X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
грунт 6

Завантажити презентацію

грунт 6

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Грунт – це земельні ресурси, складова частина її продуктивних сил, основне джерело національного багатства.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

РОДЮЧІСТЬ

Слайд 6

РОДЮЧІСТЬ необхідно зберегти

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Висновок: грунт виникає і развивається під впливом живих організмів, здебільшого рослин. Він грає важливу роль у житті нашої планети. Грунт перехідна ланка від неживої природи до живої.

Слайд 13

Значення ґрунту Ґрунти виконують активну фільтруючу роль у очищенні природних і стічних вод. Грунтово-рослинний покрив планети є регулятором водного балансу суходолу, оскільки він поглинає, утримує й перерозподіляє велику кількість атмосферної вологи. Це — універсальний біологічний фільтр і нейтралізатор багатьох видів антропічних забруднень.

Слайд 14

Ґрунти Черкаської області У ґрунтовому покриві на правобережжі переважають чорноземи, на піднесених місцях — сірі і світло-сірі ґрунти. На лівобережжі поширені дерново-глеєві, могутні лучні і дерново-підзолисті ґрунти.

Слайд 15

Земля (ґрунт) у народній медицині З лікувальною метою землю прикладали до опіків, набряків, місця укусу бджіл. Земля наділялася здатністю «витягання грому» — людину, вражену блискавкою, закопували в землю. Глину використовували і використовують як зовнішній, а інколи і внутрішній, лікувальний засіб.

Слайд 16

Основні причини зниження агрономічних властивостей грунту Це, насамперед, багаторазовий обробіток його різними знаряддями за допомогою потужних і важких колісних тракторів і комбайнів; водна та вітрова ерозії (цей процес різко зростає внаслідок низької культури землеробства, застарілих методів обробітку грунту тощо); споживацьке ставлення до землі, намагання якнайбільше від неї взяти і якнайменше їй повернути, що призводить до виснаження гумусу; перехід на індустріальні та інтенсивні технології, тобто застосування високих доз мінеральних добрив і хімічних засобів захисту рослин, яке супроводжується забрудненням грунту баластними речовинами (хлоридами, сульфатами), накопиченням отрутохімікатів у грунтах і підгрунтовних водах. Грунти забруднюються відпрацьованими газами тракторів, комбайнів, автомобілів, мастилами та пальним, які витікають з них під час роботи на полях, а також техногенними викидами промислових підприємств -сульфатами, оксидами азоту, важкими металами, радіонуклідами. Безповоротної шкоди завдає грунтам відведення сільсько господарських земель, особливо ріллі, під будівництво фабрик, заводів, електростанцій, відкритих гірничих розробок, доріг та міст, військових полігонів тощо.

Слайд 17

Заходи, спрямовані на збереження грунтів. Найважливішим заходом збереження грунтів є правильне формування культурного агроландшафту. У кожній екосистемі має бути своє, науково обгрунтоване співвідношення між полем, лісом, луками, болотами, водоймами. Це дасть найвищий господарський ефект і збереже довкілля. Не менш важливою справою є організація і дотримання польових, кормових та інших сівозмін. Зберегти грунт допоможуть і перехід на прогресивні форми обробітку землі, ефективні та легкі машини й механізми, скорочення повторного обробітку грунту, перехід на безплужний обробіток. Впровадження поряд з ультрахімізованим методом господарювання органічного (біологічного) землеробства без застосування отрутохімікатів і неякісних мінеральних добрив.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Природознавство