X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Звірі восени

Завантажити презентацію

Звірі восени

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок пам’яті «Голодомори в Україні» Їх ніхто вже не запалить. Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями. Прах С.О. м.Дніпро КЗО НВК №59

Слайд 2

26 листопада відбудеться благодійна акція “Свічка пам’яті” до Дня пам’яті жертв голодомору Кожного року у четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. Тема історичної пам’яті із кривавими сторінками надзвичайно болюча для живих свідків тих подій і для усіх, хто дізнався правду про штучний голод.

Слайд 3

Про це складно говорити, про це страшно чути. Але знаючи правду про наше минуле, ми краще пізнаємо себе, глибше розуміємо нинішні проблеми і запам’ятовуємо уроки історії, яка не повинні повторитися знову

Слайд 4

Слайд 5

Голодомор в Україні 1921 - 1923 Масове знищення корінного українського населення з ознаками етнічної чистки через мор голодом, головно у південних областях України, в 1921–1923 роках, спричинене конфіскацією у селян і вивезенням хліба з України

Слайд 6

Слайд 7

Голодомор 1932—1933 років Масовий, навмисно зорганізований  радянською владою голод 1932–1933 років, що призвів до багатомільйонних людських втрат у сільській місцевості на території Української РСР

Слайд 8

Найбільша для України трагедія 20 століття – великий голодомор 1932-1933 років –  Та не було жодного краянина, який би міг залишатися осторонь  найстрашнішої сторінки історії України – голоду. Причина була одна – бо там, за Збручем,  жили українці…

Слайд 9

Голодомор в Україні в 1946—1947 Третій голодомор, який влаштувала народам СРСР російсько-комуністична диктатура 1946–1947, був спричинений не так повоєнним неврожаєм, як спланованою акцією сталінського Політбюро з метою забрати в селян залишки зерна і продати чи подарувати його братнім режимам в соціалістичному таборі.

Слайд 10

Голодомор Голодомор став національ ною катастрофою. Тільки протягом 1932-1933 рр. заги нула п'ята частина сільського населення України. За різ ними оцінками штучний голодомор забрав від семи до десяти мільйонів життів. Люди вимирали цілими села ми. Демографічні, соціально-економічні, історико-куль турні наслідки тодішніх злодіянь Україна відчуває й досі. Жорстока влада не залишала цим людям вибору. «Маємо визнати, — констатує Президент України у звер ненні до українського народу, — це був геноцид. Цілеспрямований, ретельно спланований геноцид проти укра їнського народу». Ми повинні пам'ятати, яку ціну — жахливу ціну — за платив український народ за право жити.»

Слайд 11

Слайд 12

Голодомор «Немає страшнішої смерті, ніж повільна смерть від голоду». А так вмирала майже вся Україна. Моторошний парадокс: вмирали на всеплодючих чорноземах, на безмежних полях і ланах, всіяних житом і пшеницею, на дбайливо доглянутих городах з рясним врожаєм. Чому вмирали? Бо в людей забра ли все. Все, до останнього колоска, до останньої зер нини. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовле ний голодомор 1932—1933 років.

Слайд 13

Слайд 14

Голодомор Все забрала влада в селян, всі фонди: продовольчий, фуражний, насіннєвий. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне вини щення селян, українців. Масове голодування поча лося ще у грудні 1931 року, тривало до вересня 1933 року. 22 місяця народ страждав, мучився, вми рав. Число жертв — 8 млн. чоловік. Це 1/5 всього населення України.

Слайд 15

Слайд 16

Голодомор 1933 рік. Найчорніший час в історії України. В світі не зафіксовано голоду, подібного тому, що випав тоді на долю однієї з найродючіших і найблагородніших країн. Тривалий час 1933 рік називали одним з найсприятливіших в ра дянській історії. А навесні цього ж року в Україні помирало 25 тисяч людей щодня, 1000 — щогодини, 17 — що хвилини. Всього жертвами голоду за неповними даними стало від 7 до 10 млн. чоловік, з них 3 мільйони — Діти. Як сталося, що без стихій, без засухи, без іно земного нашестя все те могло сподіятися на нашій хліборобній Україні, яка ще недавно була житни цею Європи?

Слайд 17

Слайд 18

Голодомор Хліб за всіх часів і в усіх народів найбільшою святістю вважався. Про нього писали поети і мислителі, він прославився в піснях і в думах. Коли його не ставало, - приходило лихо. Недаремно людина, творячи щоденну молитву просить Бога: « Хліб наш насущний дай нам сьогодні».

Слайд 19

Слайд 20

       Гулюк Лідія Кирилівна:       «Коли наступила весна, розсипалися люди по полю. Скубли все, що починало зеленіти. Рвали кропиву, лободу, бур'яни, варили кашу з грициків, калачиків, їли цвіт акації, різні гриби, навіть отруйні, і помирали від отруєння.»              

Слайд 21

Марія Буковня 1933 рік був урожайним, але все до грама зерно вивозили за межі України, яка в цей час почала голодувати. Заби рали навіть одяг, якусь худобу, не дивилися на те, що в сім'ях було багато дітей. Протягом доби у Новоолександрівці вмирало до 7 чоловік. Кож ного дня до всіх будинків під'їз дили возом і запитували, чи не ма померлих. Якщо такі вияв лялися, їх кидали на воза і пря місінько на громадське кладо вище Ховали, як доведеться, бо не було в чому та й не до того було в ту пору геть замордова ним голодом людям.  

Слайд 22

Хай світло від свічки у небо летить Хоча б одну душу зігріє в цю мить Щоб душа ця загублена спокій знайшла І у вічність до Бога вона відійшла.

Слайд 23

Слайд 24

Кожна людина, як і все свідоме людство, живе у трьох вимірах: учора, сьогодні і завтра. Вчора - це наша історія. Ми не знали її. А вона бездонна, невичерпна криниця духу, мудрості, перемог і стравждань. Сьогодні з нашої історичної криниці належить вичерпати багато солоної від горя й сліз води. Багато трагедій пережив український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. На цей урок ми прийшли зі свічкою, хлібом, рушником. Нехай наш кабінет стане сьогодні місцем Скорботи і Нам яті.

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Як можна забути, що без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка незадовго перед цим була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей? Ні не забудемо! Пам’ятаймо, що зимою 1932-1933 р. помирало в Україні 17 чоловік на хв.., 25 тис. щодня. За 10 місяців Україна втратила майже чверть свого населення. Страшна арифметика, та не вся , бо до неї треба додати розкуркулених і висланих у Сибір, розстріляних і замордованих у 1937-1939 Р.Р.

Слайд 30

Згадаймо, адже це наш громадянський обов’язок. Обов’язок живих небезпам’ятних і не байдужих до своєї історії людей пам’ятати ті вимерлі села і хутори, ті спільні ями, куди скидали десятками вбитих голодом і напівживих ще тіл — наших земляків.

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Слайд 34

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Природознавство