X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перша українська гімназія ім. М. Аркаса 1.

Завантажити презентацію

Перша українська гімназія ім. М. Аркаса 1.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

27.08.13р. Перша українська гімназія ім. М. Аркаса *

Слайд 2

*

Слайд 3

Слайд 4

Фундаментальна природничо-математична освіта є одним із основних чинників розвитку особистості.

Слайд 5

Фізична освіта має як світоглядний, так і прикладний характер – це і питання високих технологій, економічного зростання, конкурентоспроможності України і питання національної безпеки.

Слайд 6

Виходячи з умов запровадження нових навчальних програм та нового Державного стандарту, Миколаївський науково-методичний центр здійснює поступовий перехід від «підвищення кваліфікації» до «розвитку професійної компетентності» вчителів фізики.

Слайд 7

Метою діяльності методичного об’єднання вчителів фізики, астрономії міста Миколаєва є створення умов для акмеологічного зростання вчителів, підготовка вчителів до конструювання творчого пошуку якісних змін в освіті, створення освітніх інновацій.

Слайд 8

Завдання методичного об’єднання: Здійснення науково-методичного супроводу викладання фізики за новим змістом. Залучення освітніх, інформаційних, методичних, інноваційних, кадрових ресурсів. Формування, стимулювання та задоволення потреб у підвищенні кваліфікації вчителів фізики, астрономії.

Слайд 9

Завдання методичного об’єднання: 4.Сприяти підвищенню якості навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста шляхом реалізації компетентнісного підходу, впровадження інновацій. 5.Моделювання готовності вчителів фізики щодо розвитку природних задатків і технічного мислення учнів.

Слайд 10

Завдання методичного об’єднання: 6. Розробка методичних рекомендацій щодо підвищення ефективності навчально-виховного процесу.

Слайд 11

Реалізація вищезазначених завдань залежить насамперед від рівня професійної компетентності педагогів.

Слайд 12

Аналіз кадрового складу вчителів фізики, астрономії свідчить про те, що в цілому, якісний склад педагогічних кадрів дозволяє удосконалювати систему фізичної освіти в навчальних закладах міста, якісно організовувати освітній процес.

Слайд 13

Для вчителів фізики проведено дистанційну конференцію «Шляхи посилення практичної спрямованості шкільного курсу фізики». Підсумок – відповідна збірка.

Слайд 14

Проведено: семінар-практикум «Розвиток ключових компетенцій учнів у викладанні фізики на основі інноваційних технологій навчання» на базі Миколаївської ЗОШ № 57.

Слайд 15

Проведено: Майстер-клас вчителя фізики Миколаївської ЗОШ №35 Носенко Л.В. «Формування в учнів ціннісного ставлення до здоров’я при викладанні фізики».

Слайд 16

Проведено: Тренінг для молодих учителів фізики на базі Миколаївської науково-педагогічної бібліотеки «Використання можливостей науково-педагогічної бібліотеки під час організації самоосвітньої діяльності вчителя».

Слайд 17

Для вчителів астрономії проведено екскурсію до Миколаївського науково – дослідного інституту «Миколаївська обсерваторія».

Слайд 18

Освітній портал МНМЦ, а саме розділи методичних об’єднань фізико-математичного циклу – центр інформаційної культури, який передбачає перехід на більш високий рівень освітніх процесів у школі, підвищення якості навчання та виховання.

Слайд 19

Робота з обдарованою молоддю: В місті працює творча група вчителів фізики «Інтелектуальний Олімп»(керівник: Мартинова Т.І., вчитель – методист ММЛ ім. проф. Александрова) по підготовці учнів до III, IV етапів Всеукраїнської олімпіад.

Слайд 20

З кожним роком набирає обертів Всеукраїнський фізичний конкурс «Левеня» ( 2052 переможці із 2228 учасників), який проводиться з метою популяризації природничих знань, розвитку інтересу школярів до вивчення фізики.

Слайд 21

Особлива увага приділяється виявленню, узагальненню, поширенню перспективного педагогічного досвіду.

Слайд 22

Узагальнено ППД: вчителя фізики Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №57 Осадчука Михайла Петровича «Використання тестових технологій при вивченні природничих наук», вчителя фізики Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №29 Братошевської Світлани Вікторівни «Основні принципи та методика організації науково-дослідницької роботи учнів з фізики».

Слайд 23

На допомогу вчителям фізики, астрономії випущено друковану продукцію: методичний порадник «Діалог взаєморозуміння: стосунки вчителя з учнем», збірники задач «Задачі практичного змісту з фізики»,

Слайд 24

збірку «Розвиток ключових компетентностей учнів у викладанні фізики на основі інноваційних технологій навчання», диск «Астрономічна освіта учнівської молоді», «Шляхи посилення практичної спрямованості шкільного курсу фізики».

Слайд 25

Програмне забезпечення 7 – 9 класи – Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Фізика. Астрономія. 7-11 класи. – К.: Ірпінь: Перун, 2005; 8 – 9 класи з поглибленим вивченням фізики – Програма для 8-9 класів з поглибленим вивченням фізики (Збірник навчальних програм для загальноосвітніх навчальних закладів з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного та технологічного циклу. – К.: Вікторія, 2009).

Слайд 26

Програмне забезпечення 10 – 11 класи – Програми для загальноосвітніх навчальних закладів 10-11 класи. Фізика. Астрономія. (Київ, 2010) Програми факультативів та курсів за вибором – Збірник програм курсів за вибором і факультативів з фізики та астрономії. – Харків: Видавнича група «Основа», 2009.

Слайд 27

Астрономія вивчається в 11 класі за однією з двох програм: програмою, що об’єднує академічний рівень та рівень стандарту (розрахованого на 17 годин), або за програмою для профільного рівня (розрахованого на 35 годин).

Слайд 28

У процесі викладання астрономії за програмою рівня стандарту, академічного рівня як ілюстративний матеріал можна використовувати зображення астрономічних об’єктів, відеофрагменти уміщені на сайтах астрономічних обсерваторій. Наприклад, на сайті Європейської південної обсерваторії (http://www.eso.org/public/), яка у 2012 році відзначає 50-ліття своєї діяльності.

Слайд 29

Проведення занять в кабінеті фізики Вимоги безпеки наведено в інструктивно-методичних матеріалах «Безпечне проведення занять у кабінетах природничо-математичного напряму загальноосвітніх навчальних закладів» (лист МОНмолодьспорту 01.02.2012 № 1/9-72).

Слайд 30

Проведення занять в кабінеті фізики З повним текстом інструктивно-методичних матеріалів можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки www.mon.gov.ua та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти www.iitzo.gov.ua.

Слайд 31

В останні роки рівень природничої освіти в загальноосвітніх навчальних закладах країни загрозливо знизився. Серед причин виникнення проблем МОН України зазначає такі:

Слайд 32

недосконалість змісту шкільної освіти, перевантаження природничих предметів фактологічним і другорядним матеріалом; низька якість окремих підручників; незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів, що негативно впливає на якість проведення лабораторно-практичних робіт з фізики.

Слайд 33

Держава визнала необхідність підвищення якості та пріоритетності природничо-математичної освіти («Державна цільова соціальна програма підвищення якості природничо-математичної освіти на період до 2015 року»).

Слайд 34

Саме на підтримку престижу природничих наук, підвищення інтересу учнів до них та забезпечення професійного зростання вчителів фізики, астрономії буде спрямована робота методичних об’єднань вчителів математики, фізики, астрономії м. Миколаєва.

Слайд 35

Напрямки роботи методичних об’єднань учителів фізики та астрономії на 2013-2014 навчальний рік:

Слайд 36

І. Теоретичні основи фізики та астрономії Сучасні наукові досягнення та їх місце в змісті навчання фізики та астрономії. Фізика в сучасній цифровій техніці. Фізика і глобальні проблеми людської цивілізації.

Слайд 37

ІІ. Теорія методики викладання Пропедевтика фізичних знань у процесі викладання курсу природознавства (5 клас) за новою програмою. Міжпредметні зв’язки в навчанні фізики як засіб підвищення ефективності навчання. Поліпшення якості виконання практичної частини програми з астрономії.

Слайд 38

4. Організація та проведення лабораторного фізичного практикуму. 5. Організація дослідницької діяльності учнів в процесі навчання фізики. 6. Із досвіду викладання елективних курсів із фізики в основній і старшій школі.

Слайд 39

ІІІ. Практичні заняття Урок-захист конструкторських лабораторних робіт. Організація проектної діяльності в навчанні фізики та астрономії. Урок-презентація учнівських навчальних проектів. Урок розв’язування експериментальних задач.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Портфоліо