простору і часу? Простір і час нерозривно зв'язані між собою. їх єдність проявляється у русі і розвитку матерії. 

Слайд 5

Два основні підходи

Слайд 6

Теорія відносності Теорія відносності складається з двох зв'язаних між собою теорій: Спеціальна теорія відносності Загальна теорія відносності Спеціальна теорія відносності  довела, що численні просторово-часові властивості, що вважалися незмінними, у дійсності виступають відносними, тобто релятивними. Положення про те, що кожне фізичне явище та кожний фізичний процес розглядається як система, яка формує свої просторово-часові відносини, стало досягненням теорії. 

Слайд 7

Сам Альберт Ейнштейн на питання про суть теорії відносності відповів: «Суть така: раніше вважали, що коли, яким-небудь чудом усі матеріальні речі раптом зникли, то простір і час залишились би. Згідно теорії відносності разом з речами зникли б і простір і час».

Слайд 8

Властивості простору і часу Основні властивості простору: протяжність, однорідність, ізотропність, тривимірність. Час характеризується тривалістю, одно-мірністю, незворотністю, однорідністю. І простір і час всезагальні і об'єктивні. Специфічна властивість часу - незворотність, тобто неможливість повернення в минуле. Час тече з минулого через теперішнє в майбутнє. Деякі філософи обґрунтовують зв'язок незворотності часу з незворотністю термодинамічних процесів і з дією закону зростання ентропії (перетворення).

Слайд 9

Інформаційне джерело http://uad.exdat.com

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Різне