X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Толстой Лев Миколайович

Завантажити презентацію

Толстой Лев Миколайович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Толстой Лев Миколайович -російський письменник і громадський діяч, автор романів «Війна і мир», «Анна Кареніна».  

Слайд 2

Слайд 3

Народився 26 серпня (9 вересня) 1828 в садибі Ясна Поляна Тульської губернії, в одному з найзнатніших російських дворянських родин.

Слайд 4

Дуже рано, в півторирічному віці, він втратив матір Марію Миколаївну, жінку емоційну і рішучу. Толстой знав багато сімейних розповідей про матір. Образ її був овіяний для нього найсвітлішими відчуттями. Батько, Микола Ілліч, відставний полковник, дружив з декабристами Ісленьєвим і Колошиним. Він відрізнявся гордістю і незалежністю у відносинах з представниками влади. Для Толстого-дитини батько був втіленням краси, сили, пристрасної, азартної любові до радощів життя. Від нього він успадкував захоплення псовим полюванням, красу і азарт якої багато років опісля Толстой виразив на сторінках романа «Війна і мир» в описі цькування вовка гончаками старого графа Ростова.

Слайд 5

Теплі і зворушливі спогади про дитинство були зв'язані у Толстого і зі старшим братом Николенькою. Николенька навчив маленького Льовушку незвичайним іграм, розповідав йому і іншим братам історії про загальне людське щастя.

Слайд 6

У 1837 сім'я Толстого переїздить з Ясної Поляни до Москви. У Казані пройшла юність Толстого. Тут в 1844 він поступив на філософський факультет університету. Вчився несистематично, пропускав лекції і в результаті не був допущений до перехідних іспитів. Не отримавши допуску до здачі екзамена з історії, він в 1845 переходить на інший факультет – юридичний. Але і на цьому факультеті викладали історію, заняття якої йому здавалися нудні і неприємні.

Слайд 7

12 квітня 1847 Толстой, розчарований в університетській освіті, подав прохання про виключення з університету. Він відправився в Ясну Поляну, сподіваючись випробувати себе на новому терені — впорядкувати побут своїх кріпосних селян.

Слайд 8

Восени 1859 відкриває в Ясній Поляні школу для селянських дітей. Він займався з дітьми історією, давав їм теми для творів. У 1862 школа була закрита після поліцейського обшуку. Причиною стали підозри влади в тому, що студенти, що викладали в яснополянській школі, займалися антиурядовою діяльністю.

Слайд 9

Толстой знайомиться з Софією Андріївною Берс, яка згодом стане його дружиною.

Слайд 10

У 1862 одружується з дочкою московського лікаря Софією Андріївною Берс. Весіллю передували сумніви Толстого в силі і глибині свого відчуття, в здатності принести щастя майбутній дружині і знайти самому заспокоєння і радість в новому, сімейному житті. Після весілля молоде подружжя виїжджає в Ясну Поляну.

Слайд 11

Софія Андріївна з дітьми: Танею та Сергієм.

Слайд 12

Толстой у колі друзів-письменників

Слайд 13

Толстой працює над романом “Війна і мир.”

Слайд 14

Слайд 15

Толстой працює над романом “Анна Кареніна”

Слайд 16

Твори Толстого

Слайд 17

З початку 1880-х у відносинах між Толстим і його дружиною і синами наростає взаємне відчуження. Толстой відчував муки і сором через багатство, яким володів. У 1880-х між Толстим і Софією Андріївною виникає конфлікт з-за майна і доходів від видань творів письменника. 21 травня 1883 він надав дружині повну довіреність на ведення всіх майнових справ, через два роки розділив все своє майно між дружиною, синами і дочками. Він хотів роздати нужденним все своє майно, але його зупинила загроза дружини оголосити його божевільним і заснувати над ним опіку. Софія Андріївна відстоювала інтереси і благополуччя сім'ї і дітей.

Слайд 18

Лев Толстой в колі друзів

Слайд 19

Слайд 20

Відчуваючи неможливість збереження миру в сім'ї і бажаючи повною мірою послідувати ідеалу опрощення і трудового життя, Толстой о п'ятій годині ранку 28 жовтня 1910 разом з своїм доктором Д.П.Маковицьким залишив Ясну Поляну. Через кілька днів до них приєдналася дочка Льва Миколайовича Олександра Львівна. Толстой мав намір їхати на південь, потім, ймовірно, за кордон. Хотів стати селянином.

Слайд 21

Лев Толстой

Слайд 22

О шостій годині тридцять п'ять хвилин вечора 31 жовтня поїзд, що слідував в Ростов-на-Дону, прибув на станцію Астапово Рязано-Уральської залізниці. Толстой, у якого піднялася температура, був вимушений зупинитися в будиночку начальника станції. Лікарі визначили запалення легенів. О шостій годині п'ять хвилин 7 листопада (20 листопада) 1910 Толстой помер.

Слайд 23

Нині у його садибі знаходиться музей

Слайд 24

Кабінет Толстого

Слайд 25

Важко знайти людину, яка б не чула про цього письменника. Толстой вірив,що тільки з любов’ю до ближнього можна по-справжньому повноцінно жити.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література