X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лісові дива для дітей. Переносне значення слів. Л. Костенко “ Білочка восени “

Завантажити презентацію

Лісові дива для дітей. Переносне значення слів. Л. Костенко “ Білочка восени “

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Лісові дива для дітей. Переносне значення слів. Л. Костенко “ Білочка восени “

Слайд 2

Завдання ознайомитися з творчістю Ліни Костенко; навчити виразно читати віршовані твори; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання; виховувати любов до природи.

Слайд 3

Слайд 4

1. Робота над скоромовкою Їжак та їжаченя Їздять по гриби щодня. Їжачиха помагає – Сироїжки їм збирає.

Слайд 5

2. Робота над чистомовкою Са-са-са – летить оса, Зу-зу-зу – веду козу, За-за-за – іде коза, Су-су-су – відро несу, Шу-шу-шу – листя ворушу.

Слайд 6

3. Гра «Доповни словосполучення» Великий камінь, а маленький … . Великий прапор, а маленький … . Великий корінь, а маленький … . Великий ремінь, а маленький … .

Слайд 7

Українська письменниця, поетеса. Народилася 19 березня 1930 р. у м. Ржищеві на Київщині в родині вчителів. У 14 років опублікувала свої перші вірші. Навчалася у Київському педагогічному інституті ім. М. Горького, Московському літературному інституті. Нагороджена за свої твори Шевченківської премією України. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Автор кілька десятків творів, найвідоміший - історичний роман у віршах «Маруся Чурай».

Слайд 8

Знати біографію Ліни Костенко; зміст та персонажів прочитаних творів.

Слайд 9

Вміти виразно читати віршовані твори; аналізувати прочитане; давати відповіді на запитання; знаходити та пояснювати слова вжиті в переносному значенні.

Слайд 10

Гра «Упізнай персонажа твору» Багряна шубка І розкішний хвостик. Ліс їй дари приносить: Осипають сосни шишки. Час уже збирать горішки. Клопотлива і метка, А в дупло несе грибка.

Слайд 11

Опрацювання вірша Ліни Костенко “ Білочка восени “.

Слайд 12

Виразне читання вірша вчителем. - Чи сподобався вам вірш? - Якою ви уявляєте білочку?

Слайд 13

Словникова робота Пороші В’язочка Бурундук Посиплеться Яке слово “зайве” у першому стовпчику? У другому? Міркує Випадуть Гіллячках Нашпилює

Слайд 14

Аналіз змісту вірша - Які гриби сушить білочка? На чому вона їх сушить? Про що міркує? Чому не спиться білочці? Як ви розумієте виділений вислів?

Слайд 15

Чи знаєш ти? Широко поширена думка, що білка харчується горіхами. Далеко не тільки горіхами і, тим більше, не лише лісовими горіхами. До її меню входить: всіляке насіння, зерна, бруньки, гілки, ягоди, гриби, вміст шишок хвойних дерев. Задень білка може обробити до 15 ялинових шишок і понад 100 соснових. На обробку соснової шишки звір витрачає близько 3 хвилин. У денний раціон білки входить 100-150 шишок.

Слайд 16

Підсумок уроку Що нового дізналися на сьогоднішньому уроці? Чого можна навчитися у білочки?

Слайд 17

Читати виразно вірш. Домашнє завдання

Слайд 18

Дякую за урок !

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання