X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
способи розділеня сумішей

Завантажити презентацію

способи розділеня сумішей

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Як вітер впливає на природу землі? Природознавство, 3 клас Підготувала вчитель початкових класів Степнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Волноваської РДА Омельяненко Валентина Іванівна

Слайд 2

Мета:

Слайд 3

Прочитайте казку про те, як Вітерець приніс радість хлопчикові.

Слайд 4

Як людина використовувала силу вітру в давнину, і як вона робить це тепер? У давні часи, коли не було складних машин, механізмів, люди навчилися використовувати у своїх цілях повітря — вітер. Прагнучи полегшити фізичну працю, люди будували вітряки, під вітрилами ходили за тридев’ять земель кораблі.

Слайд 5

Перші найпростіші вітродвигуни застосовували в сиву давнину в Єгипті й Китаї. Так, у Єгипті збереглися залишки кам’яних вітряних млинів, побудованих ще у II ст. до н. е. У VII ст. н. е. перси будували досконалі вітряні млини з великими крилами. У VIII-IX ст. н. е. вітряні млини з’явилися в Західній Європі — в Данії, Голландії, Англії. Вітряні двигуни використовували для розмелювання зерна, піднімання води та приведення в рух верстатів. Греція Млин Хансет, Великобританія

Слайд 6

У сільських господарствах українців вітряки перемелювали приблизно половину врожаю. Вітряки створювали особливий колорит наших сіл, польових доріг. Біля них подорожні відпочивали, по них відмірювали дорогу. Це були наче сторожові вежі. Рухаючи крильми, вони ніби злітали в небо, а в нерухомому стані були втіленням величного спокою.

Слайд 7

Нині вітер «працює» на вітрових електростанціях. Основна перевага вітрової енергії полягає в тому, що вона є буквально скрізь.

Слайд 8

Переміщуючи хмари, змінює погоду; переносить гірські породи (пил, пісок), створює форми рельєфу (піщані кучугури, котловани)-, впливає на життя живих організмів (поширює насіння рослин тощо). Яку корисну роботу виконує вітер у природі?

Слайд 9

Яке негативне значення вітру для людини? Руйнуючи житла і споруди, вітер завдає значних збитків.

Слайд 10

Сильні вітри, шквали та смерчі — стихійне лихо, яке може статися в будь-яку пору року, але найчастіше — у серпні і вересні. Синоптики відносять їх до надзвичайних подій із помірною швидкістю поширення, тому найчастіше вдається оголосити штормове попередження.

Слайд 11

Отже, вітер може виконувати корисну для людини роботу і завдавати їй шкоди

Слайд 12

Поетична хвилинка Розгулявся нині вітер. Розгулявся нині вітер, Не дає спокою вітам. Скрізь, де тільки він буває, Спокою уже немає. Позганяв чорнющі хмари У великії отари І примусив сльози лити, Щоб дощами землю вкрити. Перехожі полякались, У домівки поховались, А вітрисько знай радіє, Що і він лякати вміє. Галина Мороз

Слайд 13

В жовтні вітер зі сходу — холодна зима. Висока й крута веселка — на вітер, низька й положиста — на дощ. Червоний місяць — на вітер, блідий -на дощ На Покрову вітер — весна буде вітряна. На Покрову віє вітер з півдня — буде тепла зима. Юхим вітер приніс — на сире літо. (Юхим 10 лютого) Вітер на Стрітення — до врожаю плодових Якщо на Явдохи (14 березня) вітер із теплого краю, то буде гарне літо і навпаки. Квіти пахнуть здалеку – на вітер. Кури хвостами махають – на вітер. Прикмети про вітер

Слайд 14

Цікаво знати!  Вітер — винуватець незвичайних дощів. У 1608 р. у Франції над містечком Прованс несподівано випав «кривавий дощ», що дуже налякав населення. Багатьом людям цей дощ забруднив одяг. Майже ніхто не мав сумніву в тому, що з неба ллється справжня кров, що такий страшний дощ передвіщає смерть. Багато хто готувався її прийняти. Та незабаром дощ припинився, «криваві» краплі поступово випарились, і ні з ким нічого не трапилося.

Слайд 15

В 1117 р. під час війни в Ломбардії (Італія) теж випав «кривавий дощ». У березні 1181 р. «кривавий дощ» ішов у Франції та Німеччині. Такі явища в XIX столітті траплялися в Західній Європі 25 разів. Випадали «криваві дощі» й у Вірменії. У XX столітті вони спостерігалися на території Франції, Італії, Греції, Туреччини, Угорщини та багатьох інших держав.

Слайд 16

Траплялися й інші «кольорові» дощі. 31 березня 1847 р. в Шембері (Франція) пройшов «білий» дощ. Аналогічний «молочний» дощ випав у червні 1956 р. на околиці Києва. Виявляється, причиною таких дощів є вітер. Набираючи ураганної сили в далеких пустелях, він нерідко піднімає вгору і несе із собою на великі відстані багато червоного сурикового пилу, який і надає краплям вигляду крові. Що ж до «молочного» дощу, то він зазвичай має у своєму складі частинки крейди та білої глини.  У Києві пройшов дивний білий дощ 30 вересня 2011р.

Слайд 17

Вітрові властиві й інші «жарти». Якось у Данії протягом 20 хвилин з неба падали живі раки. У різний час і в багатьох місцях зафіксовані випадки «дощів» з павуків, жуків, жаб та інших комах і тварин. Населення Іспанії, Португалії, Норвегії, Данії, Шотландії та інших приморських країн не раз діставало дарову «небесну» їжу у вигляді «дощу» з оселедців. Буває, що вітер переносить і інші предмети. Так, у Марокко він зруйнував великі склади з пшеницею і, підхопивши її, висипав на узбережжя Іспанії. Іншим разом смерч, що утворився в морі, проходячи біля Неаполя, захопив і поніс із собою кошики з апельсинами. Через кілька хвилин на досить значній відстані від місця події випав «дощ» з апельсинів.

Слайд 18

Витівкам вітру зобов’язаний також «кривавий» сніг. Бувають випадки, коли за одну ніч іскристо-білий сніговий покрив набуває криваво-червоного кольору. Існує найпростіша одноклітинна водорість — першопузирник, яку неможливо побачити неозброєним оком. Ця водорість не боїться холоду і дуже швидко проростає навіть на снігу. Занесені на сніг спори протягом однієї ночі можуть розмножитись у незліченній кількості й надати снігові червоного кольору, оскільки водорості мають червоний колір. Іноді в горах Європи та на острові Шпіцберген випадає зелений сніг. І тут винний вітер, що приносить на сніг водорості зеленого кольору.

Слайд 19

Дослідницька лабораторія Що допомагає при польоті не лише повітряним зміям і кулькам,а й комахам , птахам і навіть літакам?

Слайд 20

Поміркуй і розкажи! Чому вітер потрібен рослинам?

Слайд 21

Сторінками Книги важливих знань про природу Вітер приносить зміни погоди Вітер упливає на життя людей, рослин, тварин

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Правознавство