X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура почуттів

Завантажити презентацію

Культура почуттів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок з основ здоров’я 7 клас Презентацію підготувала вчитель вищої категорії Зискун Людмила Валеріївна

Слайд 2

Стартові завдання Робота в парах Прислухайтеся до своїх органів чуттів і продовжить фразу: “ У цю хвилину я відчуваю …” Це – ваші відчуття!

Слайд 3

Прислухайтесь до свого настрою і продовжить фразу: “ У цю хвилину мені…” Це – ваші емоції!

Слайд 4

Висловіть свої почуття один до одного. “Ти подобаєшся мені”, “Я відчуваю до тебе симпатію”, “Я поважаю тебе”…

Слайд 5

Робота у групах

Слайд 6

Завдання за групами Що таке емоції? Що таке відчуття? Що таке почуття?

Слайд 7

Робота у зошиті Гра у крос – тест ( зошит сторінка 61-62.)

Слайд 8

Запитання для обговорення У чому відмінність між емоціями і почуттями? Чи є корисні і шкідливі почуття?

Слайд 9

Почуття і здоров’я 5 емоцій,що негативно впливають на здоров’я Австрійський вчений, фахівець у галузі психології та психосоматики, Вольфганг Грубер провів дослідження, в ході якого він спостерігав за добровольцями у кількості двох тисяч протягом п‘яти років. Підбивши підсумки, було виділено 5 найшкідливіших для здоров’я почуттів.

Слайд 10

Заздрість Було з‘ясовано, що у заздрісників вище ризик виникнення інфаркту у 2,5 рази, ніж у людей, які раді чужим успіхам. Вчений назвав заздрість отрутою для людського серця.

Слайд 11

Ревнощі Дослідження показало, що ревнощі ведуть до порушення гормонального статусу організму. Почуття ревнощів притаманне дріб’язковим, тиранічними людям.

Слайд 12

Самобичування Як було показано, почуття провини до себе підвищує ймовірність розвитку онкологічних процесів. Люди, що займаються самобичуванням, частіше хворіють на простудні захворювання, більше схильні до інфекцій і сприймають це як належне. А вчені стверджують, що здоров'я на 80% залежить від психологічного стану людини.

Слайд 13

Жалість до себе Жалість до себе веде до виникнення проблем з печінкою, збільшується вироблення ацетилхоліну — гормону слабкості, знижується вміст цукру в крові, виникають проблеми з прийомом їжі.

Слайд 14

Жадібність У жадібних людей часто виникають проблеми з травленням, може виникнути булімія або анорексія. Почуття жадібності часто межує з недоречним марнотратством.

Слайд 15

Слайд 16

Емоції та інтелект Емоції - психічні явища, які відображають у формі переживань особисту значимість та оцінку зовнішніх і внутрішніх ситуацій для життєдіяльності людини. Емоції служать для відображення суб'єктивного ставлення людини до самої себе і до навколишнього світу. Емоції - це психічний процес відображення відношення суб'єкта до явищ внутрішнього і зовнішнього світу. Найбільш суттєвою рисою емоцій є суб'єктивність. Так само емоції характеризуються спрямованістю (позитивної або негативної), ступенем напруги і рівнем узагальненості.

Слайд 17

Емоційні стани - психічні стани, які виникають у процесі життєдіяльності суб'єкта і визначають не тільки рівень інформаційно-енергетичного обміну, але і спрямованість поведінки. Емоції керують людиною набагато сильніше, ніж це здається на перший погляд. Навіть відсутність емоцій це емоція, точніше ціле емоційний стан, який характеризується великою кількістю особливостей у поведінці людини. ОСНОВНІ емоційні стани, що виділяються в психології: 1) Радість (задоволення, веселощі) 2) Смуток (апатія, сум, депресія), 3) Гнів (агресія, озлоблення), 4) Страх (тривога, переляк), 5) Подив (цікавість), 6) Огида (презирство, огиду).

Слайд 18

Емоційний інтелект – по определеню Дж. Мейера, П. Сэловея і Д. Карузо, група ментальних здібностей, які сприяють усвідомленню і розумінню власних емоцій і емоцій тих, що оточують. Цей підхід, що вважається найбільш ортодоксальним, отримав назву моделі здібностей. Робота з підручником ст. 164 обговорення ситуацій

Слайд 19

Руханка “Дзеркало емоцій” Спостерігаючи за людиною і її емоціями ми можемо без слів зрозуміти її настрій. Навіть за посмішкою видно чи радісна вона, чи “сміх крізь сльози ” Робота у парах Демонстрація емоції та повторення певної емоції у віддзеркаленні. Відображення радості усіма учнями. (звернути увагу на вплив відображення емоції на настрій)

Слайд 20

Тренінг самоконтролю Надути кульку нормального розміру іншу – занадто сильно. Яка кулька “проживе” довше? Що може статися з тією , що надута занадто сильно?

Слайд 21

Поради для самоконтролю емоційного стану Вправа «Візьми себе в руки». Продовжуючи тему самоконтролю і саморегуляції поведінки керівник навчає дітей наступному прийому. Він говорить, що як тільки учень відчує, що  його щось непокоїть, хочеться когось стукнути, щось кинуть, є дуже простий засіб довести собі свою силу: потрібно взятися долонями за лікті і сильно притиснути руки до грудей. – це поза сильної духом людини.

Слайд 22

Рекомендації для тих, хто бажає побороти невдачі Недовіра людини у свої здібності, обрікає її до постійних невдач. Страх притягує невдачі! Руйнує особистість та її власне життя! Сила, мудрість та спокій розсіють страх і небезпеку. Опиши свою невдачу або кризу, яка сталася з тобою за останній час, і не забудь додати те, чого цей досвід тебе навчив. У кожній проблемі завжди існує позитивний аспект. Не бійся допускати помилки. Всі люди, що стають успішними у житті досягають позитивних результатів методом різних проб та помилок. Не втрачай надії на успіх у кінцевому результаті своїх дій. Страхи, суєта та психологічні комплекси заважають у досягненні успіху. Слухай внутрішній голос. Вір собі, своїм почуттям і не бійся приймати спонтанні рішення. Заглянь у себе, розчисти свій внутрішній простір від негативних думок, і у тебе звільниться стільки енергії, що ти зможеш втілити всі свої грандіозні плани. Ніколи не піддавайся почуттю безвихідності, бо з любої ситуації завжди знайдеться вихід. Використовуй життєві труднощі, як мудрий досвід у подальших життєвих ситуаціях. Якщо людина вважає,що її не поважають та не люблять інші, насамперед вона не любить та не поважає себе.

Слайд 23

Підсумкове завдання Вправа “Врятуй пташеня” Уявіть , що ви тримаєте у руках маленьке беззахисне пташеня. Обережно стуліть долоні, зігрійте його своїм подихом, прикладіть до грудей, віддайте йому часточку свого тепла. Обережно розкрийте долоні і подивіться, як воно розправило крильця, злетіло високо у небо і радісно заспівало. Усміхніться йому і побажайте всього найкращого. Озерніться навколо і побажайте гарного дня своїм друзям і самим собі.

Слайд 24

До зустрічей!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Основи Безпеки Життєдіяльності (ОБЖ)