X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Походження та типи магії

Завантажити презентацію

Походження та типи магії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Походження та типи магії

Слайд 2

Магія або чари — сукупність прийомів і обрядів, що здійснюються з метою вплинути надприродним шляхом на явища природи, тварин або людину.

Слайд 3

Походження Чари з'явилися ще у найдавніших культур. Деякі дослідники схильні убачати в цьому взагалі специфічну і корінну відмінність первісного мислення від сучасного. Основою магії у давнину були (частково і зараз є) уявлення про загальний зв'язок всіх речей і явищ природи, зокрема, про зв'язок людини і її імені, про можливість впливати на ціле через його частину, на людину або тварину — через зображення, направляти хід розвитку подій, заздалегідь імітуючи їх.

Слайд 4

Походження Наприклад, практично всі племена тропічної Африки, тубільці Австралії вірять, що володіння нігтями, волоссям, частинами одягу дає владу над людиною. Тому, якщо волосся і нігті підстригаються, то ретельно збираються і ховаються. Особливо оберігається вождь, оскільки вважається, що від його самопочуття залежить доля всього племені. Одна з найпоширеніших теорій походження мистецтва якраз зв'язує його з магічними ритуалами, які здійснювалися над зображеннями тварин і повинні були забезпечити вдале полювання.

Слайд 5

Типи Чари традиційно поділяють на головні три різновиди: симпатичну, що базується на вірі у те, що подібні об’єкти взаємопов’язані на надприродному рівні; теургію – віру у спроможність спілкуватися, маніпулювати надприродними істотами; психургію – людина переконана у спроможності силою свого «духу» впливати на волю інших людей. Магія за своїми цілями була дуже різноманітна: лікувальна (є досі одним із розділів народної медицини — замовляння, шепотіння, знахарство) шкідливоносна (надіслання «псування», «вроки») любовна («причарування») промислова (забезпечення успіху полювання) землеробча («стимулювання» сил родючості)

Слайд 6

Практика Система магічних дій являла собою складний механізм. Він включав особливу обрядовість і особливі предмети — фетиші. Фетишизм — віра в надприродну силу матеріальних предметів (талісман, амулет). У стародавньої людини об'єктами поклоніння були камені (особливо незвичайних розмірів і форм) та дерева. Форми поклоніння бували різні: від принесення ним жертв до спричинення ним шкоди. У цей час фетишизм є складовою частиною всіх розвинених релігій — поклоніння хресту і носіння натільного хреста в християнстві, священний камінь (метеоритного походження) в мечеті Кааба у мусульман тощо.

Слайд 7

Практика Виконавцями магічних обрядів звичайно були особливі люди — знахарі, чаклуни, шамани. Їм приписувалася особлива здатність спілкуватися з надприродними силами, впливати на них за своїм бажанням, подорожувати в потойбічний світ. Як показують етнографічні спостереження, шамани бувають майстерними гіпнотизерами, чревовісниками, ілюзіоністами, а також і співаками, поетами.

Слайд 8

Література Кислюк К. В. Релігієзнавство 2007. – С. 425 – 464. Б. Лобовик. Магія // Філософський енциклопедичний словник / В. І. Шинкарук 2002. — С. 353. — 742 с. Лубський В. І. Релігієзнавство 2002. – С. 367 – 381. Черній А. М. Релігієзнавство 2003. – С. 212 – 235. Релігієзнавство В. В. Білецький. 2012. – 220 с. Докаш В. І. Загальне релігієзнавство 2005.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство