X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Психологія творчості"

Завантажити презентацію

"Психологія творчості"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Психологія творчості Творчі здібності. Креативність. Обдарованість

Слайд 2

Творчість - це розумова й практична діяльність, результатом якої є створення оригінальних, неповторних цінностей, виявлення нових фактів, властивостей, закономірностей, а також методів дослідження і перетворення матеріального світу або духовної культури; якщо ж він новий лише для його автора, то новизна суб'єктивна і не має суспільного значення.

Слайд 3

Один з найпоширеніших варіантів, відповідно з яким творчість у своєму розвитку проходить чотири етапи:   1. виникнення (постановка) і усвідомлення творчої проблеми; 2. пошук шляхів, принципу вирішення проблеми; 3. наукове відкриття, «народження» наукової ідеї, створення ідеальної моделі відкритого вченими явища, розробка задуму; 4. верифікація, тобто практична перевірка гіпотези і реалізація результату творчого акту.

Слайд 4

Серед важливих ознак, що стосуються творчої особистості психологи виділяють 1. незалежне мислення;  2. свіжість та цілісність сприйняття;  3. інтуїція; 1. оригінальність; 2. ініціативність; 3. безпосередність; 4. чесність; 5. працездатність; 6. ентузіазм; 7. висока самооцінка.

Слайд 5

Натхнення - це стан, в якому людина здатна творити продуктивно. Про важливість натхнення не варто говорити. Воно потрібно в будь-якому творчому процесі, оскільки дозволяє продуктивно, ефективно, якісно і з повною віддачею провести час.

Слайд 6

Перерахуємо види діяльності, які допомагають знайти натхнення багатьом творчим людям в сучасному світі:  1) процес постійного пошуку;   2) постійне пізнання і вдосконалення;   3) любов до своєї справи;   4) творчість в інших справах;   5) наявність мети і мотиву;   6) тотальність, тобто повне інтелектуальне і емоційне зосередження на тому, чим людина займається 7) здоровий спосіб життя, фізична розкутість, добра фізична форма. 8) спілкування, оскільки воно є найефективнішим способом розвитку людства.   9) вивчення і дослідження чужої творчості. 10) і найважливіше - сама творчість.

Слайд 7

Творчі здібності особистості - це синтез її властивостей і рис характеру, які характеризують ступінь їх відповідності вимогам певного виду навчально-творчої діяльності і які обумовлюють рівень результативності цієї діяльності.

Слайд 8

Креативність (від латів. Creatib - творення) - загальна здатність до творчості і перетворень, характеризуюча особа в цілому. Проявляється в різних сферах активності, розглядається як відносно незалежний чинник обдарованості.  

Слайд 9

У психології виділено 2 основні напрями вивчення креативності. по результатах (продуктам), їх кількості і значущості. здатність людини відмовлятися від стереотипних способів мислення.

Слайд 10

Основними чинниками креативності визнаються оригінальність, гнучкість, образна адаптивна гнучкість. Здатність до загостреного сприйняття недоліків, дисгармонії, креативність зв'язується з особовими рисами.

Слайд 11

Обдарованість — високий рівень задатків, схильностей. Обдарованість є результатом і свідченням високого рівня інтелектуального розвитку індивіда

Слайд 12

Геніальність (лат. genialis - властивий генієві, плідний) - здатність отримувати результати у певній сфері діяльності, які зумовлюють корінні зрушення, впливають на діяльність інших людей протягом тривалого часу.

Слайд 13

Поняття "геніальність" тісно пов'язане з обдарованістю, креатівністю і раннім розвитком. Геніальність і обдарованість іноді вважають синонімами, розуміючи як геніальність особливо рідкісні й видатні досягнення. Обдарованість, зокрема в контексті здібності до навчання або творчого таланту, визначають менш строго.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія