X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Психологія пам’яті

Завантажити презентацію

Психологія пам’яті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Пам’ять (від грецьк. – mnema) – це здатність до фіксування, зберігання, відтворення і забування різноманітного досвіду та інформації. Богиня Мнемосіна, персоніфікована Пам'ять, сестра Кроноса і Океана – мати всіх муз. Вона володіє Всевіданням: згідно з Гесіодом (Теогонія, 32 38), вона знає «все, що було, все, що є, і все, що буде». Коли поетом опановують музи, він п'є з джерела знання Мнемосіни, це значить, перш за все, що він торкається до пізнання «витоків», «початків».

Слайд 3

Запам’ятовування інформації (фіксація); Збереження або утримання інформації (ретенція); Відтворення інформації (репродукція); Забування інформації.

Слайд 4

Слайд 5

За ступенем активності людини: Мимовільне (пасивне); Довільне (активне). Залежно від зв’язків, за якими відбувається запам’ятовування: Механічне (“зазубрювання”); Смислове (логічне).

Слайд 6

Рухова Емоційна Образна Словесно -логічна

Слайд 7

Видом запам’ятовування. Інтересом до того, що запам’ятовується. Вольовим зусиллям. Установкою на час. Орієнтацією на міцність. Застосуванням спеціальних прийомів мнемотехніки.

Слайд 8

Слайд 9

Виділяють: Короткочасну пам’ять: декілька секунд – 1-2 доби; Довготривалу – місяці – роки; Різновид короткочасної є оперативна пам’ять.

Слайд 10

Із збереженням інформації тісно пов’язане забування. Еббінгауз довів: через 0,5 год. після заучування залишається 60 % сприйнятої інформації; через 1 день – 34 % (1/3) через 3 дні – 25 % (1/4) через 30 днів – 21 % (1/5) через 1 рік – 15 % ( 1/6) Висновок: Слід вчасно повторювати сприйняту інформацію.

Слайд 11

Згадування (без повторного сприймання): пейзаж, прочитана книга і ін. Впізнавання (умова – повторне сприймання якогось об’єкта): маля і мати і ін. Полегшуюча пам’ять (інформація активно не пригадується , але при повторному вивченні запам’ятовується легше).

Слайд 12

мимовільне (ненавмисне); довільне (навмисне).

Слайд 13

Швидкість - кількість повторень, необхідних для запам’ятовування певної інформації; Точність – кількість помилок, зроблених при відтворенні інформації; Міцність – тривалість збереження заученого матеріалу або швидкість його забування; Готовність – наскільки людина може швидко і легко пригадати в потрібний момент те, що їй потрібно.

Слайд 14

Слайд 15

Феномен Еббінгауза: якщо матеріал вивчати частинами, то сумарна затрата часу буде меншою, ніж вивчення усього блоку. Феномен Міллера: матеріал слід ділити не більше, ніж на 7 частин. Пам’ятайте: хвора людина запам’ятовує менше інформації, тому краще їй записати необхідну інформацію.

Слайд 16

Закон Еббінгауза: найшвидше забувається інформація у перші години (до доби). Через 0,5год. після заучування в пам’яті залишається 60% сприйнятої інформації, через 1 день – 34%, через 3 дні – 25%, а через 30 днів – тільки 21%. Фактор мотивації (зацікавленості). Принцип “насилля і природності”. Дитина засвоює мову без зусиль над собою, а школяру важче (будь-який тиск на психіку викликає супротив, навіть підсвідомий). Феномен Фрейда: негативна інформація істероїдними особами психогенно запам’ятовується гірше і забувається швидше. Феномен “абсолютної новизни”: Слід тактовно хворому пояснити нове і основне дати у вигляді записки.

Слайд 17

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Психологія