Причини травматизму
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Будь-який рух має відгук у природі, море змінюється із-за одного єдиного каменя. І у питаннях благодаті будь-який людський вчинок має вплив на інших людей. Отже, у світі немає нічого несуттєвого. Б.Паскаль
1. Поняття про виробничий травматизм і профзахворювання. 2. Основні причини нещасних випадків на виробництві: 2.1. організаційні; 2.2. санітарно-гігієнічні; 2.3. психофізіологічні; 2.4. технічні. 3. Основні заходи запобігання травматизму та професійним захворюванням на виробництві.
Одним із основних показників стану охорони праці є рівень виробничого травматизму та професійної захворюваності. Аналіз стану виробничого травматизму та професійних захворювань в Україні за 9 місяців 2013 року свідчить : надійшло 8409 повідомлень про нещасні випадки на виробництві, в яких постраждало 8670 осіб, в т.ч. 1200 - із смертельним наслідком. За період 9 місяців 201року проведено розслідування: - 148 групових нещасних випадків; - 506 нещасних випадків із смертельним наслідком; - 713 випадках смерті на підприємстві; - 1192 нещасних випадків з можливою інвалідністю; - 6102 інших випадків.
Виробнича травма – це травма, отримана працівником на виробництві внаслідок недотримання вимог охорони праці. Нещасні випадки на виробництві – це травми, гострі професійні захворювання та отруєння, теплові удари, ураження електричним струмом, ушкодження внаслідок аварій, пожеж.
1. Які причини найчастіше спонукають до виникнення виробничого травматизму? 2. Найтиповіші професійні захворювання для вашої професії. 3. Яка роль працівника в попередженні виробничого травматизму?
Побажання учням: щоб ви на своїх робочих місцях ніколи не зазнали впливу шкідливих виробничих факторів і мали високу працездатність протягом всього трудового періоду.
Схожі презентації
Категорії