X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Микола Миколайович НОСОВ (1908 – 1976 р.н.)

Завантажити презентацію

Микола Миколайович НОСОВ (1908 – 1976 р.н.)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Микола Миколайович НОСОВ (1908 – 1976 р.н.) Богдан Пархоменко 3-А класс ЗОШ №22

Слайд 2

Прошло вже більше ста років з дня народження письменника Миколи Носова – автора знаменитої трилогії про Незнайку, розповідей про фантазерів і Мішкину кашу, і ще безліч не менш чудових дитячих книг. Н.Носов народився 23 листопада 1908 року в селищі Ірпень під Києвом, і з дитинства відрізнявся крайньою різносторонністю своїх захоплень. Він то хотів стати музикантом, то зайнятися технікою. У результаті Носів вивчився на режисера-постановника, перебрався до Москви і знайшов славу дитячого письменника.

Слайд 3

Батько Миколи Носова був актором естради, а мати – майстриня та співачка Маленький Микола

Слайд 4

У літературу прийшов випадково: народився син, і потрібно було розповідати йому все нові і нові казки, забавні розповіді для нього і його приятелів. «Поступово я зрозумів, що вигадувати для дітей – найкраща робота.»

Слайд 5

Н. Носов випробував в житті не одну професію. Але свій вибір зупинив на дитячій літературі. Писати почав в 1938 році. Перша його розповідь була надрукована в дитячому журналі «Мурзілка» і називався «Витівники». Саме з коротких розповідей для дітей почалася творча дорога Н.Носова. Це дивні розповіді – маленькі шедеври – в 2-3 сторіночки, і кожен з них блищить, як яскрава перлина. Потім з'явилися повести: «Щоденник Колі Синіцина», «Весела сімейка», «Вітя Малєєв в школі і удома». Розповіді і повести письменника – книги для дітей і про дітей. Герої Н.Носова – не просто хлопчики, а маленькі громадяни своєї країни. Його хлопчиська принципові, винахідливі, розумні.

Слайд 6

У 1952 р. Н. Н. НОСОВ отримує Госпремію СРСР за повість «Вітя Малєєв в школі і удома». А в 1957 р. по опиту, що проводиться міжнародним журналом «ЮНЕСЬКО», Носов несподівано попав в першу трійку російських письменників, яких переводили за кордоном. Другу премію – імені Крупськой – письменник отримає пізніше (у 1970 р.), і це буде премія за прославненого їм Незнайку.

Слайд 7

Напевно, мало хто знає, що історії про коротунків Квіткового міста вперше почали друкуватися в українському дитячому журналі «Барвінок» в 1953 році Такий вигляд мав Незнайка в перших книгах, які видавалися в пятидесятих роках.

Слайд 8

Носовський цикл про коротишів склали дві повести («Пригоди Незнайки та його друзів» 1954 р., «Незнайка у Сонячному місті» 1958 р.), один роман («Незнайка на Луне», 1964 р.) і коротка казка про Гвинтика, Шпунтіка і пилосос (у ній Незнайка – другорядний герой).

Слайд 9

Н.Носов відзначав, що багато рис свого героя він списав, спостерігаючи за своїм маленьким сином – Петей. Але з-під образу Незнайки лукаво виглядав і сам Микола Носов, що любив носити широкополі капелюхи, завжди охочий до будь-яких пригод і схильний до фантазування.

Слайд 10

А ось як виглядае сучасний Незнайка!

Слайд 11

І ще один, дуже важливий момент. Всі книги Носова наповнені гумором - веселим, доброзичливим зображенням героїв в смішному вигляді. Відкривай будь-яку сторінку - без посмішки, а то і неспинного сміху читати неможливо. Проведіть досвід: запитаєте кого-небудь з дорослих, чи читали вони книги Миколи Носова. У відповідь людина обов'язково посміхнеться і пригадає смішний епізод з "Незнайки" або "Віті Малєєва", "Веселої сімейки" або казки "Бобік в гостях у Барбоса"...

Слайд 12

Читайте книги Н.Н.Носова і вам ніколи не буде нудно в компанії з його героями!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія