X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лев Миколайович Толстой

Завантажити презентацію

Лев Миколайович Толстой

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: « Лев Миколайович Толстой – мислитель і творець. Філософсько - етичні та творчі пошуки письменника як найповніший вияв можливостей реалістичної літератури» Толстой – це цілий світ М.Горький

Слайд 2

ознайомити з життєвим і творчим шляхом Льва Толстого, простежити етапи творчого шляху письменника , окреслити особливості його творчої еволюції як найповніший вияв можливостей реалістичної літератури; створити образ письменника – учителя, мислителя, творця; розвивати творчі здібності учнів, удосконалювати навички працювати самостійно та в групі; виховувати моральні почуття, життєву активність, бажання читати твори світової класики та прагнення до самовдосконалення.

Слайд 3

Для того, щоб бути щасливим, треба одне – любити…, любити всіх і все. Л.Толстой Просто дивовижно, як багато міркувала ця людина про моральність, доброту й істину, і з якого раннього часу. П.В. Анненков Усі думки, які спричиняють величезні наслідки, завжди прості. Л.Толстой

Слайд 4

У чому схожість Мойсея та Льва Толстого?

Слайд 5

Якою ж людиною був Толстой? У чому внутрішня та зовнішня схожість Л.Толстого з біблійним героєм? Спробуємо створити його портрет. Об'єднаємось в групи і отримаємо завдання… “Родовід Льва Толстого Рольова гра “ Я – Лев Толстой” Моральні уроки та правила життя від Льва Толстого

Слайд 6

1 група Ми спробували і з'ясували, що… Графський герб Толстих

Слайд 7

Життєвий і творчий шлях письменника у слайдах /2 група/

Слайд 8

Слайд 9

«Особливо радісними були дитячі роки». Л.Толстой

Слайд 10

Оточували мене виключно гарні люди… Л.Толстой Духовний образ матері Моя тітонька - Тетяна Олександрівна Єргольська Тітка Пелагея Іллівна Юшкова Я - філософ

Слайд 11

Я студент Казанського університету юридичного факультету Я чітко побачив, що безладне життя, що його більша частина світських людей приймає за наслідок молодості, є не що інше, як наслідок ранньої розпусти душі… Л.Н. Толстой. 1849 г.

Слайд 12

Щоденники мого життя… ( 13 томів!) “Дитинство” “Отроцтво” “Юність” У літературу прийшов новий великий художник!

Слайд 13

Я брав участь у бойових діях на Кавказі, в Криму, командував батареєю, був нагороджений орденом « Анни» «За хоробрість». Л.Н. Толстой-поручик. 15 февраля 1856 г. Петербург. Враження від війни лягли в основу моїх « Севастопольських оповідань».

Слайд 14

«Восени 1856 року я подав у відставку. Три роки подорожував Європою, потім повернувся у Ясну Поляну, відкрив школу для селянських дітей, а потім допоміг відкрити ще понад 20 шкіл у сусідніх селах. Все своє довге життя я багато подорожував .

Слайд 15

Я любив працювати у полі з селянами, удосконалював господарство, з величезним задоволенням їздив на полювання Наражаючись на серйозну небезпеку, вполював ведмедя.. Л.Н. Толстой у балаганов на Девичьем поле. Л.Н. Толстой садится на лошадь. 1897 г. Худ. Рєпін

Слайд 16

Л.Толстой прожив життя здорової та сильної людини… Займався фізичними вправами; Пішки ходив від Ясної Поляни до Москви; Славився своєю силою; На схилі літ займався гантелями; Любив музику( під впливом музики Бетховена написав повість” Крейцерова соната”;_) Здійснював щоденні прогулянки верхи; Крім цього, був першим письменником Росії.

Слайд 17

Я пригадую осінь 1862 року. Я щасливий, зовсім нова людина. Я дожив до 34 років і не знав, що можна так кохати і бути щасливим… Цього ж року, Лев Толстой одружився з 18 – річною Софією Андріївною Бернс, донькою лікаря придворного відомства. Весілля відбулося 23 вересня 1862 року у Москві. Ввечері у великому дормезі, запряженому шестіркою, молоді відправилися до Ясної Поляни. Обоє були щирі і горді, обоє вразливі і сильні, обоє ревниві і гарячі. Вони прожили у великому коханні майже 50 років. Софія Андріївна стала найближчою для Толстого людиною, народила йому 13 дітей. Вона вела господарство, розпоряджалася у садибі, брала участь у всіх справах Льва Миколайовича, садила разом з ним дерева, їздила навіть з ним на полювання.

Слайд 18

Софія Андріївна Толстая. 1901г. Ясная Поляна

Слайд 19

Последний снимок Л.Н. Толстого Л.Н. и С.А. Толстые в 48-ю годовщину свадьбы 25 сентября 1910 г. Ясная Поляна. Фотография С.А. Толстой.

Слайд 20

Школа – це поетична справа всього мого життя, від якої неможливо відірватися… З пристрастю я ставився і до ідеї народної освіти, перечитав величезну кількість методичної літератури, з цього питання двічі відвідав Німеччину, зустрічався з найбільш відомими педагогами та теоретиками шкільної справи. . Розширюючи мережу шкіл, я складав проекти « Товариство народної освіти», намагався залучити кращих людей Росії до такої важливої справи .

Слайд 21

Школа – це поетична справа всього мого життя, від якої неможливо відірватися… Першу школу Толстой організував у себе в Ясній Поляні в 1858 – 1859 роках. Основним принципом було право свободи людини, якщо навіть цій людині 10 – 12 років. Відомий письменник став і першим учителем у цій школі. У 1861 році в одному з листів він з гордістю повідомляв:” Є у мене поетична справа, від якої неможливо відірватися , - це школа. Не можна розповісти, що це за діти, їх потрібно бачити.. Без лінощів, грубості, дурного жарту, непристойного слова.. Потім Толстой почав розширювати мережу шкіл в інших селах, запрошував учителів, керував ними, радився. Щоб простіше було розповсюджувати свої педагогічні ідеї, він організував журнал, який назвав “ Ясна Поляна..”

Слайд 22

Наприкінці 1870 року письменник переживає страшну моральну кризу, яку в своїй « Сповіді» називає переворотом. Все більше і більше хворію своїм достатком і навколишньою нуждою. безліч народу, всі гарно одягнені, їдять, п’ють, вимагають. Слуги бігають, виконують. А мені все болісніше і болісніше, важче і важче брати участь і не засуджувати… Життя тут, у Ясній Поляні зовсім отруєне. Куди не вийду – сором і страждання…. Не можу забути, не бачити…

Слайд 23

“Опрощення Толстого” Своїм ідеалом Толстой проголошує « життя простого трудового народу», відходить від літературної діяльності, веде селянське життя. Це отримало майже науковий термін «опрощення Толстого». Він багато говорить про необхідність морального удосконалення. На початку 1900 року відбулася подія, про яку писала преса всього світу. Святійший Синод відлучив Толстого від православної церкви, причисливши його до єретиків, віровідступників.

Слайд 24

Темно - осінньої ночі я таємно залишив Ясну Поляну… 28 жовтня 1910 року я сів у вагон 3-го класу і поїхав туди, де можна було поселитися невпізнаним, невідомим. в одному із тисяч сіл. загубитися серед мільйонів людей. Конкретного плану і мети в мене не було. Я заїхав у Шамордіно до своєї сестри – черниці і хотів залишитися там доживати свій вік. Але приїхала моя донька і пояснила мені, що мене розшукують у Ясній Поляні, всі турбуються за мене і я вимушений був повернутися. У дорозі додому мій стан погіршився, підвищилася температура, далі їхати було неможливо, на найближчій станції – Астапово – ми вийшли. Було темно . Дув пронизливий холодний вітер. Начальник станції Мозолін запропонував нам свою квартиру.

Слайд 25

Це було 31 жовтня…. Це було 31 жовтня. Сім днів і ночей продовжувалася тяжка хвороба – запалення легень, сім днів і ночей боролися за життя Толстого. Приїхала сім’я.. 6 листопада, перед смертю він покликав сина: « Сергію! –Я люблю істину.. Дуже. Люблю істину». Це були останні слова письменника. 10 листопада 1910 року Толстой помер. Його поховали в Ясній Поляні, в лісі, на краю яру, де в дитинстві він з братом шукав «зелену паличку» котра могла б знищити все зло в людях .

Слайд 26

10 (23) ноября 1910 года писателя похоронили в Ясной Поляне, в лесу, на краю оврага.

Слайд 27

Слайд 28

Новаторство прози Толстого. - відображення певних моментів дійсності; - філософське тлумачення життя; - порушення вічних проблем людства; - заглибленість у світ людської душі.

Слайд 29

-А чи можуть ці рядки характеризувати і життя Льва Толстого? Служінню якої ідеї присвятив своє життя великий російський письменник? Все, що мав у житті, він віддав для одної ідеї, І горів, і яснів, і страждав, І трудився для неї. Іван Франко

Слайд 30

Сенкани учнів 1.Лев Толстой; 2.Мислитель і мудрий пророк; 3.Створює, пише, впливає; 4.Зазирнув у людську душу; 5.Геній 1. Лев Толстой; 2.Сильний, життєлюбний; 3.Мислить, розповідає, шукає; 4. Намагався знайти сенс життя; 5.Письменник

Слайд 31

Висновок. Великого російського письменника Льва Толстого людство вважає, як і біблійного Мойсея, мислителем і мудрим пророком, що зумів зазирнути у такі глибини людської душі, які ще не відкривалися нікому . Він завжди намагався знайти сенс особистого і суспільного життя, завжди прагнув до простоти й правди у своїй душі та в навколишній дійсності, тому його життєвий шлях завжди супроводжували духовні суперечності і пошуки тих божественних істин, без яких не може існувати людина, а отже, і все людство.

Слайд 32

Домашнє завдання. Скласти хронологічну таблицю життя і творчості Л.Толстого; написати есе – порівняння « Мойсей – Мікеланджело – Лев Толстой». Індивідуальне завдання: підготувати доповідь на тему « Музика у житті Л.Толстого».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література