X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Косметичні засоби декоративного призначення.

Завантажити презентацію

Косметичні засоби декоративного призначення.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Косметичні засоби декоративного призначення. Декоративна косметика по догляду за шкірою та її придатками.

Слайд 2

Губна помада – виріб декоративної косметики, призначений для фарбування губ у формі крему, олівця, рідини.

Слайд 3

Губні помади класифікують на: звичайні (змивані), що залишають на губах блискучий мазок, який має достатню покриваючу здатність; (як барвники використовують не розчинні у воді і жирах пігментні барвники і лаки); важкозмивані, глазуровані, які дають просвічуючий малюнок губ, не залишають жирного сліду і дають дуже міцне фарбування (як барвники використовують водо-, жиророзчинні барвники); змішані (комбіновані), що забезпечують спочатку більш-менш блискучий мазок, після стирання якого, губи залишаються пофарбованими.

Слайд 4

По ступені жирності, тобто інтенсивності блиску мазка губні помади поділяються на жирні, напівжирні і сухі.

Слайд 5

Вимоги до губної помади: привабливий зовнішній вигляд; легке нанесення; одержання однорідного і стійкого покриття; приємний смак і відчуття на губах; помада не повинна змінювати властивостей при зміні температури; не повинна випотівати, змінювати твердість і прогіркати при зберіганні.

Слайд 6

По своєму складу губні помади є досить складною сумішшю жирової основи з дисперсією барвників, перламутрових і/або білих пігментів, ароматизатора й інших добавок. Жирова основа в помадах складає 60-70%, воски-22-28% і барвники – 5-15%. Кожен компонент рецептури виконує визначену функцію.

Слайд 7

У складі помади використовуються тверді і напівтверді воски і жири бджолиний, карнаубский, канделільский, озокерит, ланолін, петролатум

Слайд 8

У складі помади використовуються рослинні і мінеральні олії касторова, маслинова, парфумерна й ін. Поряд з ними застосовують рідкий парафін, изопропілпальмітат, изопропілмірістат і інші синтетичні продукти.

Слайд 9

Бджолиний віск додає еластичність плівці, забезпечує необхідну консистенцію губної помади, поліпшує диспергування пігментних барвників. Однак при використанні тільки бджолиного воску стрижень виходить тьмяним, і якість помади погіршується.

Слайд 10

Канделільский віск поряд з підвищенням твердості додає стрижневі блиск. Його можна використовувати в поєднанні з мікрокристалічним воском і озокеритом, для кращого втримання олій в основі. Озокерит підвищує плинність розплавленої маси, однак при його надлишку стрижень кришиться, а його поверхня стає тьмяною. Віск лаванди, віск троянди – уводяться до складу губних помад у концентрації до 25 % як структуроутворюючу добавку. Карнаубский віск використовується як регулятор консистенції. При застосуванні занадто великих кількостей воску стрижень кришиться.

Слайд 11

Лецитин, ланолін і його похідні поліпшують мазок помади й адгезію плівки. Спермацет застосовується в малих кількостях для поліпшення блиску помади. Цетиловый спирт пом'якшує губи, однак, сприяє одержанню матової поверхні стрижня губної помади.

Слайд 12

Гідровані рослинні олії використовуються в якості пом'якшуючих змазуючих агентів, для поліпшення текстури стрижня і нанесення помади на губи. З метою одержання стійкої плівки помади на губах застосовують плівкоутворюючі речовини, наприклад полівінілацетат або сополімери акрилової кислоти, а також силіконові рідини. Для захисту шкіри губ від дії Уф-променів до складу помад уводять похідні уроканінової кислоти, ефіри n-оксикоричної кислоти.

Слайд 13

З метою поліпшення властивостей губних помад у їхню сполуку вводять спеціальні добавки: вітаміни, лецетин, аллантоїн, протеїнові похідні і інші речовини, що сприятливо діють на шкіру губ.

Слайд 14

Барвники Для виробництва перламутрових помад застосовують спеціальні перламутрові барвники, натурального або синтетичного походження (хлороксид вісмуту, тонкоподрібнена слюда й ін.). Перламутрові барвники додають у кількості від 3 до 8 %, зменшуючи вміст барвників, що створюють основний тон губної помади. До складу помади входять до 15 % пігментних барвників.

Слайд 15

Ароматизатори Ароматизатор повинен не тільки ароматизувати помаду, але і бути суміснним з барвниками, розчинниками, восками й іншими її компонентами, не повинен мати подразнюючої дії. Вміст їх у губній помаді коливається від 0,2 до 2 %. Особливу роль грають смакові властивості ароматизаторів, тому що більшість сировинних речовин, використовуваних у помаді, має неприємний смак. З цією метою в губну помаду вводять спеціальні підсолоджуючі речовини, наприклад сахарин і інші штучні замінники цукру, узяті в розчині пропіленгліколя.

Слайд 16

Технологічний процес виробництва губних помад підготовка сировини: підготовка барвника - диспергування пігменту з частиною жирової основи при співвідношенні (1:4) і здрібнювання маси; готування жирової основи - плавлення восків при температурі 80-85оС введення олій і деаерація суміші; одержання маси помади - додавання суміші пігментів при перемішуванні протягом 30-60 хв (за 10 хв до кінця перемішування при необхідності вводяться перламутрові барвники); парфумуванння, охолодження до 60-62оС і вистоювання маси. формування стрижня помади; упакування, маркірування готового продукту.

Слайд 17

Туш для вій виріб декоративної косметики, призначений для короткочасного фарбування, потовщення і подовження вій, додання їм об'єму і чіткої форми. У залежності від консистенції і відповідно форми випуску туш класифікується на: рідку (пасто-, кремоподібну) і тверду (брускову). В даний час найбільшого поширення одержала туш більш рідкої консистенції, у вигляді пасто- або кремоподібного засобу, розфасована в олівцеві футляри з круглою спіральною щіточкою – аплікатором.

Слайд 18

Тверда туш у виді спресованих пластин випускається косметичною промисловістю вже багато років і є сумішшю восків, жирів, емульгаторів і барвників. У її виробництві в даний час усе більше поширення знаходять нові види сировини. Так, замість натрієвого мила кокосової або пальмової олій (з огляду на їх високу подразнюючу дію на слизову оболонку очей) переважно застосовують стеарат триетаноламіну. Для кращої дисперсії барвників додають моностеарат гліцерину. Широке застосування знаходять деякі штучні воски.

Слайд 19

Для підвищення стійкості туші використовують плівкоутворюючі речовини, наприклад 50 %-ву емульсію полівінілацетату. Багато нових видів тушів випускають зі спеціальними добавками біологічно активних речовин: протеїновими похідними, вітамінами, які мають поживні і відновлюючі властивості. Можуть використовуватися також добавки спеціального декоративного призначення, наприклад натуральні або штучні волокна, що у кількості до 4 % сприяє подовженню вій і одержанню кращого декоративного ефекту

Слайд 20

Косметичний олівець – форма випуску косметичної продукції у вигляді стрижня. Контурний олівець - виріб декоративної косметики на жировій основі, який використовується для підфарбовування і підкреслення форми повік, губ і брів.

Слайд 21

Вимоги, пропоновані до олівців, включають однорідність стрижня, твердість, необхідну для його заточення, і в той же час м'якість при нанесенні ліній або покрить ділянок шкіри, стабільність у широкому інтервалі температур.

Слайд 22

Грифелі для олівців одержують двома методами – екструзії і формуванням. Перший спосіб використовується для створення тонких олівців, другий - для олівців великого діаметра. У жолобок дерев'яної заготовки поміщають сформований або екструдійований грифель і склеюють дві половинки. Після цього олівець проходить ще ряд операцій: обробку на верстаті для додання круглої або гексагональної форми, лакування (5-14 шарів) і печатка.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне