Підліткова праця
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Праця підлітків: початок кар’єри чи розчарування Підлітки, як правило, працюють промоутерами, мерчендайзерами, листоношами, прибиральниками, кур’єрами, операторами комп'ютерного набору, різноробочими, продавцями, барменами та офіціантами тощо. Але неповнолітні не завжди погоджуються на запропоновані посади. Зокрема, у молоді значні вимоги до рівня заробітної плати. А на високооплачувані посади роботодавець наймає кваліфікованих і досвідчених працівників.
Що говорить законодавство Згідно з Кодексом законів про працю, підлітки мають можливість працювати із 16 років. Але як виняток, дозволяють брати на роботу дітей з 14 років, якщо вони мають дозвіл від батьків.Але у цьому разі робота не має завдавати шкоди здоров'ю дитини, а також порушувати навчального процесу. Підлітки не мають працювати у нічні та понаднормові години, їх не можна залучати до робіт у вихідні. Щорічні відпустки працівникам віком до вісімнадцяти років повинні надавати у зручний для них час.
Що говорить законодавство Для працівників, які навчаються без відриву від виробництва у навчальних закладах, встановлюється скорочений робочий тиждень або скорочена тривалість щоденної роботи зі збереженням заробітної плати у встановленому порядку. Працівникам, які здобувають загальну середню освіту в середніх загальноосвітніх вечірніх класах при загальноосвітніх школах, надається додаткова оплачувана відпустка на період складання іспитів.
Що говорить законодавство Є обмеження щодо робочого графіку підлітків. До 16 років можна працювати лише 24 години на тиждень, до 18 років – не більше 36. Також є обмеження щодо інших умов робочого графіка, а саме не можна використовувати їхню працю у нічний час, за важких, небезпечних та шкідливих умов. Робота не має завдавати шкоди здоров'ю дитини, а також порушувати навчального процесу.
При перевірках встано- влювали порушення чи не за усіма цими фактами. Зокрема, на цегельному заводі, підземних роботах, у барах, ресторанах, де підлітки працювали після десятої вечора. Підприємствам вигідно використовувати неповнолітніх, адже діти залюбки погоджуються працювати за мінімальну зарплату, зокрема, на посадах різноробочих, продавців, барменів, офіціантів, прибиральників, оформлювачів вітрин, підсобних робітників. У будь-якому разі дізнайтеся про свої права та обов'язки!
У довіднику для учнів розкривається питання трудових прав неповнолітніх. У ньому можна знайти відповідь на запитання: як правильно шукати роботу, як влаштуватися на роботу , де і як можуть працювати неповнолітні. Звертається увага на негативний вплив незаконних форм праці на здоров’я дітей та підлітків. Розглядається питання професійного самовизначення підлітків, описується механізм первинної професійної підготовки, дається характеристика системи професійно-технічної та вищої освіти в Україні.
Якщо юнаки та дівчата хочуть в майбутньому досягти успіху у професійній діяльності, вони мають знати, що для цього буде потрібно і на що треба звернути особливу увагу. Аби розраховувати на при-стойну роботу із високою зарплатою, необхідно здобути якісну освіту, володіти комп'ютером, знати іноземну мову (краще - англійську і ще додаткову), бути ерудованим, начитаним, комунікабельним, мати охайний зовнішній вигляд. Майбутня кар'єра починається сьогодні
Схожі презентації
Категорії