ФДО
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Федерація дитячих організацій України, створена на добровільній основі, визначає своєю метою сприяння об'єднанню зусиль членів Федерації для добрих і корисних справ, створенню умов для розвитку здібностей підростаючого покоління, захист прав та інтересів своїх членів, діє відповідно до вимог Конституції України, Декларації прав людини, Конвенції про права дитини.
Керується у своїй діяльності законами: • єдності слова і справи, • честі і совісті, • дружби й товариськості, • турботи і милосердя. Федерація використовує найрізноманітніші форми, методи і засоби розвитку загальнолюдських цінностей через реалізацію програми “Я – родина – Батьківщина”.
Програму "Я - родина - Батьківщина"прийнято в 1990 р. на основі законів честі і совісті, єдності слова і діла, дружби і товариськості, доброти і милосердя. Ця програма об'єднує три складові:
- програма "Я", розроблена з метою виховання в дитини власного Я, віри у власні сили, таланту, здібностей, бажання творити добро; вироблення у неї вміння розділяти радість чи горе з іншими, вирішувати свої проблеми самостійно, бути наполегливою, відповідальною; навчити обстоювати власний погляд відкрито, переконливо, дбати про своє здоров'я, зовнішній вигляд, розвивати творчі, інтелектуальні та фізичні здібності; - програма "Родина", пріоритетними в якій є орієнтири на шанування родини, знання родоводу, повагу до старших та піклування про молодших, хворих, тих, хто потребує уваги, підготовку до сімейного життя; - програма "Батьківщина", спрямована на вивчення та примноження звичаїв і традицій своєї Вітчизни, шанування її історії та сьогодення, прагнення жити в мирі та злагоді з іншими національностями, збереження рідної природи.
Я – виховую віру в себе, розкриваю і розвиваю свої здібності, поспішаю творити добро, намагаючись розділяти радість і горе інших; Я - пізнаю, бережу та примножую красу у всьому, розумію, що до істини веде безліч шляхів, відшукую з них свій; Я – утверджую себе в праці, шаную будь-яку корисну справу, прагну стати сильним, витривалим та сміливим.
Я – шаную свою родину, бережу тепло батьківської оселі; Я – поважаю старших, піклуюсь про молодших; живу турботами й радощами рідних, близьких і друзів; Я – готуюсь до сімейного життя “РОДИНА”
Я – вивчаю, утверджую та примножую традиції і святині свого народу, України; Я – прагну жити в мирі та дружбі з дітьми інших народів,пам'ятаючи: Земля – наш спільний дім; Я – живу у злагоді з природою. “БАТЬКІВЩИНА”
Через реалізацію програми "Я - родина - Батьківщина" Федерація виступає проти політизації дитинства, будь-якої монополії у дитячому русі, за співробітництво на засадах партнерства з усіма гуманістичними об'єднаннями. У межах програми на І Зльоті ФДОУ в 1992 р. було прийнято сім програм-оріентирів (за кольорами веселки), які дають змогу кожному обрати справу до душі, реалізувати свої здібності, проявити себе.
Символ волі у мого народу – Гілочка червоної калини. Ми – краплинки у криниці роду, Твої діти, мамо – Україно.
“Червона калина" Програмою передбачено роботу щодо збереження та примноження традицій і звичаїв українського народу, вивчення історії рідного краю, його культурного минулого та сьогодення, розвитку народного мистецтва. За програмою-орієнтиром ФДО України проводить фольклорні, етнографічні фестивалі "Червона калина"; вечори української пісні, гумору, казки; пошуково-пізнавальні експедиції "Мій край - земля моїх дідів", ігри "Козацькому роду нема переводу", та багато інших…. У рамках програми “Червона калина” відбувається творча майстерня “Улюблена іграшка”, мета якої популяризація українського декоративноприкладного мистецтва, пробудження інтересу дітей до народної творчості.
"Лідер" Програма спрямована на розвиток організаторських здібностей, уміння дітей обстоювати власний погляд, формувати світогляд, прагнення змінити своє життя на краще, згуртування однодумців навколо спільної праці. Федерація проводить різноманітні конкурсні програми: "Шонер - значить перший", "Лідер", "День самоврядування", "День підприємництва", туристичні походи, проблемні круглі столи, диспути, вікторини.
Появу програми-орієнтиру “Лідер” у ФДО України спричинило те, що найважливішим аспектом, особливою прикметою дитячого громадського формування є самоврядування, яке можливе лише в громадській організації, адже у школі на “заваді” стоїть учительській авторитет, а вдома непорушний авторитет і роль батьків. Дитина відчуває себе господарем дитячого громадського формування, де може вільно висловлювати свою думку, запропонувати щось цікаве, організувати будь-яку справу, взяти на себе відповідальність за власну діяльність, вдало виконувати своє доручення.
Не згасне пам’ять, І любов не згине, Бо рід коріння має пам'ятати, Стоїть над нами добра Берегиня Богиня роду предковічна мати
"Берегиня" Програма звертає увагу на значення та роль сім'ї у формуванні характеру і світогляду дитини. Спрямована на вивчення дітьми свого родоводу, родинних традицій і свят, виховання поваги та любові до батьків, рідних, друзів. У межах програми проводять конкурси "Тато, мама і я - піонерська сім'я", "Поле чудес", КВК між сім'ями, "Кохання з першого погляду", діти малюють своє родовідне дерево, організовують вечори до "Дня матері" тощо.
Федерація звертає особливу увагу на реалізацію цієї програми-орієнтира, тому що вважає своїм завданням створення всіх умов для того, щоб батьки жили проблемами та радощами своєї дитини, розуміли, підтримували її, були їй найвірнішими друзями, здійснювали повноцінне сімейне виховання.
Програма спрямовує зусилля дітей на захист навколишнього середовища. Вони беруть активну участь у природоохоронних експедиціях, екологічних десантах, акціях "Дощ", "Лелека", "Чистота", "Екологічна турбота", операціях для збереження малих річок, ялинок, порятунку мурашників "Допоможемо мурашникові" "Краю мій лелечий"
Родина, друзі, рідний край, І скрізь в тобі потреба. Твори, учись, знайди, пізнай Повір у себе!
Програма спрямована на виявлення і розвиток творчих та індивідуальних здібностей дитини, виховання кращих людських якостей, уміння творити добро, бути милосердним, небайдужим до чужої біди. У межах цієї програми ФДОУ організовує загони "Милосердя", конкурси та свята, ярмарки виробів дітей-майстрів, проводить тимурівську роботу, відвідує інтернати для інвалідів, самотніх людей, дає благодійні концерти, щороку організовує Всеукраїнський фестиваль дитячої творчості "Повір у себе" "Повір у себе”
Без уміння немає діла Без бажання немає знань, Будь метким, беручким, умілим, Другу завше в пригоді стань
Реалізовують програму через трудове виховання дітей, які вчаться майструвати, опановують нові спеціальності, привчаються до виконання домашньої роботи, збирають металобрухт, макулатуру, лікарські рослини, допомагають старшим, здобувають основи економічних знань, намагаються самостійно заробляти гроші. Діти проводять трудові акції, ярмарки саморобок,операції "Чистодвір. "Помагай"
Як запорожці, славні та удатні, Гартуй і душу й тіло день по днині Сини потрібні на звитягу здатні, Козацька сила й слава треба Україні
Програма спрямована на фізичне виховання дітей. Вони вчаться гідно виходити зі складних життєвих ситуацій, не розгублюватись, орієнтуватись на місцевості, займатися спортом, надавати першу медичну допомогу, бути сильними, сміливими, винахідливими. З 1998 р. проводиться всеукраїнська гра-випробування "Котигорошко", яка стала практичною перевіркою вміння дітей діяти в екстремальних ситуаціях. “Котигорошко
Програма ФДО України “Котигорошко” для тих, хто не хоче змиритися з таким фактом, що кожен день в Україні гине понад 200 дорослих і майже 10 дітей. Якщо залишатися байдужим до цього, то завтра – післязавтра сумна статистика нещасних випадків поповниться черговою жертвою, яка буде не з іншої області, міста, вулиці чи будинку, а з вашої родини. Але мало бажати безпеки собі чи своїм рідним. Треба вміти та знати що і як робити.
У 1996 р. на травневому пленумі КР ФДОУ було прийнято рішення про реалізацію творчих програм-орієнтирів "Канікули" і "Ми дружимо". За програмою "Канікули" діють оздоровчі дитячі табори в Україні та за її межами, працює Дитячий центр Національної ради дитячих і піонерських організацій України "Молода гвардія". Щороку ФДО України оздоровлює майже 15 тис. дітей. Мета програми "Ми дружимо" - створення умов для дружби та творчої співпраці українських дітей з їх ровесниками за кордоном. Федерація є постійним членом Міжнародної спілки дитячих громадських організацій СПО-ФДО, до складу якої в 1990 р. увійшли піонерські, дитячі формування держав СНД, Балтії.
Схожі презентації
Категорії