Психологія Античності
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Етапи розвитку психології в епоху античності: Зародження і становлення психології Період класичної грецької науки Період еллінізму
ПРОТОФІЛОСОФІЯ (ФІЛОСОФІЯ У СТАНОВЛЕННІ) Іонійська філософія: Мілетська школа (Фалес, Анаксимандр, Анаксимен), Геракліт з Ефесу Італійська філософія: Піфагорійський союз, школа елеатів (Ксенофан, Парменід, Зенон)
ІОНІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ Фалес вважав воду початком усіх речей. Фалесу приписують авторство вислову «Пізнай самого себе».
ІОНІЙСЬКА ФІЛОСОФІЯ Анаксимандр вважав, що з жодної речі (як Фалес з вологи), але з власних начал народжується будь-яка річ. Ці начала одиничних речей є безкінечними і породжують численні світи разом з усім, що тільки в них виникає.
ГЕРАКЛІТ У Геракліта логос означає «міру», об’єктивний діалектичний закон, що керує Всесвітом. Матерія та рух, таким чином, є невіддільними одне від одного. Ця неподільність всесвіту переноситься і на людську душу. «Все тече, все змінюється»
ЕЛЕАТИ Філософська школа елеатів, представлена Ксенофаном, Парменідом і Зеноном Логіка її розвитку в цілому вела від матеріалізму до ідеалізму Елеати не займалися питаннями природознавства, а розробляли теоретичне вчення про буття (вперше запропонувавши сам термін «буття»)
Іонійська + ітілійська традиції Емпедокл – давньогрецький філософ, поет, лікар, політичний діяч
СОКРАТ 469 р. до н.е., Афіни - 399 р. до н.е., Афіни) давньогрецький філософ, який не залишив жодного письмового джерела після себе. Особливості філософії: розмовний («діалектичний») характер, визначення понять шляхом індукції, етичний раціоналізм («доброчесність і є знання»).
ПЛАТОН 427 р. до н.е., Афіни – 347 р. до н.е., Афіни, Центральним поняттям концепції Платона є поняття «світу ідей», ідеального, вічного, істинного буття, яке стоїть над матеріальним світом, світом чуттєвих речей або світом небуття.
АРІСТОТЕЛЬ 384 р. до н.е., Стагіра – 322 р. до н.е., Халкіда Арістотель заклав основи сучасного природничо-наукового розуміння світу. Світ є результатом взаємодії двох начал: матерії (пасивної субстанції) та форми (активного начала), яка наділена організуючою функцією відносно матерії. Форма складає сутність речей.
ПЕРІОД ЕЛЛІНІЗМУ Антична психологія у період еллінізму була орієнтована на дослідження більш локальних проблем, які часто мали не стільки загальнотеоретичне, скільки практичне значення. Однією з найбільш важливих проблем у цей час стає проблема розвитку моральності, формування моральної поведінки
Висновок Античні мислителі висунули питання, які століттями скеровували розвиток наук про людину. Саме вони вперше спробували відповісти на запитання, як співвідносяться в людині тілесне й духовне, мислення й спілкування, особистісне й соціокультурне, мотиваційне й інтелектуальне, розумне та ірраціональне - все те, що притаманно людському буттю.
Схожі презентації
Категорії