Про мету і завдання серпневого педагогічного тижня
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Про мету і завдання серпневого педагогічного тижня Л.Д.Покроєва, ректор КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти»
Цьогорічний серпневий педагогічний тиждень проходить у рік, який в Україні оголошено Роком освіти.
Мета та завдання: актуалізація проблеми підвищення якості освіти в навчальних закладах і пов’язаною з нею необхідністю підвищення якості та ефективності управлінської та методичної діяльності.
Аналіз результативності участі ЗНЗ Харківської області в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін
У 2010/2011 навчальному році в ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін взяли участь 3 935 учнів з 525 ЗНЗ, з них переможцями стали 953 (24 %) учні з 214 ЗНЗ, що складає 41% від загальної кількості шкіл-учасниць інтелектуальних змагань.
У цьому навчальному році лише 15 районів та міст області продемонстрували оптимальну результативність виступу на ІІІ етапі олімпіад: від 86,67% в Орджонікідзевському до 50,00% у Московському районі м. Харкова.
Порівняно з минулим роком покращили свої результати команди Ізюмського, Кегичівського, Куп'янського, Сахновщинського районів; погіршили – Зачепилівського, Нововодолазького, Дворічанського, Золочівського, Шевченківського.
Жодної перемоги на ІІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін у цьому навчальному році не здобули учні Зачепилівського і Нововодолазького районів.
Визначено 98 найкращих ЗНЗ області. Перші 15 ЗНЗ: КЗ «Харківський фізико-математичний ліцей №27» Харківська гімназія № 46 імені М.В. Ломоносова -Комінтернівський Харківська гімназія №23 -Московський Харківська гімназія № 47 - Дзержинський КЗ «Обласна спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Обдарованість» Харківської обласної ради» Балаклійська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. О. А. Тризни Куп’янська гімназія № 2 Лозівський ліцей №4 Харківська гімназія № 144 -Московський Харківська гімназія № 82 -Комінтернівський Харківська гімназія №116 -Дзержинський Дергачівський ліцей № 2 НВК № 45 «Академічна гімназія» -Дзержинський Перемозька ЗОШ І-ІІІ ст. Лозівського району Ізюмська ЗОШ І-ІІІ ст. № 6.
Порівняльний аналіз між кількістю учасників обласного етапу олімпіад та результативністю їх виступу показав, що найкращі показники мають учні таких районів:
Відсоток учителів вищої та першої кваліфікаційної категорії, учні яких не стали переможцями ІІІ (обласного) етапу олімпіад
Висновок: Категорія вчителя не є тільки єдиним впливовим фактором на результативність участі учнів в олімпіадах. Аналіз результатів виступу ЗНЗ в олімпіадах свідчить про відсутність системного підходу до організації роботи з обдарованими учнями як на районному (міському), так і на шкільному рівнях.
Низька якість підготовки і відбору учнів з 8-ми предметів: астрономії, біології, інформатики, історії, математики, фізики, хімії, німецької мови.
На ІІ етапі олімпіад відносно якісний відбір учнів з 8-ми предметів: французької мови, основ економіки, екології, англійської мови, трудового навчання, педагогіки та психології, географії, української мови та літератури.
Високий рівень відбору учнів тільки з 3-х навчальних дисциплін: російської мови та літератури, світової літератури, основ правознавства.
Перед районними (міськими) відділами (управліннями) освіти у період підготовки до нового навчального року стоять такі завдання: Здійснити комплексний аналіз результатів ІІ (районного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, у тому числі, квадрант-аналіз. Проаналізувати стан організації роботи з обдарованими учнями тих навчальних закладів, учні яких взяли участь в ІІІ етапі олімпіади, але не стали переможцями, звернути увагу на зміст діяльності цих закладів у новому навчальному році.
Перед районними (міськими) відділами (управліннями) освіти у період підготовки до нового навчального року стоять такі завдання: Узагальнити та поширити досвід роботи щодо ефективної організації роботи з обдарованими учнями кращих ЗНЗ. Проаналізувати стан викладання навчальних предметів, з яких учні не змогли вибороти жодної перемоги. Запровадити механізм стимулювання тих учителів, які готують переможців олімпіад, особливо тих, які мають невисоку кваліфікаційну категорію.
ОБЛАСНИЙ СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ 25.08.2011 р. у приміщенні КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», відбудеться науково-практична конференція за темою «Модернізація змісту дошкільної та загальної середньої освіти в умовах багатовекторної системи неперервної освіти». Учасники: завідувачі та методисти районних (міських) методичних кабінетів (інформаційно-методичних центрів), які супроводжують викладання навчальних дисциплін і виховну роботу.
ОБЛАСНИЙ СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ 26.08.2011 р. – 15 секцій (проводить Академія), де розглядатиметься провідне питання «Стан та шляхи підвищення якості викладання навчальних предметів». Місце проведення: вул. Світла, 41. Учасники: керівники Р(М)МО вчителів: початкових класів; української мови та література; російської мови, літератури (інтегрований курс) та світової літератури; іноземних мов; історії; правознавства; математики; географії; біології та екології; хімії; фізики та астрономії; інформатики; основ здоров’я (ОБЖ); фізичної культури; трудового навчання і технологій .
У цей же день для вчителів уперше проводяться творчі майстерні вчителів, які цього року стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» (проводить НМПЦ Департаменту освіти Харківської міської ради): Шепель С.Ю., учителя німецької мови Харківської гімназії №23 Карнацевича В.Л., учителя історії Харківського приватного НВК «Вересень» Климової Л.В., учителя образотворчого мистецтва Харківської ЗОШ І – ІІІ ступенів №154
ОБЛАСНИЙ СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ 29.08.2011 р. - друге розширене засідання підсумкової колегії Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації за темою «Про підсумки розвитку освіти та науки Харківської області у 2010/2011 навчальному році та завдання на 2011/2012 навчальний рік»
Після пленарного засідання відбудуться секції за управлінськими напрямами для таких категорій: начальники районних (міських) відділів (управлінь) освіти, директори шкіл-інтернатів, директори МНВК, директори ДЮСШ, директори вечірніх (заочних) шкіл, завідувачі дошкільними закладами, які проводить головне управління освіти і науки облдержадміністрації.
У цей же день Департамент освіти Харківської міської ради разом з НМПЦ проводить семінари для таких категорій: заступники начальників РВО – з питань роботи з обдарованими дітьми, завідувачі ЛКТО, бібліотекарі ЗНЗ.
ОБЛАСНИЙ СЕРПНЕВИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ ТИЖДЕНЬ 30-31 серпня – дні проведення серпневих педагогічних заходів у районах (містах) області.
Схожі презентації
Категорії