X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мистецтво Австралії

Завантажити презентацію

Мистецтво Австралії

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Підготувала учениця 7-А класу Назарова Дар’я МИСТЕЦТВО АВСТРАЛІЇ

Слайд 2

Мистецтво Австралії є дуже цікавим та своєрідним. Кожен малюнок, кожен орнамент нанесений на скелю чи шкіру несе в собі певний зміст та якусь ідею. Перша виставка аборигенського мистецтва під назвою "Світанок мистецтва" відбулася в 1888 р. в Мельбурні.

Слайд 3

Культура австралійських жителів вивчена мало, для дослідників залишається безліч загадок. Засоби для самовираження у жителів Австралії самобутні і нехитрі: різьба по дереву, нанесення орнаментів і малюнків на землю, на предмети побуту, на зброю, на церемоніальні предмети, на скелі і дерева. Також поширені ліплення з бджолиного воску та нанесення малюнків на шкірні покриви. Найчастіше в малюнках аборигенів дослідники бачать сцени з повсякденного життя, однак австралійські жителі черпають натхнення для своїх картин із міфів і переказів.

Слайд 4

В Австралії можна натрапити на безліч малюнків, виконаних на корі дерева, найчастіше евкаліпта, а також на священних скелях. Не всі жителі мали можливість залишати малюнки на скелях і деревах. Художник зобов'язаний був розуміти сенс накреслень, а це було доступно тільки посвяченим. Приміром, малюнки або лінії, які наносилися вохрою, могли сприяти гарному врожаю і збільшенню популяції тварин. Залишені ж без нагляду і вицвілі орнаменти могли викликати посуху, принести невдачу в пошуку їжі та інших справах. У різних районах усього континенту чисельність малюнків і предметів мистецтва варіювалася.

Слайд 5

Предки сучасних аборигенів використовували для своєї творчості природні кольори: чорний – сажа, вугілля; білий – вапно з днища рік; червоний – червона земля вулканічного походження, характерна для австралійського материка; жовтий – глина. Ці "пігменти" розводилися водою, якщо це було розписом релігійної місцевості чи боді-артом, або жиром із кров'ю, якщо малюнок наносився на зброю та знаряддя збиральництва, з метою покращення якостей та здібностей людей, які мали цим займатись.

Слайд 6

Художники Австралії Конрад Мартенс (1801—1878) вважається одним із перших художників Австралії, які мали дійсно самостійне значення. Мартенс спочатку працював майстром видових акварелей-ландшафтів у стилі ретельного документалізму. Цей жанр пейзажного живопису у той час був широко поширений в Австралії. Поступово Мартенс перейшов до романтичнішого трактування природи. Найкращі акварельні пейзажі Мартенса зазвичай присвячені видам красивої сіднейської бухти.

Слайд 7

Самюел Томас Гілл (1818—1880) був іншим художником, що досяг великої популярності в Австралії та Англії. С. Т. Гілл — перший майстер побутового жанру і особливо сатири, який працював головним чином в області журнальної графіки і літографії.

Слайд 8

У середині 30-х років виникло своєрідне мистецтво корінних жителів Австралії, так званих аборигенів. Майже у самому центрі країни, коли його засновник, талановитий живописець-самоучка з племені аранда, Альберт Наматьїра (1902—1959), почав писати аквареллю пейзажі свого рідного краю. У подібному стилі почали писати і його сини, а також брати Парерултья та інші сімейства цього племені, у результаті чого народилася самобутня школа пейзажного живопису. Її представники, кожен по-своєму, у техніці акварелі, розвивав особливості цього барвистого і реалістичного у своїй основі стилю.

Слайд 9

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)