X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
І до нас завітай, Святий Миколай!

Завантажити презентацію

І до нас завітай, Святий Миколай!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Саме його народження було справжнім чудом, тому що батьки Миколая – Феофан та Нона - були доволі немолодими. Все в них було добре, крім одного – минали роки, а в їхньому домі так і не зазвучали дитячі голоси. Тому подружжя дало обітницю: якщо народиться дитина, присвятити її Богові. І Господь подарував їм сина. Назвали його Миколаєм. З перших днів дитина почала тішити і дивувати - Миколай лежав у колисці і посміхався всім, хто заходив у дім. Ім’я Миколай – одне з найбільш поширених чоловічих імен в християнському світіі, означає “переможець народу” Святий Миколай народився більш ніж 1700 років тому у віддаленій Римській імперії – Лікії в місті Патари (сучасна Туреччина)

Слайд 3

А коли священник здійснював над ним таїнство хрещення, Миколай раптом встав на міцні ніжки, і так, без сторонньої допомоги, провів весь час в купелі. Миколай рано навчився читати. Коли йому було 10-11 років, то вже багато жителів міста знали і поважали його як дорослого. Рідний дядько Миколая був єпископом у місті Патари. Під керівництвом дядька він невдовзі став священником.

Слайд 4

Після смерті батьків Миколаю перейшов великий спадок. Та не пройшло і місяця, як в місті почали творитися дива: в старих з’являлися їжа і одяг, в бездомних – помешкання, у хворих – ліки. Люди славили Бога та не знали, хто робить ці добрі справи.

Слайд 5

Одного разу Миколай взнав, що бідний чоловік хотів віддати своїх дочок заміж, але на бідних ніхто не хотів одружуватись. Тому батько вирішив продати одну з дочок в рабство. Тоді Миколай уночі підкинув мішечок з грошима у вікно так, щоб ніхто не побачив. Так повторювалось ще два рази, аж доки не одружилася третя дочка.

Слайд 6

Через деякий час Миколай відправився в подорож. Корабель на якому він перебував попав у шторм. Всі готувалися до неминучої смерті. Лише св. Миколай впав навколішки і почав сердечно молитися. Несподівано вітер втих, хвилі вщухли. Мандрівники з полегшенням зітхнули, з вдячністю поглянули на св. Миколая. Вони чудово розуміли, хто їх спас від неминучої загибелі.

Слайд 7

А наступного дня – знову пригода. Один моряк поліз на щоглу, щоб прив’язати нове вітрило. Не втримався і впав додолу. Миколай підійшов до нього, помолився Богу, і сталося чудо –моряк ожив.

Слайд 8

Через деякий час святого Миколая за чудесних обставин обирають єпископом. Але нове призначення не змінило його. Він залишився таким же добрим і простим, як був завжди.

Слайд 9

Двері його будинку завжди були відкриті для всіх. Він був для сиріт-батьком, для бідних і голодних - годувальником, а для плачучих – розрадником.

Слайд 10

Життя архієпископа Мир Лікійських зберегло для нас безліч описів не тільки його чудес, учинених благодатною силою Божою, а й описів його незвичайного милосердя до людей, прагнення їм допомогти. Чудесним чином він рятував потопаючих у морі, звільняв від смерті невинно засуджених

Слайд 11

Після його смерті, а сталося це 345 р після Різдва Христового, святі мощі святителя збереглися нетлінні, виділяють чудесне миро, від якого безліч людей отримали зцілення

Слайд 12

В 1087 р. через загрозу мусульманської навали мощі св. Миколая були перенесені до м. Барі, що на півдні Італії. Там вони перебувають і досі.

Слайд 13

Навіть після смерті святий Миколай утішає і допомагає всім, хто потребує цього

Слайд 14

Слайд 15

Як добре, що в нас є такий заступник, від якого в душі завжди загорається сонячне світло . Як добре, що він нас любить, оберігає від біди! І ми з надією та любов’ю пам’ятаємо його!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Релігієзнавство