X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Техніка безпеки при роботі на верстаті.

Завантажити презентацію

Техніка безпеки при роботі на верстаті.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: Призначення, будова токарного верстата для обробки деревини. Техніка безпеки при роботі на верстаті.

Слайд 2

Мета: навчити елементарним правилам роботи на токарному верстаті по дереву. - виховувати акуратність, чіткість при виконанні роботи. - прищеплювати працелюбність любов до професії. - розвивати самостійність. - дати профорієнтаційний зв’язок між професіями.

Слайд 3

Обладнання: мультимедійна система, токарний верстат по дереву. Інструмент: рейсмус, мейсель, ножівка, молоток, ключі. Наглядні посібники: таблиці, книжки, інструкції. Міжпредметний зв’язок: інформатика.

Слайд 4

Людина - художній образ.

Слайд 5

Чеканщик.

Слайд 6

Різчик по дереву.

Слайд 7

Столяр

Слайд 8

Токарна обробка деревини Однодетальні вироби Письмове приладдя. Деталі - модулі – основи виробів. 1 2 3

Слайд 9

Допомога при виборі проекту. Виставка робіт. Матеріали добирають спільними зусилльями вчителя , учнів, батьків.

Слайд 10

Призначення токарного верстата для обробки деревини. На токарних верстатах для обробки деревини точінням виготовляють деталі циліндричної та фасонної форми: ручки для напилків, киянок і стамесок, декоративні вази, шахові фігури, підсвічники та багато інших виробів.

Слайд 11

Будова токарного верстата для обробки деревини. дерев’яна основа Електродвигун Станина Захисна огорожа Пусковий пристрій Лампа Передня бабка План шайба Підручник Задня бабка Оглядний екран Захисна огорожа

Слайд 12

Хватка різця.

Слайд 13

Інструменти і прийоми обробки заготовок на токарному верстаті.

Слайд 14

Підрізання торців і відрізування заготовки мейселем.

Слайд 15

Установка підручника для точіння конусів.

Слайд 16

Прийоми роботи відрізним різцем.

Слайд 17

Пристрій для шліфування.

Слайд 18

П.І. Клас. (олівцем) 1. 5 – олівцем (відповідь) 2. 8 - 3. 11 - 4 1 -. 5. 9 - 6. 4 - 7. 3 -

Слайд 19

Інструкція № 7 З техніки безпеки під час роботи на токарному верстаті по дереву Небезпечність у роботі Пошкодження очей від літаючою стружкою. Поранення рук у разі доторкування ними до оброблюваної деталі. Поранення рук внаслідок неправильного поводження з різцем. Поранення осколками погано склеєної , косо шарової , сучкуватої деревини.

Слайд 20

Після закінчення роботи Зупиніть верстат. Покладіть на свої місця інструменти. Приберіть з верстата стружку за допомогою щітки. Не здувайте стружки ротом, не змітайте її рукою. Здайте верстат учителеві. Приведіть себе в порядок.

Слайд 21

До початку роботи Правильно надіньте спецодяг (фартух з нарукавниками або халат і головний убір: берет чи косинку ). Перевірте надійність кріплення захисного кожуха пасової передачі. Огляньте, чи надійно закріплено захисне заземлення до корпусу верстата. Приберіть з верстата всі сторонні предмети, інструменти розкладіть на встановлені місця. Перевірте, чи немає в заготовці сучків і тріщин, обтешіть заготовку до потрібної форми, після чого надійно закріпіть її в обертових центрах на верстаті. Установіть підручник із зразком 2 ... 3 мм від оброблюваної деталі і закріпіть його на висоті центрової лінії заготовки. Перевірте справність різального інструмента і правильність його заточки. Перевірте роботу верстата на холостому ході, а також справність пускової коробки, вимикаючи і вмикаючи її кнопки. Перед самим початком роботи надіньте захисні окуляри.

Слайд 22

Під час роботи Подавайте різальний інструмент на матеріал тільки після того, як робочий вал досягне певної частоти обертання. Подавайте інструмент плавно, без сильного натискування. Своєчасно посувайте підручник до оброблюваної деталі, не допускайте збільшення зазору. Щоб уникнути травм під час роботи на верстаті: а) не нахиляйте голови близько до верстата; б) не приймайте і не передавайте предметів через верстат, що працює; в) замірюйте оброблювану деталь тільки після повної зупинки її; г) не зупиняйте верстат, гальмуючи рукою оброблювану деталь; д) не відходьте від верстата, не вимкнувши його.

Слайд 23

Домашнє завдання. Будова токарного верстата по дереву. Техніка безпеки при роботі на токарному верстаті по дереву.

Слайд 24

Дослідження довели: Ця методика дає змогу: врахувати вікові особливості учнів; полегшити пошук ідей проекту; зекономити матеріал; Зацікавити конструктивною простотою рішення; закріпити знання з інших предметів( математики, креслення, фізики ) ; розвити творчі здібності; відчути себе творцем.

Слайд 25

Висновки. Л. Н. Толстой подметил: .

Слайд 26

Використання джерел інформації. А. И. Смирнов. И др.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)