X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Міжнародне Товариство свідомості Крішни

Завантажити презентацію

Міжнародне Товариство свідомості Крішни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Міжнародне Товариство свідомості Крішни

Слайд 2

Виникнення Міжнародне Товариство Свідомості Крішни засновано в 1966 році в Нью-Йорку А.Ч. Бгактіведанта Свамі Прабгупадою Цей монах не проголошував себе пророком Прабгупада лише називав себе слугою Бога, а своїм послідовникам намагався прищепити пошану до попередніх вчителів та визнаних святих, бережливе ставлення до духовної та культурної спадщини минулого МТСК було організовано для поширення практики бгакті-йоги (йога відданості); мається на увазі що відданий (бгакта) направляє всі свої думки й дії на задоволення Верховного Господа, Крішни.

Слайд 3

Діяльність Товариства свідомості Кришни на території колишнього СРСР розпочалася в 1971 р. її започаткував сам Свамі Прабхупада В Україні дозвіл на діяльність громад кришнаїтів офіційно було дано в 1990 р. Всеукраїнський центр громад Свідомості Кришни зареєстровано в 1995 р Нині діє близько 50 громад Міжнародного Товариства свідомості Кришни в різних областях України.

Слайд 4

Основні засади Члени Товариства, які здобули посвяту (ченці або черниці) зобов'язані дотримуватись наступних засад: вегетаріанство невживання одурманюючих засобів: наркотиків, спиртного, тютюну, а навіть кави та чаю обмеження сексуального життя лиш до подружжя стримування від азарту щоденного оспівування 1728 разів Маха-Мантри (16 кіл на вервиці з 108 намистин, виконаних з деревини туласі) Прихильники називають себе бгакта (відданий).

Слайд 5

Посвята не є обов'язком. Її отримують від обраного самостійно гуру. Тоді віруючому надається духовне ім'я (часто одне з імен Крішни і його аватар). Члени Руху не підлягають контролю, щодо дотримування вищевказаних засад, залишається це їх совісті. Є очікувана всіляка допомога для храмів у міру сил і можливостей. Ченці часто організують публічну презентацію релігійних пісень (так званий харінам) і музики, а також роздають буклети і продають релігійну літературу, з метою "поширення свідомості Бога". Ченці і санн'ясі відмовляються від обов'язкової військової служби, оскільки вона суперечить абсолютній забороні позбавляння життя.

Слайд 6

Форми культу Уявлення Крішни/Радгі та їх аватар у формі фігур оточуються щоденною шаною, проте головні богослужіння мають місце в неділі і полягають на спільному співі мантр,перш за все Маха-Мантри, а також релігійних пісень на санскриті, під акомпанемент традиційних індійських музичних інструментів

Слайд 7

Читаються також фрагменти Бгаґавад-Ґіти з коментарями Бгактіведанти Свамі Прабгупади, а надалі ведеться на цю тему вільна теологічна дискусія. На вівтарі головний жрець або жриця жертвує квіти, куріння, а також вогонь тоді як зібрані співають пісні до Господа Чайтан'ї Махапрабгу і його учнів (напр. Панча Таттва мантра), а також до Бгактіведанти Свамі Прабгупади Часто богослужіння закінчується радісним танцем зібраних, при цьому жінки і чоловіки танцюють окремо.

Слайд 8

Після богослужіння наступає учта (пир), під час якої споживають прасадам, себто вегетаріанську їжу, жертвувану перед тим Крішні; вона визнається за таку, що "очищує" душу всіх людей, а також тварин від наслідків кармічних реакцій Найважливіші свята Рух Харе Крішна зберігає найважливіші свята вішнуїзму. Урочисто святкується День явлення Крішни Джанмаштамі (кінець серпня або початок вересня), Також Холі коли народився Господь Чайтан'я Махапрабгу.

Слайд 9

Джанмаштамі- один з основних фестивалів в індуїзмі, під час якого святкується народження Крішни. Згідно з індуїстським календарем, Крішна-джанмаштамі припадає на восьмий день спадного місяця (Крішна-Пакша) місячного місяця Шравана, в період Рохіні Накшатри.

Слайд 10

Холі Головний день фестивалю відомий як «Дхулхеті»,, у цей день люди обсипають один одного кольоровою пудрою та поливають підфарбованою водою. На попередній день, «Холіка-Дахан» запалюють багаття на честь дивовижного спасіння молодого Прахлада, коли люта богиня Холіка, сестра Хіран'якашіпу, кинула його у полум'я. Холіка сама згоріла, але Прахлад, завдяки поклонінню Вішну, навіть уникнув обпалень. Через п'ять днів відбувається день «Ранґапанчамі», після якого використання колорів закінчується. Холі святкується наприкінці зими на останній випадок повного місяця у місяць пхалґуна, зазвичай у лютому або березні.

Слайд 11

Теологія Міжнародне Товариство Свідомості Крішни сповідує традиційну теологію гаудія вішнуїзму, засновану Чайтан'єю Махапрабгу (1486-1534). Теологія гаудія вішнуїзму характеризується сильним акцентуванням на єдинобіжжя монотеїзм бгакті, або особистому й емоційному спілкуванні Богом відкидається традиційна система каст

Слайд 12

Рух навчає згідно з основними засадами індуїзму: Душа (джіва, атман), на відміну від матеріального тіла вічна. Оживляє незліченну кількість істот (у тому числі й тварин) на землі і у всесвіті. Закон карми і цикл самсари стосується всіх живих істот і витікає з їх діяльності. Наслідком поганих або добрих вчинків є наступні втілення душі. Реінкарнація, або цикл наступних народжень і смерті витікає з Закону карми. Душа через духовну еволюцію прагне до звільнення з цього циклу і досягнення визволення Визволення становить мету релігійних практик і верховну мету людського життя. Йога це окреслення діяльності, що наближає до визволення душу; найкраще практикувати її під керівництвом духовного вчителя (гуру). Веди, а також інші доповнюючі Священні Писання, вічні й натхненні Богом отже складають Абсолютну Правду.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство