Порушення поведінки учня, як наслідок неправильного виховання. Типи неправильного виховання
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Порушення поведінки учня, як наслідок неправильного виховання. Типи неправильного виховання Відділ освіти виконавчого комітету Роменської міської ради Роменська ЗОШ І-ІІ ступенів № 8 Д о п о в і д ь на тему: Підготувала: практичний психолог Гарцарік К. В.
Н е п р и й н я т т я П е р в и н н е В т о р и н н е народження дитини з самого початку небажане в перші місяці життя дитини, якщо вона чимось сильно розчарувала своїх батьків
дитину при неприйнятті суворо контролюють, жорстко карають і вона живе в умовах суворого режиму до дитини відносяться з істеричною претензійністю; вона ніби росте в атмосфері безконечних претензій на дитину не звертають увагу, та усуваються від виховання
Наслідки виховання методом неприйняття: частина дітей шукають компенсацію - віддушину, втіху поза сім’єю в інших формується істероїдний характер із схильністю до ширших сцен протесту з руховою бурею частина протестно замикається в собі деякі протестують, але в кінці кінців виявляються зломленими, і тоді в них формується безхарактерність частина дітей пристосовується, але у них складається тривожно-вразливий характер в частини дітей такий метод виховання з часом викликає невроз
Наслідки виховання гіперсоціальним методом: В результаті такого виховання у цих дітей формується гіперсоціальний або тривожно-вразливий характер, який призводить їх до психосоматичних захворювань і навіть до неврозу, якщо вони терплять вічну невдачу або крах домагань.
дитина стає несамостійна, нерішуча, боязлива, ранима, вразлива, не впевнена в собі; пригнічення сангвістичного і холеричного типу темпераменту; подальший шлях тривожність і вразливість або нервовість та невроз.
Егоцентричне виховання В таких сім’ях, з недостатнім рівнем відповідальності, дитина на І місці - “кумир” та “смисл життя”. Найменші примхи задовольняються негайно, обмежень майже не існує так само як слова “не можна” …
Наслідки при егоцентричному вихованні: В холерика загострюється агресивність, цілеспрямованість перетворюється в вимогливість. В сангвініка рухливість перетворюється в суєтливість, швидкість в розгальмованість, емоційність в істеричність; В флегматика повільність перетворюється в пасивність, наполегливість у впертість. Меланхолік стає тривожним і ще більш вразливим.
Схожі презентації
Категорії