Комікс як засіб навчання іноземної мови дітей дошкільного віку
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Комікс як засіб навчання іноземної мови дітей дошкільного віку Автор передового педагогічного досвіду Олена Вікторівна Іванюк, вихователь – методист ДНЗ № 85 Святошинського району м. Києва
На виконання Інструктивно – методичного листа МОНМСУ “Про роботу дошкільних навчальних закладів у 2011/12 н.р.” зміст дошкільної освіти в частині навчання дітей дошкільного віку іноземних мов здійснюється в межах: Державної базової програми розвитку дитини дошкільного віку “Я у світі” , змісту листа МОН України “Щодо порядку розроблення програм для дошкільних навчальних закладів” ( № 1/9-369 від 27.05.2010), додаткової освітньої (парціальної програми) “Англійська мова для дітей дошкільного віку” автор Т. М. Шкваріна (схвалена комісією з дошкільної педагогіки та психології Науково- методичної ради з питань МОН України)
Навчання іноземної мови у просторі дошкільної освіти є засобом гармонійного розвитку особистості, формування її життєвої компетентності ДНЗ № 85 « Перші сходинки » є експериментальним майданчиком реалізації психолого – педагогічного експерименту „ Вибір успішної професії „. Експеримент запроваджений Головним управлінням освіти Київської міської адміністрації з 1999 року ( вихідна проблема експериментальних досліджень : „ Підготовка дітей до підприємницької діяльності „ ). Навчання дітей дошкільного віку в ДНЗ № 85 “Перші сходинки” відбувається під час факультативно - гурткових занять з використанням програми і методичних рекомендацій “Англійська мова для дітей дошкільного віку” Т. М. Шкваріна, навчально – методичного посібника “Аглійська мова для дітей дошкільного віку” Т. М. Шкваріна, програми курсу формування полімовної компетентності у дітей дошкільного віку ( з 3 років)
Умови підбору тематики та сюжету коміксів Тематика коміксів повинна містити соціокультурні аспекти. Пізнавальність сюжетів може виражатися не лише в дитячій тематиці, а й у темі, що пов’язана зі світом дорослих. Усталені словосполучення, кліше Феномен дитячої гри “ у дорослих”
Організація навчання іноземної мови з використанням коміксів будується на дидактичних та лінгводидактичних принципах :
Під час висловлювань у дітей повинні виникати потреби, схожі до тих, які виникають під час мовлення рідною мовою. Вимоги до мовного та мовленнєвого змісту коміксів У мовлення повинні увійти характерні кліше, усталені словосполучення, типові діалогічні єдності. Мовний та мовленнєвий матеріал, може бути розширений за рахунок лексичних одиниць, унаслідок того, що частина повідомлення може бути зрозумілою завдяки зображувальній функції малюнків. Мовний та мовленнєвий матеріал повинен бути практично значущим, близьким інтересам учнів . Лексичні одиниці повинні бути здатними виражати різні значення . Добір мовного та мовленнєвого матеріалу повинен здійснюватися з урахуванням ситуативності малюнків та сюжетної лінії коміксу.
Використання коміксів, як ефективного засобу навчання діалогічного та монологічного мовлення, наочних опор для організації продуктивного та репродуктивного мовлення; опори педагога на індивідуальний маршрут розвитку кожної дитини дошкільного віку; орієнтації на пізнавальну сферу дошкільника у доцільному поєднанні з мультимедійними технологіями дозволяє покращити процес формування полімовної компетенції у підростаючого покоління в умовах суспільної дошкільної освіти.
Схожі презентації
Категорії