Портфоліо Данько Людмили Михайлівни
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Каланчацька загальноосвітня школа №2 I-III ступенів Портфоліо Данько Людмили Михайлівни Класного керівника 9-Б класу
«Треба бачити себе в дітях, щоб допомогти їм стати дорослими, треба сприймати їх як повторення свого дитинства, щоб вдосконалюватись самому, треба, нарешті, жити життям дітей, щоб бути гуманним педагогом.» Ш. О. Амонашвілі.
Мета портфоліо: Побачити картину досягнень учнів класу в цілому, забезпечити відстеження індивідуального розвитку кожної дитини.
Завдання: Розвиток самопізнання та самовиховання учнів. Залучення учнів до визначальних духовних цінностей свого народу, виховання громадянськості. Розвиток потреби у здоровому способі життя. Формування дружніх відносин у класному і загальношкільному колективах. Формування духовно моральних цінностей. Трудове виховання.
СПОСОБИ ДОСЯГНЕННЯ ЗАВДАНЬ: 1. Участь дітей в управління класом (самоврядування): - Спільне прийняття правил життя класу, прав і обов'язків кожного учня; - Спільне прийняття відповідальних рішень; Планування дітьми колективної поза навчальної діяльності; 2. Створення умов для участі дітей в управлінні власної навчальної діяльності: - Можливість усвідомленого і відповідального вибору дитиною того чи іншого рівня навчання з предмету в залежності від його пізнавальних цілей; 3. Створення можливостей для прояву творчості дітей у класі: - У процесі навчання (на уроках); - Після уроків; - Можливості прояву з боку дітей та здійснення ними будь-якої творчої ініціативи.
4. Включення культури гідності і навичок гідної поведінки у зміст шкільної освіти: - Включення знань про типові проблеми особистісного росту дітей і підходах до вирішення цих проблем; - Проведення класних годин, на яких діти мають можливість під керівництвом класного керівника обговорювати найбільш типові для їх віку психологічні проблеми та способи їх вирішення; 5. Створення умов, в яких учні можуть набувати новий соціальний досвід, виходячи за рамки прийнятих соціальних ролей: - Проведення ігор, що моделюють різні проблемні ситуації, що вимагають від дітей прояву ініціативи і відповідальності.
Основні напрямки виховання: Національно – патріотичне; Морально – духовне; Трудове; Фізичне, охорона здоров’я; Активна діяльність учнів; Родинне.
Якості, які потрібно виховувати в учнів: Фізичне та психічне здоров'я, Широта кругозору та культура мислення, Патріотизм, Висока моральність, Здатність жити в умовах соціально - економічного розвитку суспільства і використовувати свої знання і можливості для саморозвитку.
Процес виховання можна розглядати як процес формування відносин учня до дійсності : Особистість учня Формуваннявласного світогляду Відношення до навчання Відношення до праці Відношення до навколишнього середовища Відношення до людей Відношення до прикрасного
Виховне середовище - це дійсність, яка оточує учня, з якої він черпає знання про відносини . Вулиця, друзі. Спортивні секції, гуртки. Система взаємо- відносин. ЗМІ, телебачення, інтернет. Оточуюче середовище. Родина УЧЕНЬ
Правила класного керівника: 1.Бути особистістю, до якої діти тягнутимуться. 2. Вчитель повинен викликати любов і повагу дітей до себе. А це можливо, коли він сам любить, поважає та піклується про кожну дитину, й у стосунках з нею чесний і відвертий. 3. У вчителя не має бути „любимчиків”, тоді дитина прислухатиметься до порад такого вчителя, виконуватиме його прохання, ділитиметься з ним найсокровеннішим. 4. Вчитель повинен правильно використовувати свій час, щоб поповнювати запас енергії завдяки природі, мистецтву. 5. Вчителю слід завжди бути доброзичливим. 6. Учитель має бути веселим, жартами підтримувати і заохочувати позитивне. Це наближає його до дітей і зберігає його серце та нерви у порядку.
7. Завдання вчителя, як особистості: „знайти себе в собі”, підкорити себе собі, оволодіти собою і допомогти дітям зробити те добро своїми власними вчинками, і вона відповість тим самим. 8. Учителю варто читати більше наукової літератури. З такою людиною дітям завжди цікаво. 9. Учитель повинен володіти мистецтвом індивідуальних бесід з дитиною, вміти вислухати її, підтримати в ній вогник самоповаги. 10. Класний керівник має створити доброзичливий учнівський колектив, в якому кожна дитина пам’ятає, що поруч з нею людина, з інтересами якої треба рахуватися. 11.Вчителю слід дорожити довір’ям дитини, любити її, захищати, поважати її почуття. Тоді між учителем і дітьми складатимуться доброзичливі, щирі стосунки. Педагог повинен берегти найвище благо: людську гордість, недоторканість особистості, гідність дитини.
Правила учня класу: Доброзичливо, з повагою стався до людей. Визнавай недоторканність чужої власності. Цінуй своє і чуже життя, дбай про своє здоров'я. Оберігай сім'ю, дбай про родичів. Будь працьовитим, займайся будь-якою корисною діяльністю. Стався шанобливо до держави, в якій живеш, Дій в рамках законів і правил. Дбайливо стався до природі, оберігай тварин, рослини, водойми, навколишнє середовище. Дбайливо стався до будь-якого майна - власного і чужого. Вчися пізнавати закони природи, прагни до самовдосконалення.
Традиційні справи класу : АКЦІЇ «Галерея кімнатних рослин» «Букет замість ялинки» «Допоможемо зимуючим птахам» «Історія міст і сіл України» «Наш вклад в добробут нашого селища». ОПЕРАЦІЇ КОНКУРСИ, ВИСТАВКИ «Моральний вчинок» «Милосердя» «Ветеран» «Щедрий дар осені» «Осінь» «Діти за чисту енергію» «Птах року» «Моє захоплення» «Турбота» та ін.
Проектна діяльність учнів класу Основний обов'язок учнів - це навчання. Тому протягом трьох років у класі проводиться проект «Кращий учень класу». У результаті моніторингу навчальної діяльності учнів підводяться підсумки проекту і визначається переможець. Заохочуються не тільки ті учні, які отримували хороші оцінки, але й ті, хто значимо зміг поліпшили свої результати. Це дозволило підвищити зацікавленість дітей до навчання,вимогливо ставитися до тих, хто недобросовісно ставиться до навчання або порушує правила поведінки. Обговорення, моральне заохочення-похвала, вручення призу кращому учневі, вселяє впевненість у своїх силах, призводить до усвідомлення того, що навчання - це праця і основний обов'язок учня.
Моніторинг результативності навчальних досягнень учнів 9-Б класу з предметів ДПА 2010-11 н.р.
Моніторинг результативності навчальної діяльності учнів за період з 2007-08 н.р.по 2009-10 н.р.
СТАРОСТА КЛАСУ - КАСАЦЬКА ІРИНА Відповідає та контролює чергування, здійснює контроль за відвідуванням, уроків учнями класу. Організовує нагляд за додержанням Статуту школи та класу, слідкує за розв’язанням конфліктних ситуацій, захищає права та інтереси учнів. Контролює збереження шкільного майна та підручників.
НАВЧАЛЬНИЙ СЕКТОР - БУРЯ ОЛЕКСАНДРА Учні здійснюють контроль за успішністю, збирають й систематизують інформацію про стан успішності кожного учня;приймають участь в турнірах знавців з різних предметів, беруть участь у проведенні позаурочних заходів; допомагають в проведенні предметних тижнів.
ТРУДОВИЙ СЕКТОР- КОВАЛЬЧУК ДЕНИС Організовують акції і заходи на захист довкілля та збереженнб шкільного майна, слідкують за озелененням класу та пришкільної ділянки, участь класу у суспільно- корисній праці.
СЕКТОР КУЛЬТУРНО –МАСОВОЇ РОБОТИ- МОРОЗ ЄВГЕНІЯ Організовують екскурсії, свята, дискотеки, змістовне дозвілля учнів, вечори – зустрічі з відомими людьми. Забезпечують простір для ініціативи, творчості, самодіяльності учнів. Проводять соціологічні дослідження.
КЛАСНИЙ ПРЕС-ЦЕНТР- МОРОЗ ОЛЕКСАНДР Учні активно працюють над розвитком вмінь збирати інформацію, обговорюють теми рубрик класної стіннівки. Все це сприяє підвищенню інтересу до життя класу і школи, розвиває творчість учнів.
СПОРТИВНО-МАСОВИЙ СЕКТОР- ВЛАДИКА ВЛАД Учні організовують турпоходи, спортивні змагання, екскурсії і походи. Займаються пропагандою здорового способу життя.
ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ Велика увага в школі приділяється екологічному вихованню. Клас приймає участь у районних конкурсах «Чисте подвір’я школи», «Замість ялинки-зимовий букет», конкурсі-огляді екологічних бригад, шкільних конкурсах квіткових композицій, природоохоронного плакату, участь в акціях: «Птах року», «Посади своє дерево».
Організація роботи з батьками Форми роботи Індивідуальні зустрічі Консультації Батьківські рейди Семінари -тренінги Батьківський всеобуч Загальні свята Батьківські збори Диспути День відкритих дверей Круглі столи
Форми работи з важковиховуваними учнями Мета: Корекція особистості з девіантними формами поведінки Виховне середовище: психологічний комфорт, культура, комунікація Діагностика особистості Вихід на самовиховання Сімейне виховання Вплив оточуючих Індивідуальне шевство Традиції класу Робота в гуртках Позакласна робота Рада класу Контроль за поведінкою учня Результат: Розвиток особистості, покращення поведінки та відношення до навчання
Якими я хочу бачити своїх учнів: Людиною, в житті якої переважають мотиви самовдосконалення; Людиною, що зберігає інтерес до пізнання світу протягом усього життя; Людиною вільною, яка усвідомлює свої права і визнає права інших людей з їхніми переконаннями та віросповіданнями; Людиною, що знає свій родовід, малу і велику батьківщину, поважає і шанує звичаї і традиції предків; Людиною, в основі вчинків якої переважають гуманістичні ідеї та цінності.
Схожі презентації
Категорії