X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Техніка спілкування в сестринській справі

Завантажити презентацію

Техніка спілкування в сестринській справі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Техніка спілкування в сестринській справі

Слайд 2

“Сестра повинна мати потрійну кваліфікацію: сердечну – для розуміння хворих, наукову – для розуміння хвороби і технічну – для догляду за хворими”. Флоренс Найтінгейл

Слайд 3

Критерії технічного боку спілкування: В зовнішньому вигляді медсестри все повинно викликати симпатію – вираз обличчя, одяг, зачіска.

Слайд 4

Неприпустиме звертання “хворий” так, ніби пацієнт втратив право на ім'я і прізвище, ніби з початком перебування в лікарні він перетворився на розхідний матеріал.

Слайд 5

Стосунки медсестри і пацієнта повинні бути партнерськими, а не панібратськими. Між медсестрою і хворим встановлюється емоційний контакт, так звана емпатія, але сестра завжди відіграє в стосунках керівну роль.

Слайд 6

Щоб між медичною сестрою і пацієнтом виникли партнерські стосунки, пацієнт повинен відчувати, що медсестра хоче йому допомогти.

Слайд 7

Пацієнт завжди повинен бути впевненим в тому, що його розмови з медичною сестрою мають конфіденційний характер.

Слайд 8

Відмова пацієнта від того чи іншого виду обстеження чи лікування не повинна спровокувати негативне ставлення до нього медичного персоналу.

Слайд 9

Для того, щоб адекватно спілкуватися з пацієнтом в процесі лікування, потрібно визначити тип ставлення пацієнта до своєї хвороби.

Слайд 10

Гіпернозогнозія – суб'єктивна переоцінка пацієнтом важкості своєї хвороби, можливих ускладнень, ймовірності несприятливого результату лікування. Частіше спостерігається при раптових нападах хвороби (приступи стенокардії, гострі шлунково-кишкові болі і т.д.).

Слайд 11

Анозогнозія – активне заперечення хвороби, недооцінка очевидного, приписування наявних симптомів випадку, або іншим, не серйозним захворюванням. Частіше спостерігається при поступовому, повільному розвитку хвороби без різких яскравих проявів, що можуть злякати (наприклад, при хронічному туберкульозі).

Слайд 12

Особливої уваги і піклування потребують пацієнти старечого віку. Зниження пам'яті, уваги, зменшення лабільність психіки в цілому роблять їх особливо вразливими до негативних психологічних впливів.

Слайд 13

Завжди потрібно пам'ятати про те, що сприятливий психологічний клімат значно прискорює процес одужання і має неймовірно велику лікувальну дію.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія